לינץ', אין לזה מלה אחרת

וגם נסיון אונס

"הפעילה שהייתה סמוכה לי ניסתה לסייע בהרמתי. הטרנזיט הלבנה
חלפה מן המקום ואני קמתי על רגלי וניצבתי בפני גבר שחום וגבוה שנצמד לפניי
ולא פסק מגידופיו. הוא קרא לי "ללכת להזדיין עם ערבים", ואני השבתי לו –
"הלוואי".

משלב זה, קובץ המתנחלים החל לנער אותי ולטלטל אותי לכיוונים
שונים כשהם קורעים את בגדיי העליוניים, קורעים את חזייתי, גופייתי וחולצתי
מעליי. חלקו העליון של גופי נותר עירום והפעילים ניסו לכסות אותי ולהרגיע
את רוחי."

סתוית סיני


לאחרונה גזרתי על עצמי שתיקה מכוונת בבלוגים, בעיקר בנושאים פוליטיים. סוג של פסק זמן.

אבל העדות החיה הזאת של סתוית סיני מן ה'אירוע' של ראש השנה בהתנחלות ענתות, מחייבת להגיב ולהעביר, בעיקר על רקע השתיקה המחליאה של התקשורת המיינסטרימית, שמבקשת לא רק בחגים אלא כל השנה להשתיק ולהמתיק את ה'מחלוקות שבין האחים' ובעצם להעלים את העובדה שיש בארץ פאשיזם, והוא חלק מנורמת המדינה, כמו גם שנאת הנשים. (וראוי גם לקרוא את התגובות של מיטב המיץ של הזבל היהודי בתגובות לפוסט ולהיווכח כמה, עם יהודים כאלה, העתיד שלנו בזבל.)

כי האנשים האלה, שהטיחו את ראשה של סתוית (והיא רק אחת) על המכונית, משכו את גפיה ועיקמו את ידיה, וכמעט שהתחילו לבצע בה אונס קבוצתי, כנראה כדי ללמד אותה ש"זין יהודי טוב מזין ערבי", אותם פורעים שהשאירו אותה עם בגדים קרועים וגם סיכנו את חייה, אינם "מתנחלים הזויים" מן הזן הרגיל. מן הסוג שקל לנו לשנוא אותם ולהתבדל מהם. אלה לא נערי גבעות מעוטרי כיפות וזקן, לא תמהונים כהניסטים מאמריקה. מבצעי הלינץ' האלה הם תושבי ענתות, שעל פי 'תעודת הזהות' שהוצגה באתר שכרגע לא פועל של המקום, יש בהם "בעלי השכלה, יוצאי צבא ואנשי כוחות הבטחון", ואכן אנשי כוחות בטחון היו שם בין הפורעים, וכבר סופר על כך בהרחבה, והם מה שנקרא "אזרחים נורמטיבים", מלח הארץ, וכל אותם כינויים לסוג האנשים שאין להם בעיה לעבור את ועדות הקבלה ביישובים קהילתיים, ואני תמיד אמרתי שתשמור אותי התבונה הגלקטית משכנות עם שכאלה, מי שקורא אותי יודע את דעתי על 'מלוחלחי הארץ' האלה הרבה לפני המקרה הזה. אני לא שמח שקיבלתי עוד הוכחה, רק חושש יותר, כי כאמור אלה האנשים שבידיהם נותנת המדינה את הסמכות. אלה האנשים שלהם נותנים מוסדות המדינה את 'האמינות' ואלה האנשים שאני אמור להאמין שישמרו עלי. (אלה גם האנשים שלהם אני גם אמור בחודש הבא לתת טביעות אצבע למאגר הביומטרי). אלה אנשי 'המרכז' הבורגני, ה"לא קיצוניים", שוחרי איכות החיים, ה'נורמליים'.

אם הייתי יכול להאמין שאחד מן הכלבים (סליחה מן החיה) בלבוש תרבותי האלה, אחד מן הברברים, הערסים ברשיון האלה, ילך לכלא, יתן את הדין על האלימות שלו, הייתי רגוע יותר. אם הייתי מאמין שכוחות החוק יבצעו את מה שהם אמורים לעשות במדינה מתוקנת, וישפטו את הבריונים, הייתי מצדיע למדינה. אבל לא מאתמול אני יודע שהאנשים האלה הם המדינה והם החוק. שום פוליטיקאי לא יגנה אותם, כולל שלי יחימוביץ אהובת 'הסוציאל דמוקרטים' החדשה, שכבר מזמן הפרידה את עצמה מן 'השמאל ההזוי'. ולכן לא תשמיע מילת גינוי אחת. היא לפחות מודה שהמפלגה שלה התחילה בהתנחלויות, וגם כל האנשים האלה הם שלוחי המדינה – בדרגה קצת גבוהה ומסוכנת מן 'המתנחלים האידיאולוגיים' שאנחנו אוהבים לשנוא, לא בלי צדק. אבל אלה "לא קיצוניים", אלה יוצאי צבא, אלה אוהבים את הדגל ומזדהים עם המדינה – ובגלל זה הם האויב האמיתי של כל שוחר צדק, זכויות אדם וחירות, והמדינה, כל עוד היא זה הם – היא מדינה אויבת וחטא מוסרי הוא להיות נאמן לה

יאמרו לכם: 'חוק', 'דמוקרטיה' – הם, וזה לא חדש, בזים לחוק ולדמוקרטיה כאשר מדובר באנשים שאינם כמוהם: פלסטינים, נשים "שאינן יודעות את מקומן" וסמולנים. וזה הלקח החשוב שהשמאל הלא-משרת או המשרת לשעבר (שמאל משרת צריך היה לדעת מזמן שהוא כבר אינו שמאל) מפנימים מזמן (למרות שאפילו אנשי סולידריות נדהמו ממה שעברו בראש השנה בענתות), אבל גם 'השמאל המשרת' או ה'סוציאל-דמוקרטים' ושאר האנשים שמנסים עד עכשיו להדחיק ולהאמין שאפשר להכיל את הפאשיסטים איתנו באותה חברה אנושית, שעדיין מאמינים ש'השמאל הקיצוני' הוא ההזוי, כדאי שיפנימו – הזרועות הפאשיסטיות שהמדינה גידלה, מתחזקת וסומכת על המאיישים אותן – לגמרי לא עשבים שוטים – לא ייעצרו 'רק בפלסטינים'. הם גם לא ייעצרו רק ב"מחפשי פרובוקציות" שבאו לביקור לגיטימי אצל המשפחה הפלסטינית שההתנחלות היא שחוסמת את הדרך אל ביתם ואדמותיהם (ולא כמו שהתקשורת המיינסטרימית אוכלת מהמתנחלים ומקיאה) ואולי הפעילים היו קצת נאיביים לחשוב שאנשי החוק יכבדו את זכותם החוקית לבקר את הפלסטינים, למרות שידעו שבארץ האפרטהייד יש חוק אחד ליהודים (לפחות "היהודים הנורמטיבים") וחוק אחר לפלסטינים, ומעכשיו – הרי החדשות – גם לסמולנים וסמולניות. וכל זה באישור המדינה, בתמיכה בלבבות של הרבה מאד ישראלים שלא היו שם. אני מאמין שבפעם הבאה הם כבר לא יהיו נאיביים. הם צריכים לדעת שהיות וזרועות הרשע נמצאות שם כדי להגן על מדיניות מדינת הרשע, וחוקם הוא חוק הרשע וכך גם יהיו מעשיהם.

תמיד דחיתי אלימות, ראיתי בה את ברירת המחדל האחרונה ולא חשבתי שהיא מוסיפה הרבה שם טוב לשמאל. אבל אם מישהו או מישהם מפעילי השמאל יפסיקו לתת את הלחי השניה, יהיה קשה לי להאשים אותם (וממילא כך או כך ממציאים עליהם סיפורים של אלימות, כמו שקרי 'זריקת האבנים על מכונית' ו'האלות')

וכאן, כי הכל קשור, אחיהם בתוך הקו הירוק של חיידקי הקולי הצואתיים ברשיון המדינה מפנים חסר בית בתל אביב, בסרטון אחד מני רבים שמסתובבים ברשת – אחד הקשים שבהם. גם גלולת ההרגעה הלאומית, טרכטנברג, במילותיו העדינות משלי, יבין בפעם הבאה את האלימות אם תבוא ממקומות שלא באה מהם קודם.
פוסטים נוספים המתארים את הלינץ', יש עוד.

אַנְשֵׁי עֲנָתוֹת הַמְבַקְשִׁים אֶת נַפְשְׁךָ  (עידן לנדו)

שנה טובה מתחילה בפוגרום (אסתי סגל)

פוגרום מתנחלים, עוד פוגרום מתנחלים (גיא, תאעיוש)

איפה שהסולידריות נגמרת (שרה בנינגה, סולידריות שיח ג'ראח)

עדות של ר', מקורבנות הלינץ' (הבלוג של חגי מטר)


שיהיה לפורעים גמר חתימה רעה ותהיה שנתם ארורה ושחורה מזפת.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: