החבר'ה אמרו שכל העולם פארש

הערים החשובות טבעו, רובן או חלקן הגדול, ובכל המקומות שחפא שלח את החבר'ה אליהם, המצב אותו דבר: ביצות, רחובות מוצפים, הרס, אנשים מהוממים, סירחון, גוויות, ביזה.
אין מה לעשות כאן, אפילו אם יבואו הכוחות המשחררים מהגלכסיה, וטוב שיש לנו את האפשרות לברוח מההסטוריה האלטרנטיבית הזאת ולחזור אל ההסטוריה הרגילה, בה הכל עוד קיים, וכדאי שנעשה את זה הכי מהר שאפשר. אין על מה להתווכח בכלל.
מעלינו חלפה שורה של חלליות-מטוסים בצבע כהה, עושה את דרכה במהירות רבה. חפא אמר שהשליטים מפנים ציוד אחרון, בטרם יברחו ממערכת השמש. נשמע היה שגם הוא רוצה כבר לעזוב, לגמור את החלום הזה.
וגם המים שהיו בקצה המורד מתחת למקום שעמדנו, התחילו לעלות ולהתקרב. גאות מתחילה.
זכרתי את המראות שראיתי, את שרידי תל אביב הטבועה, את העצורים במחנה על חוף לטרון, שאינם רוצים אפילו לברוח כי אין להם לאן. התחלתי גם להרגיש את הצחנה האופפת את הכל, שקודם לא הרגשתי אותה.
רק סטולי הגנוב המשיך לטעון בעקשנות שהוא לא עשה את הכל סתם, בשביל לברוח. סיכן את נפשו בקרבות עם השליטים, גנב מהם חללית, יצא למבצעי הצלה בגלכסיה ("הצלת אותנו ואנחנו מודים לך. כל זה היה בשביל שנוכל להגיע לכאן ולברוח כולנו"), כל זה בשביל פתאום "להתעורר מחלום". הוא רוצה להישאר כאן ולראות במו עיניו את העולם החופשי מאופל גלקטי, איך הוא בונה את עצמו מחדש. אחרים טענו שמה לנו ולאופל הגלקטי, הסתבכנו איתו שלא מרצוננו, וטוב שיוצאים מהסרט הזה. שמעתי צלילים ראשונים של האשמה כלפי חפא, שסיבך אותנו בכל זה. חפא עצמו שתק, חשבתי שיגן, שיצדיק את המלחמה שלו, שכל הזמן אימן אותנו אליה, שידבר על הבסת האופל הגלקטי, שידבר בעד השליט הכחול, בעד הפדרציה שעוד מעט תבוא ותחזיר את הכוכב לשליטתינו כדי שנוכל לשקם אותו, עם כל הסיוע שנקבל מהחלל.
הרי בעולם שאליו אנחנו אמורים לחזור, עוד לא התחלנו בכלל את הכל.
ואולי טוב שלא. אולי זה בדיוק השיעור שהיינו צריכים לקבל מההסטוריה האלטרנטיבית.
ואני חשבתי על המותווים. המספר עדיין צרב לי על המצח (האם הוא יימחק כשנחזור לשם?). האם ייתכן מצב שגם שם, בעולם 'האמיתי', יהיו דברים כאלה?
ומה יהיה עם ריקרדו, וכל החברים המותווים שאני משאיר כאן, שבדרך אליהם הייתי? האם הם יסתדרו? ובעצם, הם הסתדרו עד עכשיו, הרי כבר עזבתי אותם פעם.

תוצאות ההצבעה היו ברורות. 106 הצביעו בעד חזרה, 2 נמנעו, ו3 הצביעו להישאר: סטולי, צבי ועלוה. חפא ביקש מאלטון להוציא את הממסר, וקרא לכולם להתקרב אל כבל של מתח גבוה שהיה שרוע קרוב לקו המים, והתמשך לא ידענו עד לאן.

חפא הורה לנו להיות במעגל.
ההעברה תתבצע תוך שנייה, ברגע שאלטון ילחץ על הכפתור הירוק, אחרי שהממסר הונח כבר על הכבל החשמלי.
כל מה שברדיוס המעגל, יעבור איתנו, חזרה אל העולם שממנו התחלנו את הכל, המחכה לנו משנת 1977.

ואז סטולי הגנוב אמר שהוא נשאר. אפילו אם יהיה כאן לבדו.
הוא צעד צעדים אחדים עד שהתרחק מספיק מהמעגל.
עוד שניים יצאו מהמעגל והצטרפו אליו.
ואחריהם גם אני. לא הסתכלנו אחורה.
"אתם תסתדרו בלעדי" שמענו פתאום את חפא אומר לחבורת המחץ. "תודה על כל העזרה שנתתם לי, היה לי טוב איתכם ואני מקוה שגם לכם איתי. גם לי יש עוד כמה דברים לסדר בהסטוריה האלטרנטיבית. חכו לנו בסוף אוגוסט".
חפא הצטרף אלינו.
מקץ דקה היינו לבדנו על האי, בעולם שחזר לבראשית.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

4 תגובות בנושא “החבר'ה אמרו שכל העולם פארש

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: