הכורה בור בו יפול?

קשה לכתוב פוסט זה בשעה שהשריפה נמשכת בכל עוזה, אנשים נאבקים על חייהם, בתים נחרבים ועולמות נשרפים, ובמיוחד קשה לכתוב את הדברים שיש לי לכתוב.

אבל בזהירות המתבקשת, כשסגן השר איוב קרא כבר ידע בשעות הראשונות של השריפה בבירור מי הם המציתים, וגם קרא למצות איתם את הדין כמו עם אייכמן, לא פחות, לא יכולתי אני שלא להזכר בפוסט שבו כתבתי לפני שבועיים בדיוק על אלה שמסוגלים לשרוף גם את הרייכסטאג. יתכן שטעיתי באובייקט השריפה. בגן סאקר שליד הרייכסטאג יש פחות עצים, וליד הכרמל יש יותר ערבים, כלומר אלה שהשר של משטרת ישראל ביתנו (עוד גיבור קמוט פנים ועייף בהפקה התקשורתית של סרט הפעולה ההוליוודי שמככבים בו שרי הממשלה בראשות ביבי "עוד 20 מטוסים מחו"ל" שלא שכח להיות יהודי, בצד הערה הומוריסטית של מפיק העל על חנוכה שבו נזקקו היהודים לעזרת היוונים)אימן את כוחותיו בטרנספר שלהם, לו, אני מהמר, לא יחסרו תקציב, ציוד וכח אדם, וכל מה שצריך הוא דעת קהל גורפת ששריפה כזאת עשויה להבטיח אותה. כמובן, יתכן שוועדת החקירה של אלי ישי תמצא ששותפים לכך גם ההומואים, אמסלם, הסמולנים וחוסר ההפרדה בין גברים לנשים, ואם תרצו עוד יוכיחו, בסיוע מגיבי NRG, את חלקם של הקרן החדשה והפוסט-ציונים בשריפה, אבל לכולם יש מקום ברכבת הגירוש שהקואליציה הזאת ומרכיביה רוצים מאד לראות נוסעת.

אבל לפי שעה, זה לא מצליח להם. בציבור קיימת תגובה חזקה ובריאה כלפי הממשלה, ובעיקר כלפי אלי ישי, שמצא תקציב בשפע לכל מיני יחידות לציד זרים ולעיקוב אחרי מקומת שלא שומרים כשרות, ולא לתיגבור שירותי הכבאות, שאנשיהם, בלי קשר לכל השאר, הם גיבורים אמיתיים.

וגם לא מצאו עדיין, למרות ידיעותיו המהממות של הטלפת המפורסם א. קרא, את מי שהצית, יכול להיות שעוד ימצאו, אבל בינתיים האסון בכרמל מסתמן כיום כיפור/ מלחמת לבנון השניה של קואליציית החושך הזאת, ששמה בסדר העדיפויות שלה את המסית, המפריד והמשניא במקום גבוה יותר ממציל החיים ומונע האסונות. ממשלה שתצטרך לחשוב פעמיים (אם ישאירו לה זמן) לפני שהיא יוצאת לדרך אל דברים שתוצאותיהם עשויות להשכיח את האסון הזה, עד כמה שקשה להאמין שהאסון הזה יכול להישכח (ונדחק כרגע לצד את האמירה הצינית שבשבוע הבא יחזרו כולם לאח הגדול).

אבל ישי הוא קורבן קל מדי, וגם הממשלה הזאת, ולתקשורת המיינסטרימית היא טרף קל במיוחד. (אגב, למה, אלוף בן, זהו יום כיפורים של הכבאים ולא של מי שאחראי עליהם?). יום כיפור שלה, הוא עדיין לא יום כיפור של משהו רחב בהרבה שלא רק ממשלה זאת חברה זו. לתקשורת הערוצים גם אין עניין להזכיר את הקשר בין מדיניות הממשלות שהיו לפני 7,10,14 שנים (ברובן היה חבר נתניהו) לבין המחסור בכח אדם לכבאות, חומרים לדיכוי שריפות שהתגלה באסון זה ובין המחסור בכלל בשירותי רווחה, וה-ה-פ-ר-ט-ה. (חובביה בתקשורת של קדימה, שביום השריפה לא שכחה לחגוג את הצטרפותו לשורותיה של הרמטכ"ל המוצלח כל כך דן חלוץ, גם לא יצביעו על הדמיון ביןדברים שהתגלו באסון הזה לבין מה שקרה לפני קצת יותר מ4 שנים באותו אזור ממש). מומלץ במיוחד לקרוא את הפוסט "השריפה מתחילה באוצר" שכתב יוסי דהאן ב"העוקץ" על שירותי הכבאות כ"דוגמת מופת למימוש חזונם של בנימין נתניהו ובעלי בריתו להרעבת שירותים ציבוריים חיוניים ושבירת איגודי עובדים." – תהליך ההרעבה של האיש השמן, צמצום תקציבי השירותים הציבוריים – "חזונו של ראש ממשלתנו, הגאון הכלכלי שנסע אתמול לחיפה לפקח מקרוב על תוצאות האסון פרי רשלנותו". חזון שבשלב מסויים היה מגיע להפרטת הכבאות. האם כאן הרכבת תיעצר? כדאי (כמו תמיד) לקרוא גם את גורביץ ואת צביקה. וחייבים גם מלה טובה לשלי יחימוביץ. לא רק היא ידעה מה יקרה, אבל רק היא אמרה את זה. 

 

 


לא שוכחים בצד הדברים האלה את כלל נושא זכויות האדם. ביום ששי הקרוב אמור (אם לא יידחה בגלל האירועים) לצעוד בתל אביב מצעד זכויות האדם השני, אחרי המצעד המוצלח של השנה שעברה. רציתי לשלב בפוסט גם את המצעד מנקודת מבטם של המושמטים, אבל הרגשתי שפוסט אחד אינו יכול להכיל את שני הנושאים, ואת הפוסט השני עוד אכתוב בשעות, בימים הקרובים.

 


 

לפני 40 שנה, בחנוכה בדיוק, יצאה מהחורש שבכרמל הרכבת הזאת, בפסטיבל שירי ילדים הראשון. בשיר שיש מי שרואה אותו, ביחד עם סיפור מוכר אחר מאותו זמן, כתרגום לארץ העוגות המיתית של ימי הביניים, שמפעם לפעם ממשלות, ערוצים וחברות מסחריות ומפרסמים מסממים בה אזרחים גם בימינו. מעניין שבסמוך ל1970 התחיל הסימום המתמשך של ההתנחלויות, ובכלל אלה היו שנות הסימום שלפני יום כיפור המקורי (על התקופה הזאת קראתי בימים אלה גם את 'בחול' של אגור שיף מומלץ). אבל נניח לזה עכשיו. תחנת הרכבת  לפומפורנל של גלעדה לב (שם שמשום מה נשמע לי פסיידונים אולי של כותבת מוכרת יותר), דפנה אילת ושלמה ארצי של פעם, בוודאי כבר נשרפה, אם לא בשריפה הזאת באחת השריפות הקודמות בכרמל. יש אומרים שמעברים בין עולמות/מימדים – דלת מסתובבת, שזה מה שהיה בגזע עץ האלון החלול שבכרמל, קיימים בעולם, ויש יגידו שהם אינם אלא תחנות תגבור אנרגיה שמאפשרת לדעת/ לראות קבוע. מכל מקום, המעבר שבצד השני, במימד האחר, אולי לא נשרף, צריך רק למצוא מחדש את נקודת החיבור אליו.

 


פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

2 תגובות בנושא “הכורה בור בו יפול?

  1. " כמובן, יתכן שוועדת החקירה … תמצא ששותפים לכך גם ההומואים, אמסלם, הסמולנים וחוסר ההפרדה בין גברים לנשים, ואם תרצו עוד יוכיחו, בסיוע מגיבי NRG, את חלקם של הקרן החדשה והפוסט-ציונים בשריפה," על ועדת חקירה פרלמנטרית בדיוק ביום ה30 של האסון, על… מקורות המימון של ארגוני השמאל לא חשבתי, אבל הגיע הזמן שאצטרף לחבר’ה בחנות פלאפל הסמוכה במילוי ווינר.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: