במה יהווים מאמינים?

בהתחלת דרכם של היהווים (עוד בטרם היו יהווים), האמינו גם הם באלים מקומיים, נוקמים ונוטרים, שכל אחד מהם הגן על השבט או המאמינים שלו, עשה אותם עדיפים על שאר האדמיים, ובעיקר, נתן לכהנים ולמאמינים שלו ואלה שדיברו בשמו את הזכות לשלוט באחרים ולקחת את רכושם.

גילוי היקום, התפתחות הטיסות בחלל וצמיחת הפדרציות העל-פלנטריות האדמיות הראשונות, הביאו לתפיסה חדשה של האל, ויש אומרים שתפיסה חדשה של האלוהות הייתה תנאי להיווצרותה של מערכת רב-פלנטרית ורב-סולרית מנוהלת בידי אדמיים או כל מי שהם בני סוגם.

בקצרה, האדמיים שהם היהווים מבחינתנו, שהינדסו אותנו (יחד עם עוד יצורים אחים שלא בהכרח דומים לנו) ואת מבנה ההכרה והתודעה שלנו, האמינו בכח שנמצא ביקום, או מעבר ליקום, והוא 'הרוח של היקום' או 'התשובה הסופית' לשאלה למה היקום קיים, והוא גם 'הכוונה הנכונה של הדברים' והדרך היחידה של אדמיים (כלומר יהווים) להתחבר אליו היא 'לחוש או להכיר את הכוונה של הדברים, התהליכים, הכיוון שאליו הם הולכים' וזאת חייבת להיות פעולה משותפת. האדמיים היהווים שללו התגלות ליחידים, ותפילה לאלוהים על מנת שישנה דברים עבורם הפכה אצלם למושג חסר משמעות. אפשר לברך, לאחל "שתמצא את הכוונה הנכונה בדברים", משהו דומה לmay the force with you. אולם כל פעילות של התחברות פולחנית נאסרה וקוצצה באכזריות. פרקטיקות שונות שהשיגו הדתות העתיקות (או נוכסו על ידיהן) במאמציהן להתחבר לכוח, נשמרו במקומות שכהני הדתות לא יכלו להגיע אליהם, בבתי הספר של התבונה הגלקטית.

עכשיו תשאלו, מהי התבונה הגלקטית, ותבונת קרן הבריאה, התבונות האלה שחפא דיבר עליהן? במה הן שונות מה'כח' הזה?

ובכן, יש כאלה שחושבים שאין הבדל, וחפא הכיר אישית יהווים שזיהו את 'הכוח' עם האינטליגנציה הגלקטית, קרן הבריאה ומושגים נוספים בסדרה שטרם כתבתי עליהם. אבל המקורות של המושגים שונים ושייכים לתקופות ואזורים שונים של הציוויליזציה היהווית, וכך גם התפיסות העומדות מאחורי יצירתם, וצריך לכן להבין את הרקע והתפיסה שמאחורי כל מושג. אומר רק, שלמרות שזה נראה סותר כמה מאגדות תמקט, כנראה שמושג "הכוח" מוקדם יותר מהמושגים של אינטליגנציה גלקטית וקרן הבריאה וכו'. בכמה? בוודאי בכמה מיליארדי שנות אדמה "קטנות".

מושג ה"כח" הוא מושג שהוסכם בהסכמה 'קדושה' כמושג של אמונה. המושגים של קרן הבריאה והתבונה הגלקטית, נוצרו כתוצאה ממחקר שנעשה בבתי הספר של התבונה הגלקטית במהלך של כמה מיליוני שנות ארץ (קטנות), מחקר אשר גילה שתבונה אכן קיימת ביקום, בגלקסיות, בכוכבים, באבק הכוכבים ובמה ששרד מ"היקום שקדם להם" ("היקום הבראשיתי" שהוא – אגב – לדעת קונצנזוס של מדענים בבית הספר של התבונה הגלקטית – שריד של יקום קודם שסיים את חייו בהתכווצות – והתרחב מחדש, ביוצרו את היקום שלנו, וכך הדבר קורה ויקרה במחזוריות אין קץ)

המדענים של התבונה הגלקטית מדגישים, בכל שיח שלהם עם אחרים על הנושא, שהתבונות שהם גילו, ומהן הם לומדים הרבה על היקום באמצעות שיחות שהם מנהלים איתן באינטרנט הטלפתי העתיק, אינן אותו "כוח" או "אל" שרבים מהיהווים מאמינים בו, אלא הן הצטברות של תהליכי קוגניציה שנוצרו מריאקציות במרק החומר הקוסמי הצפוף שבו נוצרו הגלכסיות ומערכות הכוכבים, ורוב המדענים (וכמוהם הפילוסופים) מתנגדים לכל אקט וריטואל של אמונה כלפי הקוגניציות האלה. ובכל זאת, רבים אומרים "בעזרת התבונה הגלקטית הבהירה" או ב"עזרת קרן הבריאה" כשכוונתם דומה למדי ל"בעזרת האל" או "בעזרת הforce"

תבונה נוספת שקיימת ביקום היא תבונת האופל, שנוצרה בתוך שדות כבידה עצומים כמו החורים השחורים, חלק גדול ממנה הוא תבונה גלקטית וכוכבית שנטרפה על ידי "בורות/בולעני האופל" האלה. יש בין המדענים מחלוקת לגבי היקפה של תבונה זו. יש הטוענים שהיא תופסת את הנפח הרב ביותר בין התבונות ביקום, ויש הטוענים שזה לא כך.

כשדיבר איתנו חפא על הדברים, חשבתי לי שעולמם של יוצרי תודעתנו היהווים, בסך הכל דומה מאוד לעולם שלנו מבחינת המושגים, האמונות, תפיסת הקוסמוס, ואולי כל מה שנדמה לנו כמחשבות ותפיסות שאנחנו המצאנו, זה בסך הכל משהו שירשנו מהם במבנה הבסיסי הקדום המשותף או בתכנות התובנה שבה תכנתו אותנו, אכן, "בצלמם כדמותם".

חפא נשאל בהרצאות ובפגישות בהן דיבר על היהווים ואמונתם, אם הוא עצמו מאמין בכוח הזה. פעמים אחדות תשובתו הייתה "לא אבל אני מאמין בכוחות, כולל כוחות שבית הספר של התבונה הגלקטית אינו מספר עליהם".
בפעמים אחרות הוא אמר "בוודאי שאני מאמין, אבל כמי שירד לסוף דעתם ותבונתם של הוגי האמונה הזאת, המילה 'כוח' היא מטעה, וגם 'רוח', הייתי רוצה לכך מילה ייחודית אבל אין"
"מה עם אל" הציע מי שהציע.
"אל הוא בורא, אני לא יודע אם ניתן לייחס האצלה כזאת למשהו הנמצא בתוך היקום. יש 'בורא היקומים' אבל אין לך מושג כמה הוא רחוק".

נכתב במקור באנגלית.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

4 תגובות בנושא “במה יהווים מאמינים?

 1. אז במקום שכהנים ושאמאנים ידברו עם האלוהות, מדברים איתה מדעני בית הספר של התבונה הגלקטית, הם קוראים לה "תבונת קרן הבריאה" או ווטאבר, ומצ'וטטים איתה באינטרנט הטלפתי העתיק, בטח בשפה שאף אחד לא מבין. מה ההבדל?

  אהבתי

 2. תשובתו של חפא (שנשאל שאלות כאלה) היא שההליכים של המדענים ב"צ'יטוט" הם שקופים ונגישים לקהילות הפדרציה (לא לנו, הנחותיים, כמובן) וכל אחד יכול לבדוק אותם. אולי אפשר גם להגיד שזו סוג של מטאפורה, בדיוק כמו שארכיאולוגים "מדברים" עם האדמה. פעם אני גם (בעזרת הכוח כמובן) אנסה לתאר איך מתנהל תהליך של צ'יטוט באינטרנט הטלפתי עם תבונה עתיקה, לפי מה שחפא תיאר לנו. אומר רק שלכל דבר יש אימות וקבוצת ביקורת.
  דבר נוסף, התבונות האלה לא אומרות לאף אחד מה לעשות ולא מספרות לך שאתה עם נבחר (אם כי אין ספק, אמר חפא, שחלק מהמדענים מרגישים את עצמם כאילו הם קבוצה נבחרת כזאת, ובכללי הלימודים ברמות הגבוהות, נותנים לאלה שהתקבלו אליהם את התחושה שהם בחירה מיוחדת).

  אהבתי

 3. "פרקטיקות שונות שהשיגו הדתות העתיקות (או נוכסו על ידיהן) במאמציהן להתחבר לכוח, נשמרו במקומות שכהני הדתות לא יכלו להגיע אליהם,"
  צריך אולי להסביר את זה, יש ביקום סוגי ידע עתיק שאולי מקבילות למה שמכונה "חוכמת סבתא" והם עובדים, או יש להם בסיס. למשל ביהדות "ימי בין המצרים" שעברו עכשיו הם באמת ימים חרא כאלה, שאי אפשר לעשות בהם כלום, ועוד ימים כאלה בלוח העברי (וחפא מאוד האמין בימים האלה) שתואמים משהו בטבע – כל הדברים האלה ש'המדע הרציונלי' לא בדיוק יש לו תבנית להכיל אותם – דתות עתיקות כמו היהדות לדעת חפא ניכסו אותן כמו שהן ניסחו פרקטיקות של "כישוף" שהן חסרות מובן ל'אדם הרציונלי'. לכל היותר הוא יכול לפסכלג אותן, כלומר לצלם את ההשפעה על נפש האדם שיש לדברים ולהסביר את זה כך איכשהו. בתי הספר של התבונה הגלקטית הגישה שלהם היא הוליסטית והם מכילים "ידע קדום" (למשל הידע של בינה אלפא שצריך להכיר אותו על מנת "לשוחח" עם בינות עתיקות) בתוך המערכת שבה הם מכילים מושגים חדשים יותר שהצמיחו במהלך ההתפתחות של בינה A שהיא הבינה "המודרנית" בה תכנתו היהווים את האדמים שבפלנטה שלנו.
  בהחלט למבנה המוח של החייזרים יש קשר למה שהוא יכול לתפוס ולארגן כידע, ואפילו ידע יעיל. אנחנו כאדמיים ממודרים, גם המוח שלנו בנוי ממדורים (אונות) וזה משפיע על הקוגניציה שלנו. זה לא אומר שכל החייזרים יותר 'רחבים' מאיתנו, הסוג שלומד ומחזיק את בתי הספר של התבונה הגלקטית, בהחלט כן.

  אהבתי

  1. בינה אלפא זה לא חופף לגמרי את בינת "האדם העתיק" אלא אנאלוגי, לפחות כל עוד לא ידוע מתי הושתלה באדמי בינה A. לפי מה שחפא חשב, אין באדמי ההומוספיאנס שום זכרון מבינה קודמת והוא 'לא היה קיים בעצם' לפני שהיהווים שידרגוהו, וגם "החוכמה העתיקה/חוכמת סבתא" לכן היא בינה A. אני חושב שלא בהכרח, וכמו שיש ביקום שרידים של יקום קדום (כך בית הספר של התבונה הגבוהה מלמד) יתכן שיש גם באדמי שרידים של בינה קדומה יותר. אבל בכל זאת מה שמובא כאן הוא רק על דרך האנלוגיה.
   סטולי הגנוב הספיק לספר לי שרוב החייזרים שהוא וחפא ראו בנסיעה שלהם, חפא אמר עליהם שהם "עשויים", כמונו, ואין בהם שריד לבינה קודמת. רוב החייזרים המפוזרים לפחות בחלק הגלקטי הקרוב הם "יהווים סוג ב" ועוד למטה מזה (אנחנו סוג ז ללא ספק), היהווים מהליגה הראשונה בדרך כלל עושים לנו blockבהשתמשם במגבלות היודע קבוע שיש באיזה צורה בכל "העשויים", חפא העריך כך, לא ידע להגיד בבירור שזה על כולם, ובכלל, יהווים לא מסתובבים איפה שכולם מסתובבים (למשל במקפצות ובתחנות שחפא וסטולי עברו). לחפא היה בעניין זה מזל מיוחד שאני לא יודע עד היום באמת את הסיפור שלו.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: