הפדרציה הבין-פלנטרית (5) – PLANET N

כפי שכבר אמרתי, חפא לא היה מקור המידע היחיד שהיה לנו על עולמות חיצוניים. 

במקביל, ועוד לפני כן, קיבלנו מידע ממקור נוסף שאותו אני מכנה PLANET N. סטולי הגנוב, שבא אלינו שנתיים וחצי חודש לפני חפא, קלט משם שדרים דרך האנטנות שלו. הוא כל הזמן בנה אנטנות, בחדרים המטונפים שלו, וחוץ מלשדר דרכן מצעדי מחץ, נראה היה שהן באמת קלטו משהו. למשל מה שסטולי כינה "מוסיקת חלל", אותה הוא ניסה במשך הזמן, עם להקה שנקראה Stolens Of Swing להתאים לכלים כדור-ארציים ממוחשבים. וחוץ מזה, היו שם שידורים של PLANET N, שהיה מוכר גם לחברים אחרים. 

גם שידורי PLANET N דיברו על פדרציות (לא חפא ולא PLANET N השתמשו במילה זו, לחפא הייתה מילה משלו, ואת המילה של PLANET N תרגמנו 'ברית') ועל מלחמה קוסמית (וכל זאת עוד בטרם יצא הסרט הראשון של "מלחמת הכוכבים"), ובכל זאת היו כמה הבדלים משמעותיים בין הנאראטיבים שהציגו שני המקורות. ההבדל העיקרי מבחינתנו, הוא שסיפורי PLANET N דיברו על השתתפות של בני כדור הארץ במלחמה, בעוד שחפא טען עוד מהיום הראשון, מיד אחרי שצבי, סטולי ואני נפגשנו איתו פיזית, שהוא היחיד מכדור הארץ שהיה שם וחזר, ושגם האפשרות שניתנה לו לחזור לכדור הארץ מהחלל אחרי שנחטף למטרות מחקר, אינה מובנת מאליה, ורק היחסים המיוחדים שיצר בעולמות של חוטפיו, בעיקר עם 'הכחול', איפשרו לו לחזור. אחרי שטען טענה זו, לא רצינו, מסיבות שונות, לעמת אותו עם סיפורי PLANET N שגם אנחנו כבר התחלנו להטיל בהם ספק, אף על פי כן גם הם המשיכו להגיע והיינו עוסקים בהם במקביל לדברים של חפא. (כעבור שנים טען שפע, אדם שהצטרף לקבוצות של חפא בשנות ה2000, שהוא שמע סיפורים על פיהם לא חזר חפא לבד לכדור הארץ אלא היו איתו נוסעים נוספים. אני הבטחתי לו שלפחות כאשר פגשנו אותו, הוא היה לגמרי לבד)

חוץ מזה, השידורים של PLANET N לא דיברו בעצם על פדרציה אחת אלא על שתי פדרציות שנלחמו אחת בשנייה. חפא טען (כשניסינו בדרך עקיפה לדעת אם הוא מכיר את נאראטיב הפדרציות של PLANET N) שאין לפדרציה יריבה בגודל שלה, המלחמות שלה הן נגד כוחות גרילה שונים, ממקורות שונים, המתנגדים לפדרציה, בדרך כלל סמוך ומחוץ לגבולות החלל של הפדרציה, וכוחות פנימיים יותר, המנסים בדרך כלל להחזיר סדרי שלטון וחברה של טרם היות הפדרציה, כמו 'כוהני התבונה האפלה' – הגרועים ביותר, אך כל אלה לא הצליחו לאחד את כוחותיהם ולייצר פדרציה נגדית לפדרציה האחת והיחידה שחפא מכיר, הקיימת כבר, על פי הערכתו, כמה מאות שנות ארץ, לפחות.

הפדרציות שנלחמו אחת נגד השנייה על פי PLANET N, היו מצד אחד 'הברית של הפלנטה הירוקה' (היא  PLANET N) – שמרכזה נמצא על כוכב לכת דומה מאוד לכדור הארץ – "הברית של הטובים" ומצד שני "איחוד שיתוף הכוחות" או "הברית הכחולה", שהייתה "הברית של הרעים". שתי הפדרציות תוארו כצעירות בהרבה ממאות שנים, וגם התאריכים שננקבו לגבי המלחמה שלהן היו שונים מתאריכי המלחמה של חפא. המלחמה שבתיאורי חפא היא, כדברי יהודה עמיחי "מלחמה שאף פעם לא די לה – היא עכשיו במקום אחר". המלחמה של  PLANET N, הייתה, לפחות לפי ההבטחות, קרובה מאוד לסיום.

כשניסינו ליישב את שני הנרטיבים, אני האמנתי שחפא שייך לפדרציה הירוקה, וברוח זו תיארתי (בהתאם לאינפורמציה דלה שמסר על שליחות שעשה בשביל הכחול ממש לפני שובו לכדור הארץ), את ביקורו בפלנטה הירוקה, זו שבה כולם נקבצים ומתאספים ומאמינים ביכולתם לשדר אהבה ליקום (רוחות שהגיעו בסיקסטיז, על פי גירסת PLANET N, שודרו לכדור הארץ ממקומות הקשורים לפדרציה זו), המיקום שלה יכול היה, באופן כללי ביותר, להתאים לפי קואורדינטות המסע שתיאר חפא, כפי שפוענחו על ידי צבי ואלטון, ביחס לאזור החלל שאליו הגיע אחרי 'הארובה'. הצעתי אפשרות שPLANET N היא פרויקט של הפדרציה שחפא לא הכיר, כי לא היה בחלק הזה של היקום כל השנים (עד שהכחול שלח אותו לשם, מן 'הארובה', כדי להודיע לאלה שצריך להודיע על המהפכה שבדרך ולצרף אותם אליה). מסיבות שונות הקשורות בתיאוריו של חפא, לא עלה בדעתי לחשוב במפורש על אפשרות, שהפדרציה של PLANET N היא עצמה חלק מאותו מרד שאליו שייך הכחול, וש"פדרציית הרשע" היא השלטון המרכזי שאותו ניסה המרד הזה להפיל. אחרים הטילו ספק, בין השאר בגלל שהידיד שלו נקרא "הכחול", בשייכותו של חפא ל'צד הטובים' או למישהו שיכול לבוא איתם בקשר בסיפור של PLANET N. הם היו נאמנים לPLANET N והיו מלאים חשדות וזו הייתה אחת הסיבות שבגללן לא דיברנו עם חפא על הנושא. צבי טען שהעולם של חפא והעולם של PLANET N נמצאים פשוט בשני אזורים רחוקים זה מזה של הגלקסיה, באחד שולטת פדרציה אחת ובשני יש מלחמה בין שתי פדרציות אחרות, בשני האזורים הגיעו לרמה טכנולוגית מקבילה, אך מעבר לכך אין ביניהם שום קשר, חוץ מכמה נקודות משיקות ביקום, שאחת מהן נמצאה על פלנטת כדור הארץ בדיוק בנקודה שבה נפגשה חבורת מדרגי מצעד המחץ. לא הגענו להכרעה.

במשך השנים, הפסיקו להגיע שידורים מפלנט N ואפילו סטולי הטיל אז ספק באמינות שלהם. זה לא שהשידורים לא היו אמיתיים ולא באו מהחלל, זה שמה שסופר בהם לא היה ממשי, "אופרת סבון קוסמית, אולי, שנטלנו בה סוג של חלק אינטראקטיבי, או 'מלחמת הכוכבים' גירסת החייזרים, שכנראה הופקה על ידי מקורות בפדרציה, אותה פדרציה של חפא", אמר סטולי הגנוב שקיבל את עמדתי הישנה בנושא. צריך לומר: מה שנראה לנו לא ממשי בסיפורי PLANET N, לא היה דווקא עצם הרעיון ששיש אנשים נוספים מכדור הארץ ש"נלקחו". למרות שחפא המשיך להאמין שהמקרה שלו (ושל שני חבריו, שנחטפו איתו והוחזרו לפניו לכדור הארץ) ייחודי, ואם "נלקחו" עוד אנשים, הם בכל מצב לא נלקחו אל מחוץ לגבולות מערכת השמש. אנחנו לא היינו בטוחים בכך.

בדבר אחד היינו בטוחים: אנחנו שייכים לקבוצה של מעט אנשים, בכל העולם, שקיבלה את המידע הזה. אף אחד לא קיבל את המידע של חפא חוץ מאיתנו, חבורת מדרגי המצעד, והמידע של PLANET N היה לפי השערתנו ידוע לעוד כמה עשרות אנשים, לא יותר, בהם אלה שלכאורה השתתפו במלחמה הקוסמית, משני הצדדים. הרשויות, היינו בטוחים, לא ידעו דבר, לא שהן לא ניסו להשיג את הידע שלנו, הן ניסו, למשל באמצעות החבר'ה עם הג'יפים הלבנים שעצרו את חפא בנובמבר 1978, אבל הן היו מרובעות ומקובעות בדוגמות ומתודות מיושנות, מכדי להגיע ליכולת הבנה של מה שעמד לפניהן, כך לפחות האמנו.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

תגובה אחת על “הפדרציה הבין-פלנטרית (5) – PLANET N

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: