לא נסתום את הפה! ועל שירת הנוער

שירת הנוער: טוב לדעת, שבימים שבהם נדמה שכל מה שמעניין את הנוער זה רק נהנתנות ריקה, בילויים במעדונים, מכות, אלכוהול וסמים קלים, עדיין לא פסו ערכים של פעם מן הארץ, ויש לנו עדיין נוער זהב, חלוצי ואידיאליסטי, שבמקום להתבטל ולהתפנק יוצא למחנות קיץ, בדיוק כמו פעם, בהם הוא סופג ערכים נורמטיבים, לאומיים וציוניים למופת, וגם מפגין דוגמה מופתית בשירות העם והמולדת, ועוזר ליס"מ ומשמר הגבול, הכורעים תחת הנטל הקשה מנשוא של פינוי בני אדם מבתיהם.

נוער השוהה במחנה קיץ עוזר ליס"מ בפינוי חפצי הבדואים באל-ערקיב, בשבוע שעבר, ובאמצע נח קצת.


נוער הזהב עוזר לאסוף חפצים, וגם שומר על שלמותם. מתוך האתר של מקס בלומנטל, בהמלצת עידן לנדו. אם תרצו אין זו אגדה.


אני מניח שאת שארית ימי החופש יבלה הנוער הנפלא שלנו בהצלת הגזע היהודי מ400 וירוסים שמאיימים עליו. פקחי יחידת עוז בוודאי יצטרכו את עזרתם של בני הנוער הנלהבים. לא קל לעשות את המלאכה הזאת לבד, ובני הנוער בוודאי יצברו נסיון למשימות שיוטלו עליהם בגיוס הצבאי. אבל אנטישמים פוסט ציונים נקלים, מוזמנים להצטרף או להפיץ את קיומה של קבוצה להסתרת 400 ילדי העובדים הזרים שלא עברו את הסלקציה. וגם לתנועה הקיבוצית, כשמגיע כבוד, אז מגיע


גם מבית שאן מגיעות ידיעות עם אופטימיות, למרות האלימות והמעצרים של פעילים. פעילים משייח ג'ראח באו לבית שאן, אחרי ששבוע קודם מפונים של הדיור הציבורי מבית שאן באו לשייח ג'ראח, וטוב לראות פנתרים לא מתעייפים כמו ראובן אברג'יל. הקשר החדש-ישן בין הסמולנים לבין הפריפריה אולי לא יביא את המהפכה מחר, אבל חשוב שיתקיים, לא חשוב, תנאי הכרחי לאיזה שינוי, פעם. 'הפריפריה' איננה ימנית כל כך כמו שמציירים אותה, בעניינים של צדק חברתי היא שמאלנית יותר מיוסי ביילין, למשל, אבל מה שמונע חיבור בינה לבין הסמול הוא לא רק האליטיסטיות של חלק נכבד מהסמול אלא גם המחסום של 'ההתחברות עם הערבים' המזוהה עם השמאל. אם מפוני בית שאן מוצאים בימים האלה את היכולת לבוא ולהזדהות עם מפוני שייח ג'ראח, אולי זה מבשר את תחילתו של שינוי, לפחות את היותו אפשרי.
"לא נסתום את הפה" הוא קמפיין חדש של הקרן החדשה לישראל (כן, אלה עם קרני השטן שמערבבים דם של ילדים יהודים טהורים בסושי שלהם). כך מסבירים דברי הפתיחה שלהם: "בזמן האחרון , בעצם קצת יותר מהזמן האחרון, אסור לפתוח פה את הפה. מי שמדבר מייד מתויג. יש לכם ביקורת על מה שקורה כאן, אז אתם סמולנים, שזה עוכרי ישראל, חמאסניקים, גיס חמישי. אתם רוצים לבדוק מה באמת קורה, לדבר, ללמוד מהשיחה, לשאול שאלות קשות, אבל אסור. האלימות הזו מגיעה לכל פינה ומכלה את הניסיון שלנו לדבר.

אנחנו מושתקים, מודרים. שקופים בפני אלו שקובעים את דעת הקהל. התקשורת כבר השתכנעה שאנחנו "הזויים", ורק מדי פעם נותנת לנו פתחון פה, עם מרכאות מחומשות, רק כדי לצאת ידי חובה. אם נדבר נאבד את מקום העבודה שלנו. רשימות מקארתיסטיות הולכות ומקבלות מקום בחברה הישראלית. הערבים צריכים להצהיר על הנאמנות שלהם, האמנים צריכים להראות את תעודת המילואים שלהם, המרצים צריכים לחתום שהם נגד החרם, כל מי שמשתף פעולה עם השמאל נחשף כבוגד. ואתם? מה איתכם? אתם נגד צה"ל? אתם לא אוהבים את הבנים שלנו? יש תחושה הולכת ומתגברת של חנק.

זה לא נראה ככה, אבל אנחנו יכולים לשנות את המציאות הזו.

הדרך לעצור את ההידרדרות מתחילה בהחלטה אסרטיבית, בהירה וברורה שלא נסתום את הפה."

דברים נוספים אתם יכולים לראות באתר, כולל הדברים שכדאי לעשות כבר היום, ומחר – כנס בלוגרים. אולי אגיע, לא יכול להבטיח.

והעיקר לא לפחד כלל.

 

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

8 תגובות בנושא “לא נסתום את הפה! ועל שירת הנוער

 1. אף אחד לא משתיק שמאלנים (אני שמאלן גאה!)

  חביבי –  אנטי ציוני זה לא שמאל. אנטי יהודי זה לא שמאל , ימין-פלסטיני זה לא שמאל

  אהבתי

   1. וגם הם נעלבים שקוראים להם ימנים, אם כי לא מכריזים על עצמם כשמאלנים – את זה הם משאירים לליברמנים דוברי הצברית של הספרי-יניב, אלה שרוצים להשאיר מושמטים פצועים על הכביש שיפנו את עצמם לבית חולים על חשבונם.

    אהבתי

 2. צועד יקר רק תיקון קטן
  אלו לא ’נוער השוהה במחנה קייץ’ אלא נערים משועממים בחופשה שנשכרו ע"י חברה פרטית לביצוע הפינוי
  וזה מטריד לא פחות אילו היו במחנה קייץ…כי בחברה פרטית לאף אחד לא אכפת מההשפעה של העבודה עליהם…

  אהבתי

  1. יא אללה, קילקלת לי את הסיפור. מה אני אעשה עם הפתיחה הנרגשת, ועם הקישור של זמרשת.
   האמת, על שזה מחנה קיץ קראתי נדמה לי באתר של בלומנטל..

   אהבתי

   1. נו, נראה שבלומנטל נסחף קצת
    בכל אופן קישור לשירים על ’עבודה עברית’ כן אפשר לעשות כאן
    אגב בלומנטל דיבר על ’משמר אזרחי’ וגם זו טעות
    אם היה מדובר בבני שמועסק על ידי חברת קקמיקה בפנוי אנשים מאדמתם הייתי מוטרד אף יותר

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: