החיבור בין חושך לחושך 3 – קפיטליזם, לאומניזם גזעני, פאשיזם

החיבור הרעיוני בין קפיטליזם, עמדות לאומניות-ניציות ואנטי-דמוקרטיה לא בהכרח הוא מובנה. יכול אדם לתמוך בהפרטה ומסירת נכסי הציבור לבעלי ההון, ועדיין לתמוך בפשרה מדינית מרחיקת לכת. חלק מ'השמאל הציוני' עשה את זה מצויין בשנות ה90. יכול אדם להיות נץ ודמוקרט מאד. מנחם בגין היה כזה, וכך גם ריבלין ומרידור, יבדלו לחיים ארוכים. אם מרגיש מישהו, שכוחות החושך הקמים עלינו בעיקר ב15 השנים האחרונות מחברים את ההפרטה הפראית, לאומנות ופאשיזם, הרבה פעמים נדמה שאדם כזה מרגיש מהרהורי ליבו וחובת ההוכחה שפועל ביניהם חיבור, מוטלת עליו, לפחות אם הוא רוצה להישמע רציני בדיון. הנקודה בה מתחברות שלושת התפיסות היא חמקמקה, לא תמיד ברור איפה היא נמצאת.

מזל שיש לנו "פורום למען ארץ ישראל" המראה לנו איך קשורה למשל הטענה הלגיטימית והמקובלת על ידי רבים גם בימין וגם בשמאל, שלאזרחי המדינה מגיע ליהנות ממשאביה הציבוריים של מדינתם, ולא רק לטייקון הגז שקיבל זכיון לחפירות מן הממשלה המייצגת את הציבור, לקרן החדשה לישראל השואפת כידוע להשמיד את מדינתנו ביותר, ולאויבינו, גם הם ביותר, ובדרך מוכיח גם לפקפקנים ביותר, שחיבור בין חושך לחושך מתרחש בישראל, אם הוא טבעי או לא אני לא יודע, אבל איכשהוא זה מתחבר ומתאים.

קשה להיכנס לאתר NRG ולא לראות את הזבלון הזה המופיע כמודעת פרסומת.


 

מה מסתבר לנו כאן? שאם אנחנו רוצים להגדיל את התמלוגים המשולמים ע"י יצחק תשובה למען המדינה, אנחנו בעד הקרן החדשה, ואם אנחנו בעד הקרן החדשה אנחנו בעד הערבים (מפני ש'אם הקרן החדשה תצליח' – נהיה תלויים בגז הפלסטיני והמצרי, "הגז הערבי" בקיצור – לא ברור איך. מן הסתם משום שאם לא ניתן לטייקון – תשובה או כל משקיע אחר – כל מה שהוא רוצה, הוא יברח למדינה שמאפשרת בה חיפושי גז חינם. איזה גאוה יהודית מסריחה מבוז/יראה קמאית כלפי הגויים-הערבים והתרפסות בפני הפריץ, גם אם הוא במקרה יהודי, ועדיף שנהיה תלויים ברצונו הטוב, כלומר אם לא יתחשק לו לברוח לחוץ לארץ).

מבעד למסר המטומטם והרחוק מכל פטריוטיות אמיתית של בן הארץ, שמחבר 'לאומיות' עאלק והתרפסות בפני בעל ההון הנקראת כאן בשם האורווליאני "עצמאות כלכלית", מבצבצת ההפחדה הסמויה (כביכול) ברוח ימים אלה, הבאה להשתיק כל שיח, ובליווי האותיות בערבית המתאימות: אם אתה בעד חלוקה אחרת של רווחי הגז אז אתה בעד הקרן החדשה, או סתם 'בעל אוריינטציה שמאלנית' (כמו מימד למשל) = אתה בוגד. אם עד עכשיו התרגלנו כבר שהשמאל מחוץ לגדר אצל היהודונים האלה והוא בוגד, מסתבר שגם את הלא שמאלנים הם באו לקחת מהר ממה שחשבנו שיבואו. אפשר גם לראות ולשמוע את ההזויים מדברים על זה, בקולם ההזוי, גם ב"ראיון" של ערוץ 7."נראה שההנחה הבסיסית שעומדת מאחורי הקמפיין המפוצץ הזה היא "ככל שהשקר גדול, בוטה וגס יותר, כך הוא נאמן יותר על הציבור ויאמינו בו יותר אנשים"." כותבת יונית מוזס בפוסט מומלץ, וחגי אלעד ב"העוקץ" מקווה ש"מתוך שלא לשמה יבואו לשמה" והציבור סוף סוף יתחיל לראות את המטורללות של הימין ולאיפה הוא מסוגל להגיע בקמפיינים מופרכים כאלה, בעוד שהמגיב עמית חושש שבחברה מפוחדת, היסטרית החייה בחרדות גם המסר ההזוי הזה נקלט טוב ממה שחושבים. גם אני חושש, כמו שכבר אמרתי, 'אם תרצו' ודומיהם מסוגלים היום לשכנע גם שהשמאלנים הם חייזרים. ובכל זאת לא צריך לחדול מן המאמץ לחשוף בכל היכולת את החיבור בין חושך לחושך שבבסיס הימין בגרסת היבוא האמריקאי עם חיבור מקומי יהודי וקצת רוסי הפועל כיום בישראל.   לא נסתום את הפה והעיקר, לא לפחד כלל.החיבור בין חושך לחושך (1)

החיבור בין חושך לחושך (2)

 

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

3 תגובות בנושא “החיבור בין חושך לחושך 3 – קפיטליזם, לאומניזם גזעני, פאשיזם

  1. השמאל הישראלי הקיצוני כל כך הזוי וקטן ועושה רעש כל כך גדול….. מספיק, נמאסתם עלינו, על אזרחי ישראל מהשמאל, מהימין ומהמרכז.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: