האם פעילי הימין גרמו לפיטוריו של מדריך באלו"ט?

כאשר הפשיסטים נעולים לרדוף מישהו, גם על החלשים אין להם רחמים, וגם גורלם של ילדים מוגבלים לא יעמוד בפניהם. זה די הגיוני ולא מפתיע, אנחנו מכירים את תפיסתם ויודעים מאיפה נחלו אותה.

ובכל זאת, כאשר מדריך באלו"ט מפוטר והפשיסטים משתבחים באתריהם שהם גרמו לכך, הזעם גואה, עליהם ויותר – על המערכת שפיטרה. שוב, לא שאנחנו לא מכירים את זה כבר.

מדובר במיכאל סולסברי, פעיל משייח ג'ראח, אשר עבד עד לאחרונה במוסד "בית אביב" לנערים אוטיסטיים ברמת אשכול בירושלים (מוסד אשר התפרסם לפני כמה שנים בגלל מאבק השכנים, ובראשם אלוף מיל., נגד פתיחתו). לסולסברי היתה בעבר הרשעה על שימוש בסמים בפרשה שבה נגרם מותה של נערה, כך נכתב באתר המתנחבלים המשתבח בגילוי זה ובהלשנתו לאלו"ט, הלשנה אשר כנראה הביאה להשעייתו בימים אלה.

חבריו לעבודה של מיכאל, אשר כתבו מכתב  מחאה להנהלה, מודעים לאותה פרשה שאירעה בעברו, אך טוענים, ובצדק, שפרשה זו שאירעה לפני שנים, אינה צריכה לרדוף אותו כל חייו. במדינת ישראל אדם שנידון, הורשה וריצה את עונשו, זכאי לשקם את עצמו ומה שחשוב הוא איכות העבודה, וזו מעולה, לדברי חבריו, שאינם חוסכים במלים בתארם אותו כב"עובד מסור, מהימן, תומך, אוהב ויצירתי שנתן מעצמו המון לחברים והיה שם בשבילם בכל רגע ורגע. מיכאל תמיד היה שוקד על פעילויות רבות ומגוונות לחברים, אם זה פעילות יוגה, פיזיוטרפיה, שיחות אישיות וטיולים רבים." 

ברור שכל זה לא מעניין את פעילי הימין, כמו שלא מעניין אותם אם הוא מדריך טוב ואנושי לאוטיסטים (שלמרבה הצער אינם יכולים להעיד), כמו שגם מיטל דרעי, אותה נערה שמצאה את מותה בשוגג, מעניינת אותם כקליפת השום (תוכלו לנחש עוד כמה פחות היא היתה מעניינת אותם אם היתה פלסטינית, ובטח אם מותה היה נגרם על ידי אחד מחבריהם, ואפילו בשוגג). מה שמעניין אותם הוא ציד וחיסול הפרנסה של מי שמתנגד להם, למען יראו וייראו.

השאלה היא למה אי אפשר לצפות לפחות מהאחראים על בית אביב שיתעניינו קצת יותר בגורלם של החוסים, שחסרונו של מדריך מסור יכול להשפיע על נפשם יותר משזה משפיע על אדם רגיל. אולי ההנהלה חושבת שהם אוטיסטים, אז הם לא ישאלו למה הוא חסר, ולא יצטרכו להסביר להם. אבל אוטיסטים קולטים כנראה הכל, ואם את זה המנהלים לא מבינים, או שיותר חשוב להם לרצות כל מיני גורמים חיצוניים (וככל הנראה פוליטיים), ולא אכפת להם על העבודה שכבר נעשתה ותרד לטמיון, אז הם לא מתאימים לעבודה הזאת, ושילכו המנהלים בבקשה ויחפשו להם תעסוקה במחסן בגדים, או כל מקום אחר שבו לא צריך לעבוד עם בני אדם התלויים בהם.

"אנו מוחים על כניעת הנהלת אלו"ט לגחמות גורמים ימניים קיצוניים הרודפים פעילי שלום ואנו קוראים להנהלת אלו"ט לא לשתף פעולה עם הרדיפה הפוליטית המנסה לחבל בחייהם האישיים של פעילי שמאל ירושלמים. לכל אדם יש את הזכות להביע את דעותיו הפוליטיות ולכל אדם יש את החופש לעסוק בכל עבודה  שהיא אלא אם כן יש לכך מניעה חוקית וזהו כאמור, איננו המקרה." בסיום מכתבם קוראים העובדים להנהלה להחזיר את מיכאל לעבודה.

אנחנו נמשיך ונעקוב.

והעיקר לא לפחד כלל.פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

2 תגובות בנושא “האם פעילי הימין גרמו לפיטוריו של מדריך באלו"ט?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: