הפנים של הלא ידוע

IMG_20211108_120332

מן ההתמחות הדלה שלי, בתקופות עם חפא ותקופות אחרות, בתחום הדברים הנסתרים מן העין, אני רואה שני סיווגים של נסתר: נסתר שאנחנו מוגבלים לראותו, אם בגלל הפרעות שונות, אם בגלל היעדר כלים. ה'יודע קבוע' החסר לנו לדברי חפא, הוא סוג של הפרעה כזאת.

כלים שונים שמסלקים את ההפרעות וההסחות, מאפשרים לנו לראות דברים נסתרים: טלסקופים וסביבות שרחוקות מן העיר, מאפשרות לראות את הכוכבים, מיקרוסקופ מראה לנו חיידקים, מיקרוסקופ מנהור סורק (STM) "מראה" לנו אטומים. באותה צורה, ה'יודע קבוע' מסלק הסחות שמפריעות לנו תמיד לראות, את כל מה שנמצא, ונמצא בעולם זה.

סוג אחר של נסתר, הוא זה שנמצא במימד אחר של קיום. כדי לראות את מה ששם נמצא, צריך פשוט לעבור לשם. אולי אלה יקומים מקבילים, דבר שחפא קרא לו 'זמנים מקבילים'. צריך להסביר: חפא ראה בכל תקופה של זמן יחידה מוצקת, מעין 'פלנטה של זמן' ואמר שלכל אירוע יש מוחלטות, ומן המוחלטות של האירוע (שאותו כשלעצמו אנחנו לא מכירים, או הוא מופשט, חפא השתמש בשתי צורות ההגדרה לסירוגין) משתלשלות פלנטות מקבילות של זמן. אין לי איך להתווכח איתו, כי לא למדתי בבית ספר גבוה של התבונה הקוסמית, בסך הכל הייתי, בעזרה שהגשתי לו, חייל של הפדרציה. הוא אמר שאני רשאי לראות את עצמי כך.

ניסיתי להבין תמיד איפה מתחיל האירוע, גם כשאני כותב את הפוסט הזה, בתוך המכבסה האוטומטית, אני הרי מתחיל אירוע. חפא אמר רק שכן, לכל אירוע יש מידת מוצקות, אבל 'אותו כשלעצמו' אנחנו לא יודעים, כך שאני לא יודע מה הוא 'האירוע כשלעצמו' של הכתיבה, אני יכול לדעת רק שהוא שייך לאיזה 'משפחת אירועים' ממנה יש התפצלות ל'פלנטות זמן מקבילות'. כל היקום בנוי ככה, גם האירועים שאנחנו לא מכירים בו עדיין ולא הכרנו ולא נכיר.שאלתי את חפא איפה אירוע מסתיים, למשל האירוע של כתיבת פוסט וכל התולדות ממנו באשר הן בהווה ובעתיד. הוא אמר שזה מסתיים רק היכן שיש משפחת אירועים שלחלוטין אינה קשורה למשפחת האירועים הקשורה בפוסט, שגם הוא קשור למשפחת אירועים, שבה הוא חלק מפלנטה, אבל הוא בה בעת פלנטה לעצמו, ויש, אגב, חלל שניתן למדידה בין הפלנטות האלה, אמר לי חפא, והוא מלא באטומי זמן, או רצועות זמן. מעבר לכך כבר לא הצלחתי להבין, וחפא גם לא רצה "לשבור לי את המוח" על כך יותר, הוא רק אמר שגם ההתפצלות בין הווה לעבר היא התפצלות של פלנטות זמן, והוא גם אמר שנמצאים ביקום ממזגי זמנים, המסוגלים להעביר ממימד למימד. הם יכולים להעביר מ'זמן הווה' שאנחנו מכירים ל'זמן אפשר' שלו, וגם ל'זמנים מקבילים שמתקיימים לעצמם', מושג שהתקשיתי להבין, חפא אמר שהוא דומה לזמן אפשר אבל שונה ממנו, ובאיזה צורה גיאוגרפית, הוא הכי קרוב אלינו. על הרעיון הזה של ממזג זמנים בניתי את סיפור המערה, בפוסט שסיים את סדרת ההיסטוריה האלטרנטיבית. המערה שימשה לימבו זמני של חיבור בין פלנטת הזמן שאני המשכתי בה, לבין זו שבה המשיכו חפא, צבי וסטולי עם עלוה, בהסטוריה האלטרנטיבית שכנראה רק בה היא קיימת.

חפא אישר שהממזגים האלה הם סוג של מנהרות זמן, ואפשרי בהם מסע אל העבר, אבל, הוא אמר, או כך הבנתי ממה שאמר, זה לא יהיה בדיוק המסע של דאג וטוני במנהרת הזמן של ילדותנו. ויש גם מסע אל העתיד, אבל גם זה לא יהיה בדיוק 'בחזרה לעתיד'. שני המסעות יהיו דרך 'החומר המוחלט של פלנטת התקופה', אותו 'הדבר כשלעצמו', אבל מה שנראה בו, אמר חפא, זה מה שההכרה הלא-יודעת-קבוע והסובייקטיבית שלנו תראה. סביר להניח שנראה משהו אחר ממה שהאנשים שחיו או יחיו באותה פלנטת זמן, זוכרים או יזכרו. אולי מבחינתנו זה יהיה יותר כמו 'זמן אפשר' של העבר או העתיד הזה, אבל בכל אופן, המסע הוא אפשרי. אגב, ביטול היקום, מצב ה'ארובה' שעליו סיפרתי בסיפור מסעו של חפא, הוא הבסיס עליו נבנו כל המנהרות האלה.

אינני יודע אם ההפגשה שלנו עם ה'חיים' שייכת לסוג הראשון, של סילוק ההסחה מדברים הנמצאים בעולם, אולי באמצעות התחברות ליודע קבוע של חפא, או שעברנו ממש למימד אחר, ליקום אחר תוך ביטול היקום שלנו לחלוטין. כלומר, האם באמצעות המנורות, העשן וכל מה שהיה שם בחדר, הוא כיבה או הרדים את מה שהפריע לנו לראות, את החיים וגם דברים אחרים שראינו במשך השנים אצלו (אחרי שיצר אצלינו 'תרגולת ראייה' קבועה כך שלא נזקקה יותר ל'חגיגת האורות' של הפעם הראשונה) או שפשוט הייתה בחדר מנהרה ליקום אחר ובכל פעם שעברנו בה, השארנו את היקום שלנו מאחור (וזו הסיבה שלא הצלחנו לשחזר את הדברים לבד, כי בשום מקום אחר שהיינו בו, לא הייתה מנהרה כזאת, רק חפא ידע לבנות או לאתר אותן). דבריו של חפא בנושא היו אמביוולנטיים, ויכלו, כנראה בכוונה, להתפרש לשני הכיוונים, ואולי, בעומק הדברים, אין הבדל ממש בין שני הדברים?

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: