לשכת החיבור בין חושך לחושך

היא תמיד נמצאת שם.

קשה לראות אותה, כי הרי היא נמצאת במקומות שבהם החושך מתחבר, ושם הכי קשה לחפש ושם גם אף אחד לא רוצה.

התפקיד התמידי שלה הוא לעדכן את רשימות אלה שלא ייכנסו. שלא יבואו בקהל. יש לה אישור מן המקרא, מאותן הפרשות העוסקות במי ש"לא יבוא בכלל ישראל". אבל לא רק 'דתיים' מצויים בעובדי הלשכה, שבכח מעמדה היא רשות. זאת אומרת שבכל מעשיה יש לה גיבוי מהמדינה.

אולי לא כל אחד מגיע לידי הלשכה, במשך תקופות הגיעו-הסתננו לארץ המונים שלא עברו תחת ידה (לא מתכוון דווקא ל'זרים'). אבל יש לזכור שמכיוון שבפולחן החיבור בין חושך לחושך נולד, גם בכל מעשיה של הלשכה יש מימד של פולחן. עצם הבחירה בקורבן להדרה היא חלק מהאקט הפולחני, שבוודאי גם גורם ליושבים בלשכה איזה ריגוש. אולי גם הפחד לצאת מחוץ לחושך הבטוח אל האור החושפני גורמים לפרופיל הפעילות להיות נמוך לפעמים.

החשוב הוא שהמדינה מגדלת את זה. אולי גם שרים ופקידי ממשלה מקבלים ריגוש מהחור השחור שהמדינה מגדלת אותו, תמיד.

כמו שהיא גידלה את מפעל ההתנחלויות, עליו אנחנו כבר יודעים, מתחילים לדעת.

לשכת החיבור בין חושך לחושך אינה בורה. דווקא יש בה התעניינות במדעים. מדעים שיכולים לסייע לה להסתיר את עצמה, להגיע לכל אחד, ולשלוט בגורלו של כל אחד. להיות אלוהים ולדאוג שמה שקבעו אי פעם, יישמר. יתכן שהיא גם מספקת, תמורת מידע מדעי, בשר לניסוייהם של מדענים, שהגיעו כבר אל תחומים של אופל גלקטי שמחוץ לגבול ה'ידוע קבוע'.

קצת מחוץ לחושך, יש ועדות שקובעות את מי להפקיר לחושך, בלימבו שבין החור השחור לבין אותו מרחב שקצת מחוץ לחושך. הועדות קובעות 'רשימות מוגנים'. לפעמים הועדות גם ממליצות ללשכת החיבור את מי לקחת אליהן, כשהן מגלות בשר איכותי. קצת כמו היחסים האפשריים בין הלשכה והמדענים. יתכן שחלק מאלה יושבים גם באלה ובאלה.

הוועדות מתחלפות לפעמים, על פי שינויים פוליטיים. חלק מיושבי הועדות מייצגים כביכול את המועמדים לחיסול, וגורמים להם להרגיש בטעות שיש מישהו שדואג להם.

בשנים האחרונות, מכיוון שראש הממשלה הוא חסלן, כלומר מאמין בעצמו, כמו הלשכה, בדת חסלנית ("האליטות", וכן אלה שלא יורים ולא מכניסים למדינה כסף) וכן כמה משריו (כמו שר הבטחון), הלשכה של החיבור בין חושך לחושך מקבלת תזרימים ומרימה ראש, בעיקר דרך אלי ישי. תמיד כמעט זה קורה כשממשלת ליכוד עולה, אבל שלא תהיה טעות, הלשכה קיימת שם כבר קודם.

איפה יושבים משרדי הלשכה? קרוב, מן הסתם, למשרדי הממשלה, ואולי גם בקירבה למקום שבו יתכן פיתוח מדעי בחושך.

המשך יבוא.

 

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

2 תגובות בנושא “לשכת החיבור בין חושך לחושך

  1. שם התחילו את הדירוגים, בשיטות של בינה אלפא ואולי גם בסיוע של 'מושכים בחוטים'.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: