ליהרג עבור הממשלה זה חינם. לזכור – לא. וההומור השחור של משרד הפנים

ליהרג עבור הממשלה והרפתקאותיה, לא רק שזה חינם, זו חובה וכולנו יודעים איך קוראים למי שאינו שש למלא את חובתו. (לא חשוב שגם ה'זכות' הזו נמנעת לפעמים או בלתי אפשרית לבני מעמדות סוציו-אקונומיים נמוכים).

אבל להשתתף בטקסי זכרון, זה מעכשיו עולה כסף. ואם אתה ממשפחה שכולה – אז 'אולי' יעשו לך הנחה.ואם נחשוב על זה בהגיון ונפסיק עם הצביעות – במקום בו ההפרטה הפכה להיות האתוס המרכזי של העם, אין מקום לאתוסים מתחרים, הכוללים מושגים כמו שוויון, ובוודאי 'ערך' כלשהו שאיננו ערך בכסף. המדינה הזאת מכוונת עבור בעלי היכולת, העשירים הם גיבורי האומה, וההזדהות הנעלה ביותר עם עושרם היא על ידי תשלום, כמו שבחג הקורבן הקדום היו מעשרות הכהנים הביטוי העמוק ביותר לאמונה, ולנאמנות.

ומכיוון שגם חיילינו נהרגים כיום בעיקר עבור אג'נות קפיטליסטיות, של ישראל ושל אדוניה, ראוי שגם משפחותיהם וחבריהם יוקירו את זכרם בשילוש מעות עבור החברות הפרטיות. ואם אתם לא מבינים את זה, כנראה שאינכם בני אדם נאמנים וערכיים לפחות כמו השר גדעון סער, המשתתף באחד הטקסים האלה, וראוי שתיקחו דוגמה חינוכית מדמות מופת פדגוגית זו.

ו

נתייחד עם משפחת נתניהו, נשיר עם ברי סחרוף, יהיה כיף.

כאן אפשר לראות כמה עולה כל ז…מר, וגם להצטרף לקבוצת המחאה בפייסבוק 

אבל באמת, למה שלא נלך עם זה עד הסוף? למה שבחגיגה הזאת, חגיגת הכסף העברי, לא ישתתפו גם החיילים, שיתחילו לקבל משכורת על מימוש הזכות ליהרג, כלומר, ישתתפו בקומבינת ההון-הנשק והשלטון? הם לא ראויים?

מה פתאום? ההתנדבות היא ערך, השירות הוא זכות, נאמנות היא חינם, השירות הצבאי הוא קדוש, והעיקר הוא השוויון בנטל. ומי שחושב אחרת הוא כמובן (במקהלה) מ ש ת מ ט  פ ר ז י ט שמעיז לערבב כ ס ף עם אידיאלים. טפו טפו טפו.


הקודמים והבאים בתור: ההומור השחור של משרד הפנים: כשראיתי את זה מצוטט בפייסבוק, חשבתי שהידיעה הזאת היא בדיחה, בטעם רע קצת אפילו לטעמי. אבל לא. משרד הפנים מצא דרך יצירתית מאד לכרוך את הקשר את אזרחי ישראל הקיימים היום ביחד עם הרוגי השואה והמאגר הביומטרי המקולל. על פי מה שפרסם איתמר אייכנר בידיעות, "במשרד הפנים החליטו שמספרן הסידורי של תעודות הזהות הביומטריות – שיונפקו גם הן בחודשים הקרובים – יתחיל משישה מיליון, לזכר ששת מיליון היהודים שנספו בשואה. בתעודת הזהות החדשה ישובצו גם שישה מגיני דוד קטנים – גם הם זכר לקורבנות השואה – והם יקיפו את השבב הביומטרי שיוצמד לכרטיס החכם". אשכרה בעיניים. או שמישהו חתרן במשרד הפנים הביע את מחאתו, או כמו שאני נוטה יותר לחשוב, לגמרי לא. סוג של הומור מנוול, ההומור הרע של התליין. משרד הפנים צוחק עלינו בפנים, (אולי באופן ישיר על המחאה שהשוותה את מדינת המשטרה לחלומם של הנאצים) כי הוא יכול. והוא נהנה מזה, ומצרף ביחד, עם מגיני דוד, את הקודמים והבאים בתור, אלה שהלכו בלי דעת אל מותם, ואלה שהולכים בלי דעת לא אל מותם, אבל אל עתיד די שחור.

ואפרופו הבאים בתור: האם סוכנויות ההימורים התחילו כבר להמר מי יהיה הסוכן האמריקאי הבא שתוקפו יפוג, ומתי?
תג מחיר: מפגש חשוב הערב ב18:00 באוניברסיטת ת"א. סולידריות נגד הפשיזם מארחת בלוגרים פוליטיים שחושפים את מה שהתקשורת מסתירה. יהיו שם גורביץ, שאלתיאל ובוגוסלבסקי שיספרו את כל האמת על מה שקורה היום בארץ האופל שמעבר לקו הירוק ומעבר לקוי השאננות של הבועה. נכון לעכשיו, זה בגילמן 223. ממני נבצר לבוא, אז אסתפק בקריאה למי שיכול. זה חשוב מאד, לדעת איפה אתם באמת חיים.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

תגובה אחת על “ליהרג עבור הממשלה זה חינם. לזכור – לא. וההומור השחור של משרד הפנים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: