האם קיים אינטרנציונל ימנוני?

הדברים שאני אכתוב כעת אינם נשענים על שום מקור, וצריך לקחת אותם בזהירות. הם נשענים על תחושה בלבד, ויכול להיות שהיא צודקת, יכול גם להיות שהיא מוטעה. אבל שמענו כבר על כל מיני דברים, חלקם מוזרים יותר.

נפתח בזה שהרצח קרה בעיר אוסלו. הרוצח היה, כך סתם, ימני קיצוני, עובדה שהשביתה, אך לא לזמן רב, את שמחת הטוקבקיסטים הימנונים שקיוו שה'נורבגים יבינו מה זה איסלאם ומי זה הערבים'. תוך זמן קצר השמחה הזאת התחלפה בשמחה לאיד פשוטה, גלויה ומכוערת, מלווה בהזדהות עם הרוצח, הן משום 'צדק פואטי' כביכול והן משום שהוא 'אחלה גבר' בלי לפרט. אל התגובות נחזור אחר כך.

מה שחשוב לדעת, הוא שאוסלו היא סמל. סמרטוט אדום בעיני כל ימנוני העם היהודי, לא רק בישראל. הסיבה ההסטורית היא ברורה: באוסלו נעשו בשנת 1993 'פשעי אוסלו' ששללו מן הימין לעד את החלום של ארץ ישראל השלמה, ואשר הכירו באחר – בפלשתינים, כעם. אוסלו הוא הנכבה של הימין בארצנו, ושל הימין היהודי בכלל, מקום ראוי לנקמה יהודית גאה וכואבת. נזכיר למשל את מדרש האגדה התלמודי המייחס לנירון קיסר, מטורף המטורפים שבקיסרי רומא, התגיירות בסתר, ולא רק זה, אלא שנירון קיסר זכה על פי אותו מדרש לכבוד להיות מי שר' מאיר בעל הנס, לא פחות, הוא אחד מצאצאיו. מדרש זה בא לדעתי לעולם בתור מחווה למי שהחריב את רומא, מקור הנכבה היהודית העתיקה, ונפרע ממנה למפרע באותה דרך שהיא נפרעה מירושלים, בשריפה. אפשר להוסיף לזה את סיפור טיטוס והיתוש, שניקר באוזנו ונפרע ממנו על הנכבה של בית המקדש.

את האגדות האלה סיפרו יהודים שלא היה ביכולתם לפרוע ולנקום ברומאים, והם הסתפקו בפיצוי ספרותי. בעולם של זמננו, עם תמיכת ממשלה מלאת פצצות אטומיות בארסנל, עם הון וגישה לכל מקום, יש יהודים קצת פחות ספרותיים, שלא מחכים ליתושים או מחפשים סיפורי נקמה למפרע. במקום יתושים, יש פסיכופתים ימנונים מקבילים בעולם הנוצרי, למשל אנדרס ברינג ברייויק. אחד משלנו, מה שנקרא. שונא סמולנים, שונא ערבושים, שונא 'אליטות סוציאליסטיות', מן הסתם גם שונא הומואים, אוהב משטרה, רק נורבגי. לא נורא. אפילו טוב, לצורך העניין, שהוא גר באוסלו.

אני חושב שזה בכלל לא יהיה מופרך לחשוב שלחלק מהפלנטה הימנונית-יהודית המוטרפת הזאת, שסימן הזיהוי של חבריה הוא שהם קוראים לעצמם "אוהבי ישראל" אך הם שונאי אדם, והייתי מעז לחשוב שאפילו החלק המנהיג שלהם, יש קשר לא רק להון שמממן את הטוקבקים הקופצים משמחה בבחינת "על ראש הגנב בוער הכובע בגאוה", (רועי צ'יקי ארד היה נותן בהם סימנים: "בדרך כלל ברצף וכתובים שורה אחת" אך לא תמיד) לא רק לנשק שמופץ במקומות שונים בעולם, אלא גם לכל מיני בחורים טובים, ג'ון-הייגים קטנים שכאלה, לקיים את הפסוק "צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים". ולא בידי שמים.

את היתר צאו וחישבו לבד. לחשוב, זה עדיין מותר.

וברכות למהפכה היוצאת, סוף סוף, לדרך.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

5 תגובות בנושא “האם קיים אינטרנציונל ימנוני?

  1. מהגיגי הציוני הדגול: ""יהודים שתומכים ברב-תרבותיות הם איום על ישראל והציונות; בואו נפסיק את התמיכה הטפשית בפלסטינים ונתחיל לתמוך בבני הדודים התרבותיים שלנו, ישראל""

    אהבתי

  2. ידוע שיש קשר הדוק בין הימין בארץ לימין בארה"ב ואף באירופה, והרוצח ברייויק הוא סוג של גיבור בעיני לא מעט חלאות פאשיסטים בארץ, אבל עדיין לא הייתי נסחף עם תיאוריות קונספירציה מהסוג הזה.

    אהבתי

  3. בנימין נתניהו, יוסי כהן, המוסד בולסנרו, טראמפ, אורבן, מכאן אפשר לחבר חוטים אל מה שהיה ידוע אז ואל מה שעדיין לא נודע.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: