"אין במשפט זה כמעט דבר זולת מחלוקת פוליטית"

הדברים שנשא אתמול יונתן פולק, שנידון אתמול למאסר של שלושה חודשים על התנגדות למבצע עופרת יצוקה ולא על שום דבר אחר, ידברו במקומי. לי אין נגמרו המלים.

 

"כבודו, נהוג במעמד זה לבקש מהשופט לדון נאשם במידת הרחמים, תוך הבעת צער על עצם ביצוע העבירה. אך בבואי לטעון לעונשי, אין ביכולתי לעשות כן. מהרגע הראשון של משפט זה, לא הייתה למעשה כלל כל מחלוקת עובדתית בין הצדדים. אכן, כאמור בכתב האישום, רכבתי על אופנים, יחד עם אחרים, ברחובות תל אביב במחאה על המצור על עזה. אכן, ייתכן ורכיבתנו על אופניים, שהן כלי תחבורה לכל דבר, האטה במקצת את קצב התנועה על הכביש. המחלוקת היחידה, והלא משמעותית, נסובה סביב עדות בלשי המשטרה שמסרו בעדותם כי חלקי ברכיבת האופניים היה מרכזי, עובדה אותה הכחשתי אני והכחישו שאר עדי ההגנה.

כאמור, נהוג בשלב זה של המשפט להביע חרטה, ואכן אבקש להביע כעת צער על דבר אחד מאירועי אותו יום – אם יש בלבי חרטה היא על כך שבאותו היום אכן, כפי שטענתי, לא לקחתי חלק מרכזי באותה תהלוכה ובכך מעלתי בחובתי לעשות ככל שעולה בידי לשינוי מצבם הבלתי נסבל של תושבי עזה, ולסיום השליטה הישראלית על הפלסטינים.

אמר כבודו במהלך המשפט, ואני מניח שיאמר שוב בעתיד, כי משפט אינו עניין פוליטי, כי אם עניין של חוק. על כך אומר שאין במשפט זה כמעט דבר זולת מחלוקת פוליטית. בית המשפט אומנם לא ניאות לאפשר לסנגוריה לנהל הגנה ראויה כאשר סירב לשמוע טענות בדבר בררנות פוליטית בהתנהגות המשטרה, אך אפילו מהעדויות שכן נשמעו, ברור כי בררנות כזו קיימת.

נושא הכביכול-עבירה ומניעיה, היו פוליטיים גם כן, ומכך כבר לא ניתן להתחמק. מדינת ישראל מטילה מצור פסול, בלתי אנושי, ובלתי חוקי על רצועת עזה, שעל פי הדין הבינלאומי עודנה שטח כבוש. מצור זה, בשמי, בשמך אדוני, ובשם כולנו למעשה, מטיל ענישה קולקטיבית אכזרית על אזרחים פשוטים, תושבי רצועת עזה, נתינים חסרי זכויות דמוקרטיות של הכיבוש הישראלי. אל מול מציאות זו וכדי לקום נגדה, בחרנו ב-31 בינואר 2008, לנצל את חופש הדיבור הניתן בישראל לאזרחים יהודים. אך נראה כי בכאילו-דמוקרטיה-האחת-מני-רבות במזרח התיכון, גם חופש כזה כבר לא ניתן, אפילו לבניה המיוחסים של החברה.

אינני מופתע מהחלטת בית המשפט להרשיע אותי, למרות שאין בי בדל של ספק שמה שעשינו באותו היום הוא מהמדרג הנמוך ביותר של ניצול הזכות לחופש המחאה בתנאים הקיימים. אכן, כפי שטען התובע, בשעת ההפגנה, ריחף מעלי מאסר על תנאי על הרשעה בסעיף זהה. למרות שאני עדיין מאמין כי לא עברתי כל עבירה, ידעתי כי במערכת הצדק הישראלית, ייתכן ויופעל עונש זה.

עלי לומר, אם יפעיל כבודו את עונש המאסר המותנה, ויגזור את עונשי לכליאה, אלך לכלא בלב שלם ובראש מורם. תהיה זו מערכת המשפט שתצטרך, לדעתי, להשפיל את מבטה בפני סבלם של תושבי עזה, כשם שהיא משפילה את מבטה ועצמת עיניה בפני הכיבוש עצמו מדי יום. אל ההפגנה הבאה אלך ביום שחרורי מהכלא"

 

 


בלי ספק, עוד לבנה בחומה. אנשים כאלה אולי יפילו אותה יום אחד.מקום ראשון, סוף עשור ה70.

 

 


 

ושוב, ידיעה על אסיר, שהתאבד בכלא איילון לפני שבועיים, וזה כל מה שיודעים עליו. חוץ מזה, לא שם ולא כלום. נכון לכרגע, הידיעה נמצאת בויינט, מאתר אחר שהיתה בו, היא נעלמה. התופעה עצמה לא כל כך מפתיעה, מסתבר, וכנראה שיש כאלה שהיא גם לא מפריעה יותר. זול יותר, שקט יותר (אלא אם במקרה יוצא סלב) יעיל יותר ופחות ריחני משיטות אחרות.

והעיקר לא לפחד כלל. 

 

עדכון: כתבה ומבזק בויינט שהזכירו את התאבדות האסיר הורדו משם. ניתן למצוא אותם דרך מדרון חלקלק.

עוד עדכון: גורביץ עושה את הקישור המתבקש בין ההתאבדות (?) לאסיר X. (באתר של זק"א דיברו לפני שבועיים על מישהו בן 32, ואני עוד חשבתי על שר ההגנה של איראן). הוא כתב שם על "המשתמטים", נושא שהחלטתי להתנזר ממנו לפחות לזמן מה, וגם למה אין יותר סיבות להצביע למרצ, אם מישהו עוד חשב או קיוה שיש. מומלץ תמיד.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

3 תגובות בנושא “"אין במשפט זה כמעט דבר זולת מחלוקת פוליטית"

 1. חובה עליך לדעת!

  אושר, חמלה ואהבה הם לא פריביליגיה! זוהי חובתו של האדם להרגיש רגשות כאלו תמיד אם הוא לא רוצה לסכן את חייו וחיי האחר! מסוכן לחיות בעולם הזה  בכעסים, עצבות או דיכאון! מדובר בחיים של כולנו! זוהי חובה שחלה לגבי כל האנושות!

  חובתך כאדם לקבל את העובדה שמותר לך להיות מאושר וחובתך לאהוב ללא תנאי ולהנות בעולם הזה! אסור ומסוכן מאד להאמין שנגזר עלינו לחיות בעצבות, סבל ודיכאון! חקור ובדוק היטב במקרה שאינך מאמין לכך עד שתגלה שהסבל אותו אתה ואחרים בחייך מרגישים הם דבר מיותר ואף מסוכן!

  עלינו לדאוג שלכל אדם יהיה מותר להרגיש אושר, חמלה ואהבה ללא תנאי וללא גבול! עלינו להכיר בעובדה שכל אדם ראוי להמנע מסבל וזו אינה פריבילגיה, מדובר בחיים של כולנו באופן מוחלט וללא הבדל!!!

  אני דורש עבורך רק אושר ואהבה אין סופיים וללא תנאי!
  מאחל לך ימים ולילות מלאי אושר, חמלה ואהבה!

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: