חייזרים (סיפור)

יש הרבה מאד סיפורים על חייזרים, המתארים אותם ומסווגים אותם לפי צורות, יש גם צילומים ואנשים נשבעים באמיתותם, של אנשים הדומים קצת לאדם, אבל שונים ממנו. לחייזרים האלה יש עב"מים מעופפים, איתם הם באים מעומק החלל.

חפא לבטח ראה חייזרים דומים להם או מעניינים מהם, כאשר היה בעומק היקום. אבל החייזרים שהוא לימד אותנו לראות לא דומים כל כך לחייזרים שבתיאורים.

חפא קרא להם 'חייזרים מכאן'. לנו הם נראו זעירים מאד, למרות שחפא העדיף לקרוא להם "ננסים בלתי מוגבלים בגודלם"

והם נמצאים בכל מקום.

היינו יושבים בחדר, כל פעם אצל מישהו אחר מהחברים, וחפא היה מתחיל להצביע ולתאר, כאילו הוא מדריך בטיול שמסביר לנו על דברים שאנחנו רואים בנוף ובטבע, ואפשר היה לחשוב שאנחנו באמת רואים משהו.

אבל לא הרבה זמן זה היה לוקח, בכל פגישה, עד שבאמת ראינו.

ואז הוא היה מפסיק להרצות, ונשאר לנו רק להסתכל.

למדנו להכיר את חייזרי החדר, 'חיֵי המקום' (חפא לא קרא להם חייזרים אלא 'חיים'), המפוזרים בכלל חללו של העולם, אבל אנחנו היטבנו לראותם בתנאים של חדר, ובחוץ קצת התקשינו, ואת 'חיֵי הגוף', אלה המתרכזים ונאספים באטמוספרה של כל אדם, ולמעשה באטמוספרה של כל גוף וכל חפץ.

למדנו שיש כאלה שבאטמוספרה שלהם יש ריכוז גבוה יותר של חייזרים, עד כדי כך שהאטמוספרה שלהם נצבעת בצבע כהה, כעין סגול, שעוזר לזַהותם.

חשבנו אז, שאותנו, חברי 'חבורת המחץ', חפא בחר לפי מידת הריכוז של החייזרים מסביב לגופים שלנו.

היינו בטוחים שהיא שונה מכפי שהיא אצל אחרים, ולמרות שחפא לא אמר לאף אחד מאיתנו שלא להביא חברים נוספים ולא לדבר על כך עם אחרים, אנחנו לא דיברנו וכשהסביבה דיברה על המפגשים והסתקרנה לדעת מה חפא מספר לנו, עשינו כל מיני הטעיות עם כל מיני חפצים, היו שהמציאו סיפורים פנטסטיים, כמו שאנשים מצפים לשמוע על חייזרים, חברים השתטו בסיפורים מוזרים, שעשו אותם לצחוק בעיני הסביבה, כי באותה תקופה סיפורים על חייזרים עוד לא היו דבר נדוש כל כך.

אבל כל מה שקורה באמת לא יצא אף פעם, ככל שאני יודע, מן החדרים של סטולי הגנוב, של צבי, שלי ושל 'אלה שגרו רחוק יותר'. חפא אמר שה'חיים' האלה באים מ'אבק הכוכבים' – מין החיים הנפוץ ביותר ביקום. הם אינם זקוקים לצלחות מעופפות כלשהן, כדי לעבור ממקום למקום. "קטגוריות הזמן והחלל, בתיכנות שלהם, הן שונות", והמרחק איננו ממשי בעבורם.

בקטגוריות לפיהן התובנה 'האדמית-הכדורארצית' מתוכנתת בהם מכילים נתונים אלה סתירות לוגיות, ואולי זה בגלל הקיבולת המוחית המוגבלת של האדם, שרוב בני אדם יכולים רק במצבים מיוחדים, לדעת עליהם, ואפילו לראות אותם, אבל בדרך כלל, אין לנו היכולת 'לדעת קבוע'.

חפא אמר שהזמן שבו כל אחד יכול לדעת, הוא השלב בילדות שנמצא בדיוק 'רגע לפני שלומדים לדבר'. אחר כך זה כבר מאוחר, אני לא כל כך בטוח שהבנתי לְמה.

כל הזמן ההוא הרגשנו שיש מישהו בחוץ, שמעוניין בידע שלנו ורוצה לעשות איתו משהו, שאנחנו לא יודעים מהו. הרגשנו צורך לגונן על החייזרים "שלנו", כאילו אותם האחרים שרוצים לדעת, מבקשים ועלולים להזיק להם. ואולי לנו. חפא אישר לנו שזה נכון, ואפילו הראה לנו מקומות שמהם מתנהל 'מחקר אמיתי'.

כשישבנו עם חפא בשעות המיוחדות האלה, עברו בכל אחד מאיתנו תובנות של בדידות ועומק. שאלנו אותם שאלות בדרך שחפא לימד אותנו, שהיתה גם הדרך לשמוע מהם תשובות. אני התעניינתי בעיקר בדברים ששכחתי מאותה ילדות מוקדמת, לפני שלמדתי לדבר.

הגענו עם ה'חיים' לכדי אינטימיוּת כזאת, שנכנסנו איתם לתוך העולמות שלהם, שהם כמו ערים ענקיות שאינני מאמין שמי שנכנס אליהן, באמת הוא אי פעם יָצָא מהן. לפי דעתי כל מי שהיה שם, עדיין הוא שם יותר מאשר הוא פה, אבל אולי זאת רק ההרגשה הסובייקטיבית שלי בלבד.

כשחפא עזב, עזבה איתו גם הראִיה, ותוך זמן קצר התחילה כל החבורה להיפרד. כיום אינני יודע אפילו אם הם מתגעגעים אליו ולאותם ימים כמו שאני מתגעגע.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

10 תגובות בנושא “חייזרים (סיפור)

 1. 1. אנשי שמש – "באו מקרניים של שמש" – אנרגיה סולארית היא המזון והדם שלהם.
  2. אנשי ירח – "באו מקרניים של ירח".
  3. דם הכוכבים – או טל הכוכבים, ניזונים עדיין מקרינתם של כוכבים.
  4. אנשי מערכת השמש – קרובים לאדמה באופיים אך לא דומים לבני האדם.
  5. אנשי המקום-אנשי העולם – באו קרוב לודאי מכאן, אך אינם בני אדם. זה כולל גם "פעלי פרית", חלקם ספגו בתוכם אנרגיות של ארבע הקבוצות האחרות, אפשר לומר דמם מעורב בדם אנשי החלל. שייכים להם אולי גם החיידקים התבוניים.
  כל הקבוצות האלה מופיעות על פני כדור הארץ כלא יותר מטל, והם ניזונים ממוחות אנושיים או שמוחות אנושיים ניזונים מהם, בחלימה למשל. אפשר שאין הם כל כך חשובים בהיסטוריה של המין האנושי. יוצא דופן הוא הסוג הששי.
  6. מעופפי העב"מים – אלה שבהיסטוריה נחתו, וכנראה שלא נשארו הרבה זמן על כדור הארץ, או שהמשיכו לחיות במימד זמן מקביל תוך התערבות מועטה בחיי האדם. אלה הם יצורים מורכבים ומפותחים כמו האדם, ובעוד היצורים האחרים איבדו את זהותם (ואולי צורתם שאנו מכירים היא צורה של מוות), שמרו אלה על זהותם בכך שנמנעו ממגע קרוב ורציף

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: