להיחטף

חפא נשאל פעם, על ידי תחקירנית של איזה רשת טלוויזיה (לא ידענו אז שזה מה שהיא), כאשר היינו מחכים במלון באיסטנבול למפגש עם משקיע בשביל חברת 'הקשת בענן' של חפא: "מה צריך לעשות, כצעד הראשון, כדי להיות כמוך?" ואחר כך שאלה "מה צריך להיות משפט התקציר של הפרק הראשון בספר ההדרכה שלך "איך להיות אני?"

"להיחטף" הייתה תשובתו הפשוטה.

אני, שהייתה לי אולי רק הצצה אל כיוונם של אלה שחטפו את חפא, אומר שברגע שמישהו יביט בהם, הוא כבר נחטף.

אולי השיר של דייויד בואי שמבטא הכי הרבה את המושג של היחטפות, הוא להיטו הראשון, "תעלומה בחלל". בדרך כלל רבים ראו את החלל בשירת דייויד בואי, בגילוייו השונים, כמטאפורה לכל מיני דברים. חפא האמין שגם דייויד בואי, כמוהו, בא באמת במגע ישיר עם בינה חיצונית, ויותר מכך.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

2 תגובות בנושא “להיחטף

 1. ייחוד מסעו של חפא הוא לא בכך שהוא הראשון להיחטף. נחטפו לפניו ואחריו. גם לא בזה שהוא חזר
  אלא שאלה שנחטפו לפניו והוחזרו, או שלא לקחו אותם למרחק רב מדי ולזמן רב מדי, או שהם לא היו ערים ביודע הקבוע שלהם, בהכרה מלאה, בכל השלבים. לכן הם לא יכולים לשחזר את המסע שלהם, גם לא לעשות אותו לבד. מי שהסיע אותם דאג שלא יהיו להם הזכרון המלא ויכולת השחזור המלאה לאן הם טסו, כמה רחוק מכדור הארץ, באיזה מסלול (איך נראה הנוף ברצף מן ההמראה, כמובן אם היה חלון בכלל), ואיך הם עשו זאת. איך פועלות החלליות, איך וממה הן בנויות ואיך נוהגים אותן. אנשים שחזרו, בין אם נחטפו לשעתיים שלוש ובין אם ליותר זמן, שבו כשהם זוכרים הכל בהכרה מעורפלת והיו צריכים לעבור היפנוזה כדי לשחרר יותר. רוב האנשים שנלקחו, עשויים לחשוב שהם היו בחלום. וברור שהם גם לא יודעים איך לעשות את זה שוב. לנסוע ולחזור.
  חפא מיוחד בכך שהתירו לו לנהוג או לפקד על הצוות שהסיע אותו לכדור הארץ, לא ממש ברור לי, אך הוא היה בהכרה וזכרון מלא כשחזר לכאן. והוא גם חזר לשם, ולכך יש עד אחד, סטולי הגנוב, שנסע איתו חצי דרך ואז הוא נעלם לו. האמת היא שגם דרכו של סטולי הגנוב חזרה היא מעניינת כי גם הוא הצליח לחזור משם, לבד. אבל הגנוב אינו מוכן לדבר על כך מילה.
  יש לנו אם כך רק את מה שסיפר לנו חפא, במשך 30 שנה, בשתי תקופות עיקריות.
  אחת זו התקופה שבה הוא בא בפעם הראשונה, והיה איתנו כמעט שנתיים, והתקופה השנייה, שכללה בעצמה כמה מחזורים וקהל שומעים מתחלף.

  אהבתי

 2. אנשים שמאמינים שנחש ואתון דיברו, שאיש עם מקל קרע את הים ושחייזר הבטיח להם ארץ ובמצוותו מלים את ילדיהם, פסולים מלשפוט את שפיותי אם אני כותב על כל מה שקרה (אולי או כמעט) לחפא ולי ולחייזרים, וזכאים רק לשתוק כשאני מגנה את אמות המידה של צה"ל הנוגעות לשפיות ואי שפיות.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: