שרון גל הקטן עשה שירות למחאה ולמושמטים. ושגשם ספטמבר לא ישטוף את הזכרון

אני לא מופתע בכלל מכך שאת מחאת האוהלים שסחפה את המדינה בחודש וחצי האחרון, מובילה דפני ליף המושמטת. (ולגבי, גם כל חשיפת התיק הרפואי שלה מיותרת. זה פשוט לא מעניין.) כתבתי כבר כאן ובמקומות אחרים על הקשר בין שירות צבאי לבין התקבעות, קונפורמיזם מחשבתי והתעייפות עד כדי אי כשירות לחולל שינויים, וכמובן שכל זה קשור בקידוש הבטחון ותקציבו ובצייתנות למדינה ואלופיה. חשבתי תמיד שאת האנרגיה של חשיבה מחוץ לקופסה שיכולה לחולל מהפכות, יכולים לתת למדינה אנשים שהקופסה הצבאית לא צרבה את מוחם ולא שיעבדה את אנרגיותיהם למולך שעל ראשו מתנוסס הדגל הבטחוני.

ואכן, מה שדפני ליף, עם חבריה, נתנה למדינה בחודש וחצי של שירות חברתי ששקול כנגד מאות ואלפי שנות שירות צבאי של דגנרלים וחיילים-אזרחים צייתנים, הוא בראש וראשונה חינוך. חינוך לחשוב שאפשר גם אחרת, והרבה אנשים שעשו צבא מודים לה על כך. אני עדיין לא יודע אם אפשר לקרוא לכל מה שהיה פה מהפכה. אני לא יודע, כמו שאף אחד לא יודע, אם מה שרק נולד והתהווה בחודש הזה (והוא עדיין לא מושלם, ויש דברים נוספים שהוא צריך לדרוש), יצליח לעמוד בגשם הכבד של ספטמבר (או אוקטובר, או מתי שיתחיל נסיון הדיכוי הצפוי מראש של הכרזת העצמאות הפלסטינית, שעכשיו ברור לכולם שהוא גם נסיון הדיכוי של הכרזת העצמאות שלנו, שיכלול בתיאום זמנים 'נפלא' גם את תחילת המאגר הביומטרי, בנובמבר. אנשים סרבו ביומטרי!). אני לא יודע וקשה לי להאמין שבציבור יש יכולת לסרב למלחמת שלום ההתנחלויות-שלום החונטה, הן לגיוס הגוף והן ובעיקר לגיוס הנפש שמלחמה זו תכלול (עובדה שהעצומה לסירוב למלחמת שלום הביבי לא זכתה להרבה חתימות). אני מסתפק כרגע בתקוה שלצעדת המיליון בעוד יומיים יבואו מיליון, ומנצל כמובן במה זו לקרוא לכם – השתתפו בצעדת המיליון!

אבל אני מקוה ומאמין, שהניצוץ שיישאר, לא יכבה, ועוד תגיע שעתו. אני קצת מסופק לגבי הסיכוי שבפעם הבאה זה יהיה 'בלי אלימות'. אבל כדי להגיע לתובנות הקשורות בכך, אנחנו עוד צריכים לעבור תקופה של הכשרה, בעיקר הצעירים שבנו. וגם במה שכנראה יקרה עוד מעט יש פוטנציאל לתת את ההכשרה הזאת ולחזק, במקום להחליש כמו שהשלטונות מקווים. אין רע בלי טוב.

זה גם מה שאפשר להגיד לגבי הכותרת. שרון גל שניסה לפני שלושה ימים, במסגרת נסיונות הימים האחרונים של ערוץ הטייקונים "10" (אולי שם שהוא גניבת רעיון מפרופיל 10?) למסמס את המאבק, לבטל את זכויותיה של דפני ליף במתקפה בזויה שאילצה אותה לשפוך את התיק הרפואי על השולחן (האם היה מעז לעשות כך למשל ליברמן ופאינה, המשתמטים הפאשיסטים?), הוכיח חוסר חוכמה וגם חשף קבל עם וחברה את ערוותם של כל אלה שרודפים את מי שלא עשה צבא – אותו חיבור בין חושך לחושך עליו אני מדבר כל הזמן.

במקום ללתת לנו למשל גילוי נאות מאיפה המרצדס שלו ומה עשה הוא בצבא (על פי הויקיפדיה, נזרק מיחידה קרבית. כה מתאים לפטריוטיםנבלים) הוא נתן לעם שיעור בהדגמה בשידור חי, מהו אופיים של אלה שכל כך טבעי להם בדגל הציונות המיליטריסטית לתקוף בו אחרים, ואת מי ואת מה אנשים שכמותו משרתים (את אדוני התקשורת שהם במקרה גם אדוני ההון במדינה ובשעה שאת בנם הג'ובניק יקחו לטיול על חשבון המדינה הם ישגרו כמו באופן טבעי התקפות למשל על מושמטים). עוד כמה מופעים גאוניים כמו של שרון גל, וגם עיוור יוכל לראות את הקשר שבין ההפרד ומשול תוך הפצת שנאה כנגד מושמטים (כמו נגד קבוצות אחרות) לבין אויביו האמיתיים של העם היושב בציון, שהם אויבי שני העמים, והקשר שבין ציונות  מיליטריסטית לבין סירוס כל סיכוי לצדק חברתי. כשנבל אל נבל יתחבר, לא תיתכן תוצאה אחרת. וברית החושך, אגב, היא גם ברית החונטות (כמו שכתב יפה צבי בראל במאמר שכמו מייתר את קריאת הפוסטים שלי בנושא) במצרים, בלוב, בארגנטינה, בישראל), ואת החונטות צריך העם לשנוא, לא את מושמטיהן. כולנו עם המושמטים וכולנו יחד צריכים לזרוק את המשמיטים לצמיתות, כדי שמהפכה תהיה שלמה.

בינתיים, האורח בחתונת תשובה יצא קטן קטן והראה לנו תוך כדי כך כמה קטנה כל ה'אידיאולוגיה' של שולחיו הפטריוט-נבלים המעוניינים להחזיק את כולנו כחיילים – חיילים שלהם (כמובן שדם ילדיהם לא יתערב בדמנו) ולמדוד אותנו לנצח דרך חייליותינו. אני מקווה מאד שהלקח הזה יילמד כבר בקרוב, רק שגשם ספטמבר לא ישטוף לגמרי את הזכרון. בואו לצעדת המיליון.

צעדת המיליון – העמוד הרשמי


פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

תגובה אחת על “שרון גל הקטן עשה שירות למחאה ולמושמטים. ושגשם ספטמבר לא ישטוף את הזכרון

  1. אין יותר מקום לדיון תרבותי ברשת עם מי שמשתמש בשירות הצבאי כתנאי ל’הוכחת כשירותו’ או ראויותו של אדם. כי כל מי שנוקט בעמדה שמחטטת בעברו הצבאי של מי שהצבא השמיט* אינו עושה זאת מתום לב ומתוך כוונה לשכנע או להשתכנע, אלא להביס, לשבור, וזאת משום שהוא, בידיעה או שלא בידיעה, מניאק בשירות האדונים ואויב המהפכה, ויש להלחם נגדו. ובמלחמה כמו במלחמה.
    * החיטוט בעברו הצבאי של אדם מותר רק אם הוא ימנון כמו שרון גל או ליברמן, המעז לדרוש מאחרים את מה שלא דרש מעצמו. אדם כזה אינו זכאי להגנה מתוך ’על דאטפת יטפוך’.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: