רגליים קרות, הממשלה למען הפשע, הפגנה היום, שוב שירות להארץ וביומטרי

רגליים קרות: שקלול זהיר של נתוני ההשמטה מגיוס שנמסרו מאז במשך השנים, יספיק כדי להעריך, אם ננכה מתוכו את החרדים ואפילו אם נספור רק את היהודים, שקיימים קרוב למאה אלף מושמטי צה"ל – אוכלוסיה שאילו התארגנה על בסיס מכנה משותף זה שלה, היתה יכולה להכניס כמה מנדטים טובים לכנסת כמפלגת מושמטים חילונית.

אף על פי כן, לא נראה סיכוי שמפלגה כזאת תקום, ועל המושמטים להסתפק ב'מייצגיהם' בכנסת, רובם חברי ישראל ביתנו, שלא ממש מגלים סולידריות מעמדית או אחרת.

הסיבה לכך שמושמטים אינם מתארגנים קשורה בוודאי לאופן האינדיבידואלי שבו כל אחדמקבל את המושמטות שלו, בתהליך העיכול, בהכחשת הסטיגמה העצמית ובמאמץ להתקבל לחברה ולחיות חיים רגילים. מי שנשאר בארץ.

זה לא שאין מה להיאבק עליו מן הבסיס, החל במלחמה נגד עצם המלה 'משתמטים' שמלבישים על כל המושמטים.

וכאן נשאלת השאלה מדוע לוחמי זכויות אדם, המסוגלים ואינם פוחדים להתקיף את הממסד באומץ כשמדובר בעובדים זרים, נישול ערבים ועוולות הכיבוש, ואינם חוששים גם לומר את דעתם על הצבא, מקבלים רגליים קרות כאשר מדובר על בעיית המושמטים, שאף אחד לא מכחיש שהיא קיימת ושהיא חלק בלתי נפרד מפולחן המיליטריזם והצבאיות האוכל את החברה ומונע סדר חברתי וחלוקת משאבים צודקת. מדוע כשאני כותב פוסט מיוחד ליום זכויות האדם, ומבקש שיפרסמו אותו בבלוג המיוחד שהוקדש לפוסטים של המאבק, מוצאים סיבות ביורוקרטיות שלא לאשר אותו (אם אין לך ארגון, אתה לא 'זכויות אדם' כנראה). מדוע עצומה להגנה ופיצוי למושמטים אינה מקבלת הדהוד, וגם בלוגרים שהעזו להפיץ אותה או לכתוב עליה כמה מלים בעבר, נעלמו.

אולי מפני שקיימת הנחה שרוב 'המשתמטים' הם ימנים, ואילו בשמאל יש 'סרבנים' או 'משתמטים מודעים' שזה משהו לגמרי אחר, דם שונה. אבל זה לא כך. אין שום דרך לדעת מה מצביעים רוב המושמטים, ובסוף היום כולנו בסירה אחת.

ואולי גם כיום, בדור החדש של השמאל,לא הכל משוחרר ובלתי מותנה.

(פתק מעמוד הפייסבוק שלי לפני מספר חודשים)

שירות פוליטי: זה ידוע, ולא רק במדינה המתדרדרת לפאשיזם שלנו, שהשירות בכל מיני מסגרות ממלכתיות מגביר את האגו ותחושת הכבוד לכל מיני אפסוסים שבלי הכח שהמדינה נותנת לידם, היו מחפשים אותו בפשע, זה שממנו הם עאלק מגינים עלינו. ובאמת, למה להתעסק בדברים לא חוקיים, כשהממשלה נותנת לך לגיטימציה במדים לכל יצריך הברבריים והסטייתיים. בארץ זה מקבל כמובן גירסה יהודית – דהיינו, גירסה אקסטרה גזענית מגובה בחוקי עליונות מדאורייתא, שהיטלר היה צריך לחבר, כאן הם כתובים ונמצאים לך בתפריט, רק תתגייס לכוחות הנכונים. ומובילים השבוע במצעד הנאציזם היהודי: הערסים ברשיון של יחידת עוז. תקראו את הסיפור הזה של דיאנה "או שתפילי או שתגורשי" – מה נאציזם? השוואה 'מחמיאה' לגרמנים, שהיו מקבלים רגשי נחיתות על יד ההמצאות של הראש היהודי.

ליד מתקן הכליאה לילדים הראשון מסוגו מאז 1945 תתקיים היום הפגנה:

"גם מי שלא מתנגד לגירוש, יסכים כי מקומם של ילדים אינו מאחורי סורג ובריח. יחידת עוז עוצרת ילדים באופן אוטומטי וכברירת מחדל, אין שום ניסיון להתמודד עם הנושא בדרכים אחרות שלא גורמות טראומה לילדים, כמו שנהוג בכל מדינות המערב. במקום להלחם במעסיקים ובקבלני כח האדם, יחידת עוז בוחרת להשקיע את כל משאביה ברדיפה 400 ילדים." מי שיוכל – חשוב שיגיע.

 

ושירות נוסף, בפינתינו הקבועה: "עוזרים ל'הארץ'" – הנה קטע קצרצר שנשמט בטעות מתוך שיחה שהתקיימה עם אהרון ברק:

"יש לעשות הכול כדי לשמור על הרוב היהודי במדינה – במסגרת החוק. "אנחנו צריכים למצוא פיתרון לחיים ביחד בנינו לבין הערבים, תוך הכרה בכך שהם מיעוט וצריכים להישאר מיעוט בדרכים חוקיות" (מתוך ויינט). רציתי רק לשאול: מה יקרה אם זה לא ילך במסגרת החוק? 

ביומטרי: מחרתיים יש ישיבה של ועדת המדע בכנסת, כנראה אין לצפות ממנה הרבה והיא נועדה להיות עוד חותמת גומי להשתוללותו של לוחם זכויות האדם האופוזיציונר הידוע מעצרת זכויות האדם, מאיר שטרית, כמו שאומר עירא בפוסט המסכם יפה את התפתחויות הזמן האחרון, לנסות לחמר במריונטות של הכנסת "לא עולה (הרבה) כסף. אז שלחו מכתב או פקס, ותבורכו." בסופו של דבר, קו מאז'ינו של המלחמה בביומטרי יהיה בסירוב אזרחי, אישי, ולא נשאר לי אלא לסיים בקריאת זקני קאטו תוך הפנייה לא אובייקטיבית לבלוג חדש: אזרחים סרבו ביומטרי! 

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: