"השמאל" הלאומי – עוד טריק של השב"כ?

כולנו כבר יודעים איזה נזק גרמה הצגתה של קדימה, באמצעות העמדת ציפי לבני בראשה, כ'מפלגה ידידותית לליברל-שמאל', לאגף הלא ימני שבכנסת (בצד הנזקים שגרמו לו גורמים אחרים, בעיקר הנקראים אהוד ברק). השמאל המשרת הציוני הנאיבי רץ בהמוניו אל החיבוק של ציפי, הנסיכה הבית"רית, ועל הדרך קיבל שמאלוב ברקוביץ במקום זהבה גלאון, שנלר, די.ג'יי רונית חומר קולומביאני עבש ואחרים במקום עוד כמה ח"כים אולי קצת יותר נורמליים מן העבודה ומרצ (מפלגות שאני כבר לא אצביע בעד אף אחת מהן, וכך רוסק חלקו היותר שפוי (יחסית) של המרכז הישראלי בכנסת ישראל. אפילו הנאמנות שבמצביעותיה כבר מכות על  חטא.

לאחרונה, מתחילה קדימה להשמיע קולות קצת יותר אנושיים או קצת יותר דומים לאופוזיציה, והתנגדותה להקמת ועדות ההפחדה הקרויות 'ועדות חקירה' נגד זה שתעזו לחשוב מחשבה לא נכונה על צה"ל המוסרי, הכיבוש הנאור וישראל הצודקת, ובכלל שתעזו לחשוב לא מה שאומרים לכם, בהחלט מבורכת, למרות שנובעת כנראה מן ההבנה שגם המשחק קואליציה-אופוזיציה הנותן לקדימה להתקיים, נמצא בסכנה. ועדיין, כשאנחנו רואים ושומעים את הקול של מאיר שטרית בעצרת זכויות האדם, אנחנו לא שוכחים את המאגר הביומטרי המתנפנף עדיין מעל, וזוכרים מי דחף במסירות של לוחם קמיקאזה לקידומו.

וחלקנו כבר שמנו לב מזמן, למינון הגבוה יחסית של פורשי שב"כ בקרב רשימת המפלגה לכנסת: ישראל דיכטר, אבי חסון, חסון השני, והרכש החדש והטבעי, יעקב פרי, וגם שמנו לב ליוזמות שהם קידמו, או משתתפים בקידומן, עוד מראשית הכנסת הקודמת, בנוסף לחוק הביומטרי המקולל. גם ההתבטאויות היחודיות לשב"כיונרים של קדימה זכו כאן להתייחסות בעבר. חלקנו חושבים שקדימה, שהוקמה כזכור בצורה לא ממש דמוקרטית, היא נסיון מתוחכם של גורמים במשטרת החושך הישראלית לעצב את נוף הפוליטיקה הישראלית ולמשמע אותו באמצעות 'מביני עניין' בכיוון קצת פחות דמוקרטי, קצת יותר משטרתי, קצת פחות עם הפרעות של ציבור נודניק, שלא מבין למה מתעקשים להתייחס אליו כאל פושע טרוריסט פוטנציאלי. קצת פחות 'אנרכיסטי', URDNUNG MUSS SEIN! וכל זה בשקט, ובלי כל ההצגות וההכרזות המפורשות נגד דמוקרטיה של ליברמן (למרות שגם מפלגתו לדעתי נעזרה בשב"כ בטיפוחה ואולי נעזרת בו עדיין, והוא אינו מפסיד ממנה) ומופרעי הימין הלאומי – שעל ידם קדימה עוד יכולה להצטייר כ'דוד הטוב' ואם על הדרך זה מכה את הליברלים יותר מדי מסוג מרצ, הירוקים (שב"כניקים אגב לא ממש מבדילים בין הירוקים לעלי ירוק) ושאר חשודים תמיד כאנרכיסטים מסוממים, לא משנה כמה שמאל משרת הם יהיו, אז מה טוב. כאמור, אם ציפי לבני תתמיד בכוונתה להעניק לקדימה גוון אנושי, כולל התעקשות לבלימת יוזמותיהם של הדודים מהשב"כ (שישובו ויתפרצו עם ואם שובה של קדימה לשלטון, כרגע שקט, סופגים את היריות של הימין נגד זכויות האדם, עם כל המשתמטים הש"סניקים והשאר שלו, וכך נתגעגע לדודים הטובים, דיכטר ושות' שיבואו וירגיעו כפי שהם יודעים, וגם יחדשו את הקמפיין נגד המושמטים), אז כולנו נברך אותה, גם אם לא כולנו אי פעם יצביע לה.

אלא שלאחרונה מתפתחים דברים. הח"מ איננו מעריץ מאד גדול של שלי יחימוביץ, ולא רואה את עצמו מצביע למפלגת העבודה גם אם היא תעמוד בראשה. אני לא חושב שהיא יכולה להיות המנהיגה שהשמאל בכללותו זקוק לה (אם הוא זקוק למנהיג/ה אחד/ת, מושיע כריזמטי ולא לצוות ותיאום בין הארגונים השונים), כי מנהיג שמדיר מראש חלק מן השמאל, לא יכול להיות מנהיג השמאל. נקודה. ושלי, כזכור, מדירה את אלה שאינם עומדים בהמנון או שרים את הדגל. אבל בכל זאת ולמרות הכל, ולמרות ששטרסלר לא חושב שהיא נחמדה ואולי היא באמת לא, היא בחורה חיובית, עם כוונות טובות, שבהחלט יכולה למנף את מפלגת העבודה, אחרי הברכה שנתן לה ברק בבריחתו ממנה עם שתי פקידותיו ושני סריסיו, ולהרים אותה למספר מנדטים דו ספרתי, עניין לא קטן בימינו. האגף הליברלי הקרוי 'שמאל' שיש בו באמת גם כוחות טובים, עשוי שוב להתחזק, ואיתו יותר קריאות שישמעו גם בכנסת למען השלום, למען דיבור עם הפלסטינים (דבר שמפחיד את השב"כ גם כשראש עיריית י-ם הכהניסט המצטיין מבצע אותו), יחס הוגן יותר כלפי זרים, זכויות אדם, ושאר דברים בכיוון שהשוטרים הטובים אף פעם לא ממש אהבו. (אנחנו לא מצפים לפינוי המתנחלים משייח ג'ראח, כן? או שהקרן הקיימת תפסיק לנטוע יערות. זה קצת מוגזם. אבל אולי קצת פחות בתים של ערבים ייהרסו בלוד ובדהאמש. אולי. אולי מישהו ישמע את המפונים מדירות בבית שאן, לפחות יזמין אותם לכנסת.)

יש איזה חיה כזאת, שנושאת את השם "שמאל" ותומכת באזרחות סוג ב' למושמטים. ה'שמאל הלאומי' – אולי התרגום הנכון הקרוב ביותר נמצא בגרמנית. יש אנשים שלא רואים את זה. יש אנשים שרואים את המלה "שמאל" אז הם מאמינים שזה שמאל. יש כאלה גם, שבשבילם זה עושה טוב להרגיש שמאל אפילו שהם רחוקים מאד מזה. רגע. היה לנו את זה, לא? הרגע, דיברנו על קדימה. מפלגה באותו צלם בדיוק. מפלגה שמבלבלת את אלה שרוצים להרגיש שמאל בגלל שקוראים לה שמאל, וגם את אלה שמפחדים מן השד, מן האחר, ה(אמא'לה) לא ציוני הזה, הרדיקלי האנרכיסטי "המסוממי", לא פחות ממה שהם מפחדים מדמוקרטיה במצרים. אבל גם מן המתנחלים, מה לעשות, הם קצת מפחדים.

עד עכשיו, למרות כל התומכים בפייסבוק, ה'שמאל הלאומי' לא איים לא על קדימה הקצת-שוקעת, לא על מפלגת העבודה שזכתה במפתיע להפחת תקוה מחודשת. עם הצטרפותו הצפויה של מצנע, שלקח מדי ברצינות את ההמלצות של ברוורמן לא לעשות קניות ב"שמאל (אמא'לה) הקיצוני", המצב עלול להשתנות. למצנע, תקוה ישנה נושנה של השמאל הלבן-המשרת, יש איזה יכולת למשוך את השמאל ה(טוב)'לא קיצוני', מצביעי קדימה-העבודה-מרצ כלומר, אל "השמאל" (פחחחחח) הלאומי, לתת איזה תחרות לשלושת המפלגות הנ"ל ולמשוך קולות – בשום פנים ואופן לא מהליכוד (אולי חוץ מכמה מירוחם, אבל זה מקום קטן מדי), בטח לא מליברמן. מה שזה אומר שוב: 'שמאל ציוני' קטן מדי, חלקו מתחת לאחוז החסימה, ועוד פאשיסטים בתחפושת שמאל, במהדורה גרועה מליברמן דווקא משום שהם לבנים כל כך, צברים כל כך, שייכנסו לכנסת על גבו של עוזב ירוחם. ואני תוהה, אם 'השמאל הלאומי' הוא מלכתחילה לא עוד טריק, באותה מתכונת של קדימה, ואולי בשותפות אותם גורמים, כדי להשאיר את השמאל הלא רדיקלי, אבל שקצת יכול להפריע לימין, קטן ולא מסוגל, גם אם הוא רוצה, להפריע למדיניות המשותפת של זרועות הבטחון, הימין המתנחלי ושאר כל חונטותיה, להעמיק את אחיזת הברזל שלהם בשטחים וגם במדינת משטרתה.

ואנחנו נמשיך לחלום על מצרים (למרות שזה פחות טוב ממה שחושבים, בכיוון הדמוקרטיה אני מתכוון, ודי דומה לישראל).
וכהרגלנו בשבועות האחרונים ובכלל, ללוות אמנים דגולים בדרכם אל הליבה הגלקטית, הבלוג נפרד מגארי מור בשיר שצעד גם במצעד המחץ (הגיע למקום השני ולא הצליח להוריד את גארי ניומן) ביחד עם פיל לינוט (שבתור הכומר ממלחמת העולמות דווקא היה בראש, לא מזמן השבוע לפני). דואט שאותו הם מבצעים עכשיו שוב ביחד, בפני הואגינה הקוסמית מלכת העולם ובוראת השמים והארץ. ׁ(השיר הזה גם אומרים, אלה שטוענים שהם יודעים, גם נשמע בחלל. האם גם להם יש פריס?)
פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

תגובה אחת על “"השמאל" הלאומי – עוד טריק של השב"כ?

  1. בסוף השב"כיונרים, דרך יעקב פרי, מצאו את לפיד כמתאים יותר לתכניתם.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: