הצעת חוק נגדית לחוק הגזע הציוני

סיעות מרצ וחד"ש עומדות להגיש בשבוע הבא את הצעת החוק לשוויון ההזדמנויות במקום מגורים, שהוגשה כבר בעבר על ידי זהבה גלאון ממרצ. כך מוסר שאול חנוכה. על פי הצעת חוק זו תיאסר אפליה בקבלה ליישובים על רקע גזע (נגד ערבים, יהודים יוצאי אתיופיה וכו'), פרופיל צבאי (נגד מושמטים על רקע בריאותי, נפשי, ומתוך כך גם כנגד נכים ונפגעי נפש, או פוליטי), רפואי בכלל (כלומר איסור על ועדות קבלה לדרוש מהמועמד את תיקו הרפואי), מין (מודעות יופנו בלשון זכר ונקבה ביחד) וכן על רקע דת, השקפה, ארץ מוצא, השקפות פוליטיות ומשך שירות מילואים. כמו כן, במקרה של טענה (תובענה) לאפליה, תהיה חובת ההוכחה על מחפש הדיירים – מי שכנגדו נטענה הטענה, ועדת הקבלה במקרה בו מדובר ביישוב קהילתי.

בכל מדינה המכבדת את עצמה כמדינה מערבית-דמוקרטית, הצעת חוק כזאת היתה נראית כמעט כמיותרת, וגם אצלינו קיים חוק היסוד כבוד האדם וחרותו, האמור להגן גם  הוא על זכויות האדם באשר הוא אדם אזרח המדינה למגורים בכל מקום. אולם בימים אלה, שבהם מבקשים כוחות אפלים להגדיר את המדינה על בסיס גזע (וכן שלמות ובריאות = התאמה ללוחמה על הגנת הגזע ואידיאולוגייתו), הדברים אינם ברורים מאליהם. הצעת חוק כהצעה שמגישים חברי חד"ש ומרצ עשויה ליפול ומה שחשוב הוא שהיא תפורסם ברבים כאופציה נגדית בדיון הציבורי, שאסור להפקיר אותו לידי רותם וחבריו המתחרים ביניהם מי יהיה גזעני יותר, מרושע יותר ומפלה כנגד גויים ושאר 'חשודים', שזכות האזרח שלהם אינה נראית לאלה שלא למדו אזרחות, או למדו דברים אחרים הנראים להם כעדיפים על המדינה והדמוקרטיה, ברורה מאליה. לא כל הכוחות האפלים הם צמיחה של הזמן האחרון. בדנא של המדינה קיים פגם גנטי שבו למרות התיימרותה להיות מדינה דמוקרטית מערבית, נתנה מדינת ישראל עדיפות ל'ציונות' ועקרונות אידיאולוגים-דתיים יהודיים אחרים על חשבון עקרונות אחרים כמו זכויות האדם והאזרח, יהודי כערבי, נוצרי או מוסלמי או בן דת אחרת, משרת צבא או פציפיסט. כך מתאפשרת בעצם ימים אלה עקירת תושבים בדווים מבתיהם כדי לנטוע יער של 'הקרן הקיימת'. מדינה שהגיעה לשלב בגרות צריכה לדון בעיניים פקוחות בשאלה אם היא יכולה עדיין להתנהל על פי האינטרסים של האידיאולוגיה והדת מקצת אזרחיה, ולא של כולם. בשעתו כמעט ניתקה מדינת ישראל את יחסיה עם האו"ם, כאשר קבע בהחלטה שהציונות היא צורה של גזענות, הפגנות המון (בעיקר תלמידי בית ספר) נערכו בנושא, שמות רחובות שנשאו את שם האו"ם שונו בזעם, ועוד. הגיע הזמן לשאול אם לא היה צדק בהחלטת האו"ם, ולדאוג שאם לא הפכנו עד כה למדינה גזענית, לא נהפוך לכאלה על פי עיגון בחוק, אותו זוממים ח"כ רותם ושותפיו להעלאת חוק ועדות הקבלה, אותו הם מנסים שוב להעלות, במהדורה 'מצומצמת' שבכל מקרה תהפוך את האפליה בישראל לדבר חוקי. כי בנפשנו היא.

כדי להשאיר את הנושא בדיון ציבורי, כדאי ליידע ולהפיץ את הצעת החוק הנגדית של חד"ש ומרצ, ולדבר עליה בפורומים ובבלוגים ובכל מסגרת אפשרית, וכמו כן, על מנת להוכיח שיש תומכים להצעת החוק, כדאי לפנות גם אל חברי ועדת החקיקה של הכנסת האמורים לדון בחוק בתחילת השבוע הבא, ולקרוא להם לתמוך בהצעת החוק:

שר המשפטים:

mancal@justice.gov.il

שר האוצר:

ysteinitz@knesset.gov.il

mankal@mof.gov.il

השר לביטחון הפנים:

iaharon@knesset.gov.il

SAR@MOPS.GOV.IL

השר להגנת הסביבה:

gerdan@knesset.gov.il

sar@sviva.gov.il

שר החינוך:

gsaar@knesset.gov.il

lishkat_sar@education.gov.il

שרת החקלאות ופיתוח הכפר:

oritn@knesset.gov.il

השר דן מרידור:

dmeridor@KNESSET.GOV.IL

שר הרווחה והשירותים החברתיים:

mcachlon@knesset.gov.il

שר הרווחה והשירותים החברתיים:

mcachlon@knesset.gov.il

שר התיירות

השר יולי אדלשטיין

השר מיכאל איתן:

meitan@knesset.gov.il

השר זאב ב. בגין:

bbegin@knesset.gov.il

כמו כן:

השרה לקליטת העלייה

השר דניאל הרשקוביץ

השרה לימור לבנת

השר משולם נהרי
השר יוסי פלד
שר התקשורת
השר לשירותי דת

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

תגובה אחת על “הצעת חוק נגדית לחוק הגזע הציוני

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: