זהירות – נורמטיבים!

איל בד

לאחרונה, פושה הנורמטיביות בקרבנו כנגע ממאיר. רוצים דוגמאות? יש בשפע.
בכל פעם שאיזה נהג מעורב בתאונת פגע וברח או לא ברח אבל רצח, באים סנגוריו אל השופטים וטוענים: "אבל הוא בחור נורמטיבי, הוא לא רוצח". גם האנסים, בעיקר הצעירים שבהם, משתייכים ל'משפחות נורמטיביות' (וכמובן משרתים בצבא או מתכוננים, לשירות קרבי, כמובן, ואיך לא, משמעותי), וגם מחבלים מסוגו של ג'ק טייטל, מתגלים תמיד כסובלים מעודף נורמטיביות במשפחה. וגם הרמטכ"ל המסיים, שצבאו נחשד בהריגת אזרחים יותר מכולם, משאיר צבא נורמטיבי.
יתכן, אם כן, ויש יסוד לסברה, שיש קשר בין רמת אותה נורמטיביות לרמת האלימות בחברה הישראלית, והגיע הזמן לנקוט באמצעי זהירות.
סביר מאד, למשל, שיש קשר בין רמת הנורמטיביות שנמצאת בדם לבין תאונת הדרכים או מעשה האלימות, בדיוק כמו שיש קשר בין האלכוהול לבין התאונות האלה. אי לכך יש, בנוסף לבדיקות האלכוהול, להנהיג בדיקות נורמטיביות, אלא שבמקום לנשוף לתוך הינשוף יצטרכו נהגים חשודים, נגיד, לצרצר את הנורמטיביות שלהם לתוך צרצר, ומי שתימצא אצלו רמת נורמטיביות מעל 60% ישלל רשיונו מיידית.
הנורמטיביות צריכה גם להיחקר מן הבחינה הגנטית, כי למרות שעדיין לא נמצא הגן הגורם לנורמטיביות, הנורמטיבי בדרך כלל אינו מכחיש, ולרוב אפילו מודה בגאוה, שזה בא מהמשפחה, ולכן טבעי להניח קשר בין משפחה נושאת-נורמטיביות לבין ביצוע פשעים נורמטיביים, וכדאי שמדע הרפואה לא יישאר אדיש ואולי יש לחייב כל אזרח בבדיקת נורמטיביות אולי כבר מגיל בית ספר.
גילוי נורמטיביות בגיל מוקדם יצמצם גם את העומס בבתי המשפט ויחסוך למערכת את העלות שבהבאת נורמטיביים לדין. כמו שהיום, בבחינות הבגרות, תוויות של לקויות למידה שונות מזכים בסוגי הקלות במבחנים, כך תשמש הנורמטיביות כגורם מקל מראש, ואין ספק ששופטים רבים יוותרו לנאשם על עצם המשפט, אם רק יציג בפניהם 'תעודת נורמטיבי' אשר תונפק במיוחד למי שיאובחן כנורמטיבי על ידי ועדה רפואית שתוכשר במיוחד לגילוי נורמטיביות. כך גם נדע להבין את הנורמטיבים ולא לכעוס עליהם, אחרי הכל נורמטיביות זה גנטי, והדבר יחסוך הרבה עוגמת נפש ומתחים חברתיים ויתרום לחברה הרבה אנרגיה חיובית.
לא הייתי מרחיק לכת מכאן, אך ראוי שגם אנשים לא נורמטיביים (כלומר כאלה שהם נעדרי כשרון מולד להיות מעורבים באונס/תאונה/ מעשה אלימות צבאי או אזרחי ובעיקר להיות מצויידים בעורכי הדין הנכונים) יהיו מודעים וידעו להיזהר מפני סכנתם של האנשים הנורמטיביים, וכך לא יגרמו לאי-נעימויות בפגשם אנשים נורמטיבים. אולי צריך לשקול לצייד את הלא-נורמטיביים בחיישנים שיזהו ויצפצפו בכל פעם שמתקרב אליהם אדם נורמטיבי. בינתיים, עד שיומצא החיישן הזה, כידוע ישנם אזורים שבהם נוהגים האנשים הנורמטיביים להתרכז (למשל – ישובים קהילתיים, שבהם יש ועדות קבלה המצהירות שהן מסננות החוצה את הלא נורמטיבים – יש אם כך להניח שכל תושביהם בלי יוצא מן הכלל הם נורמטיביים, שהרי כולנו סומכים על חוכמתן של ועדות הקבלה). מן הראוי שליד ריכוזים של אנשים נורמטיבים יושם תמרור מיוחד האומר: זהירות – נורמטיבים לפניך. כך ידע כל מי שרוצה להתקרב למקומות האלה של האנשים הנורמטיביים, שהוא עושה זאת על אחריותו.
אולי לא יועיל, אבל גם לא יזיק ויפה שעה אחת קודם.
Norma -TV

פורסם על ידי בומר ברמה

משגיח על הצועד .שומר על הגחלת אני לא שונא ישראל. ישראל שונאת אני. הרעיון של ריבוי ושימור המין האדמי בכדוה"א הוא אוברייטד, במיוחד בישראל להיות יהודי זה להיות שמאלני לא פריבילג ולא מדורג

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: