מלחמת הטוב והרע

מעט מלחמות בהסטוריה הן מלחמות של טוב מוחלט ורוע מוחלט.
מלחמת העולם השניה היא אחת מהמלחמות המעטות שבהן היה גילוי של הרוע המוחלט.
ממלכת היטלר היתה ממלכה של רוע צרוף, והשואה היא ביטויו וגילומו של החומר השטני המפוזר בעולם, שהתאסף והפך למאסה קריטית.
אבל מי ניצח במלחמה הזאת?
מבחינה צבאית, זה ברור. בעלות הברית כבשו את גרמניה, פוררו אותה ואת בעלות בריתה וחילקו את העולם חלוקה חדשה שעל המשך יסודותיה העולם מתנהל עד היום. קמה מדינת ישראל שאמרה "לא עוד".

אבל מלחמת הטוב והרע איננה רק מלחמה צבאית.
ובמלחמה הנמשכת כל יום, שכל אדם יום יום, בהכרעות שהוא עושה, או לא עושה, בתוך נפשו, הוא חייל בה, לא בטוח שהטוב זכה במערכה.
כי היטלר, שהבין משהו ברוח, שאף לחסל את הרוח (Die Geist). הרוח היהודית, כמו שהוא הבין ופירש אותה, שבעיניו היתה וירוס זר לאנושות, וירוס חייזרי שסירס בעיניו את המהות האנושית הטבעית, הבריאה לפי תפיסתו – מהות אנושית דרוויניסטית, טבע "בריא" הפועל לטובת החזקים. וירוס שהכניס יותר מדי הומניזם, יותר מדי "זכותו של החלש לחיות" ויותר מדי 'שטויות' שמחלישות את האדם, הפרט, פוגעות בעיקר בכושרו להיות לוחם נאמן "למולדת", להיות חלק מהמנגנון העוצמתי הנמצא תמיד מעל הפרט, תהיותיו וחולשותיו.
"אנושי, אנושי מדי" – (כפי שניטשה כתב) – את זה שאף היטלר להשמיד, וליצור את האוברמאנש, חייזר העל, נטול החולשות ששום דבר לא יעצור אותו. היצור היעיל, המושלם, שהוא מן הבחינה הנאצית הביטוי הנכון של הפוטנציאל האדמי.
והעובדה שאני מרגיש שאני צריך להסביר על מה אני מדבר אומרת שהיתה לו הצלחה.

עולם הפרסומות, למשל, ירש בלי בושה את תפיסת האדם המושלם, שלא מותירה מקום לאחרים. והסגידה של התקשורת הויזואלית בכלל ל'שלם והפוטוגני', (ומשחקי 'ההישרדות' לאחרונה הם העצמה של זה) ושטיפת המוח בכיוון הזה של 'המושלם' ו'העולם שייך לצעירים' – עולם שאין בו פגמים, חולשה. אין זיקנה, אין שומן, אין גמגום, אין היסוס.
ומקומות העבודה שבהשפעת התפיסה הזאת, משאירים את מי שעבר את גיל 40 מחוץ לגדר וגורמים להשמדה שקטה של ממש לאנשים חכמים, בעלי ידע ונסיון וסתם אנשים טובים. כל זה מהווה, מעבר לחזות הנוצצת שמעניקים ומכסים גוויות משרדי פרסום, גרפיקה ויחסי ציבור – את נצחון השטן בעולמנו.

והדוגמה של מדינת ישראל, שבמשך שנים, ועדיין, רצתה לראות את חלשיה ונזקקיה, וגם את מי שלא מתאים ל'אתוס החזק' (שקם כ'קונטרה' לאתוסים אחרים שרווחו באותו זמן של המאה ה20) – כמה שיותר רחוק, מעבר לתחום, ועדיין, אין לה כל בעיה לשדוד את כספם של חלשיה. כי מוסר 'החזקים' – כלומר מוסר של שודדים, שנמצא איפושהוא בבסיס, בתהליך אקט-ההזרעה שהוליד את המדינה, ולא רק משהו שצמח בשנים האחרונות, אולי רק יצא מן הארון עם הופעתו של ביבי. אוהבים להגיד "מדינת ישראל נולדה מהשואה", ואכן, להיטלר יש מידה של אבהות על הדבר שנולד.
ועדיין עצם זה שהחשבון שיש לנו עם הגרמנים הוא 'מה שהם עשו לנו' ולא זה שהם אימצו תורה שבבסיסה היא נגד חלשים בכלל ושאר 'מיותרים' (צוענים, נכים, מפגרים ועוד).
כי אנחנו לקחנו מזה את הלקח ש"אסור לנו להיות חלשים" – כלומר להקשיב לאנושי שבנו, ליהודי במובן האנושי. וכך עשינו את היטלר למורה שלנו, המורה האמיתי.
ובקרב הזה היטלר ניצח – בזה שהוא הפך אותנו לתלמידיו ובכך העביר אותנו לשדה שלו.
לנצח אותו, את הכוונה שלו, פירוש הדבר היה – להמשיך להיות מי שאנחנו, לסרב 'ללמוד' את השיעור שלו. או ללמוד – אך לא להפנים את התוכן במהות הפנימית שלו.
לנצח זה לא רק טנקים. זה גם לנצח ברוח. זה גם לנצח ב'לא להסניף את השטן עמוק לדם שלך' – כלומר להתנגד, לדחות את אותה הפנמה מהותית שבה ביקש היטלר להזין אותנו.
ומדינת ישראל כפי שהיא כיום, לא בטוח שהיא דחתה את ההפנמה הזאת, ולפיכך גם אלף צעידות של הרמטכ"ל בפולין לא יהיו עדות או ערבות לנצחון רוחני כלשהוא.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

9 תגובות בנושא “מלחמת הטוב והרע

 1. אז מה עדיף לטענתך?
  התאבדות המונית?
  לחזור לימי הפרעות באירופה ובארץ?
  או שמא להקים כאן ממשל צבאי פלסטיני?

  אהבתי

 2. במאות האחרונות התפתחה ביקום תפיסה שנעשתה אופנתית אצל הבוסים – הם נזקקו לדם צעיר להשבחת שורותיהם. "הנערים" – הנייטיבז המתורבתים של הפלנטות – שהתרבו מאוד באלף שנה שנחשבו "יציבות" בקנה מידה קוסמי איזורי – "ישחקו לפנינו" – ילחמו זה בזה, ישמידו אחד את השני, והשורדים – המשובחים ביותר – יזויינו ע"י הבוסים ויקימו להם יורשים בדרכי רביה שאינן מוכרות עדיין בכדוה"א.
  ההיטלריזם והקפיטליזם הם ילידים טלפתיים של תפיסות אלה. הקומוניזם שימש גם הוא כלי בידי השליטים, אבל אין לו שורשים יקומיים ולכן לא החזיק מעמד.
  ביום השואה ובכל מה שקשור באיזכור השואה מתחשבנים הישראלים עם הגרמנים על "מה שעשו לנו" – חשבון אגואיסטי – לא עם שורשי התורה הגרמנית, שהיא לא כל כך גרמנית אולי. הסליחה המהירה לגרמנים, יחד עם הצמדת השואה ל"גבורה" – אומרת דרשני.
  באופן מפתיע בעיקר ילידי מערכת השמש שבקרב הנערים – החזיקו בפילוסופיה שדחפה אותם להילחם אחד בשני. הם האמינו שהטוב ביותר, שלא רק ינצח – אלא גם ישמיד כליל את רעיו – יילקח אל מרחב האבות – באותם שטחים חוץ גלקטיים – ויקים א

  אהבתי

  1. באופן מפתיע בעיקר ילידי מערכת השמש שבקרב הנערים – החזיקו בפילוסופיה שדחפה אותם להילחם אחד בשני. הם האמינו שהטוב ביותר, שלא רק ינצח – אלא גם ישמיד כליל את רעיו – יילקח אל מרחב האבות – באותם שטחים חוץ גלקטיים – ויקים איתם דור מושלם, בריא, מודע ונטול-נפש. אימוצם המופרז את הדרוויניזם החללי היה אחד הדברים שהפילו אותם. הם לחמו זה בזה במטרה להשאיר את "הטוב ביותר" שיילקח אל אזור האבות ולא הושיטו עזרה אחד לשני כשהיו בצרה.

   אהבתי

 3. רק 6 תגובות לכזה פוסט הורס?!

  תודה לקדוש שמישהו מבין.

  תודה הצועד,

  הנעליים מצדיעות לך!

  חזק ואמץ,

  יו

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: