אבן ראשונה באינתיפאדה החייזרית?

נבוךhttp://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=714037&sid=126

עוד גירסה נחמדה של הוטל קליפורניה בהופעה – עלה לראש מצעד המחץ בדיוק היום לפני 33 שנה (1 במאי האחרון תחת שלטון המערך. נערי תנועות הנוער אתמול באיזה מקום כאילו עצרו את הזמן על אותו זמן וקודם). הייתם מאמינים שהיה שם רק שבועיים בראש? בגלי צה"ל, לדוגמה, הוא היה 13 שבועות.

ושנה אחר כך, בשבוע האחרון של אפריל והראשון של מאי, היו שם SWEET ("המתוקים") בשיר הכי 'רציני' שלהם. גם להיט ענק.

אני עוד חייב על המשך הסגנים, כשתהיה לי מדוזה מתאימה.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

22 תגובות בנושא “אבן ראשונה באינתיפאדה החייזרית?

  1. שככל קונספירטור טוב, אנחנו נוטים להאמין שנטיית הממסד היא לעשות מהדברים ’פשוטים’ והוא שיגיד שזה אבן אם זה משהו אחר. דווקא כאן המומחים הם שמסבכים את העניינים.

   אהבתי

  1. לא זוכר – דרך שיטוט בבלוגים בסביבה וקישורים שהיו בהם. אולי אידיוסיזם או משהו כזה היה שם הבלוג שדרכו הגעתי, אבל אל תתפוס אותי במילה. חשבתי באמת שזה קשור אליך. הילד כותב או האבא?

   אהבתי

   1. אני האב הכותב, ואיך יכתוב הילד ורק מלאו לו 9 חודשים?
    פשוט הבלוג כבר לא פעיל הרבה זמן והופתעתי לראות אות חיים
    מה זה אידיוסיזם?

    אהבתי

   2. רק בן 9 חודשים וכבר החליט שזה לא בשבילו? מהיר החלטה, אין מה לומר.
    מה שזכרתי, באופן לא מדוייק, מהשם של אותו בלוג. אולי אידיום, יותר הגיוני.

    אהבתי

   3. לא החלטתי החלטה סופנית לגבי הבלוג ההוא
    אבל כן רצון להניח אותו בצד
    ייתכן ואחדש אותו בעתיד
    לזאטוט אין בעיה לחלוק עצמו עם העולם
    אלו אנו הבוגרים שבנינו חומות ומתקשים להסיר אותן.
    הוא מבחינתו כל העולם הוא בלוג אחד גדול וכל טרול ראוי רק לחיוך ואהבה

    ייתכן ואני הייתי הקוץ
    יש לי לפעמים את היכולת הזו…

    אהבתי

   4. כשהוא יגדל בלוג ייראה בעיניו משהו תרחי מהדור של אבא, עם החידושים שיהיו עד אז.
    אבל היום דווקא יש כאלה שכותבים את הספר/השיר של אבא שלהם. התחיל בזה אביב גפן בשיר ’ארבע עונות’.

    אהבתי

   5. כשיגדל בני ויכתוב עלי שיר כזה אדע שהייתי אב טוב.
    ספר לא נראה בעיני משהו תרחי אז אין לדעת
    בעצם עכשיו זו פעם ראשונה ששאלתי עצמי האם אראה לו יום אחד את הדברים שכתבתי…?

    אהבתי

   6. ספר זה ספר. מושג של אלפי שנים, ומאות שנים במבנה שאנחנו מכירים של כריכה ודף – שלמרות שהוא מאותגר עכשיו, קשה להאמין שכמושג הוא יחלוף מהעולם. לעומת זאת בלוג, כמו שאר הדברים שזימן לנו ה"אינטרנט" בעשור האחרון, זה משהו שאנחנו לא יודעים לאן יתפתח, ואם יהיה. אני מניח שבחנויות הספרים העתידיות נוכל להוריד משהו שיאחד את כל המדיות – כשהפוסטים והטוקבקים שבטח ימצאו שם אחר בתוך כמה שנים – ביחד עם וידאו וכל זה יוכל להימצא בביתנו תחת כריכה עם דפים. ועדיין ספר (עם אפשרות של טוקבקים לסופר במקום הציטוטי ביקורות שיש היום על הכריכה, או משהו כזה) יהיה ספר.

    אהבתי

  1. אם לסכם את כל מה שנאמר על המאגר הביומטרי, אז הוא רע בעיקר משום:
   א. הוא כופה עליך למסור נתונים מאד אישיים (למרות שזה ’התנדבותי’ כאילו) ולוותר על הפרטיות שלך. בכך הוא הופך אותך לנגישה ל’אח גדול’ – לא התכנית בטלויזיה אלא האח הגדול של 1984 – (אם לא קראת אז זאת לא המלצה -זאת חובה לקרוא את הספר של אורוול). זה ברמה הראשונית של כבוד האדם וחירותו וזכאותו לפרטיות ולהגנה מפני השלטון שרוצה לדעת עליך הכל.
   ב. לטענת שטרית ויוזמי החוק – המאגר הביומטרי יישמר בסודיות במשרד הפנים ורק לאנשים מורשים בדרגה גבוהה תהיה גישה אליו – אבל זה אותו משרד הפנים שלא הצליח למנוע את הדליפה של הפרטים שלנו ממאגר רישום האוכלוסין והוא זמין באינטרנט לכל דורש. אין לנו בטחון בהבטחה של שטרית, וכשמדובר במאגר ביומטרי זה מצב גרוע מאד שכל אחד יוכל להשיג את נתוני טביעת האצבע והפנים שלך ולשתול אותם איפה שהוא רוצה, לגנוב לך את הזהות. אם את רוצה שתי דוגמאות מהזמן האחרון: א. דוגמה בטחונית – החיסול של מבחוח – כל סוכן ישראלי בעולם יהיה ניתן לזיהוי ולאיתור אם פרטיו הביומטריים יודלפו, הסיפור הזה גם ממחיש לך מה זה גניבת זהות. (המשך)

   אהבתי

   1. ב. הדוגמה של שני האחים שטביעת אצבעות שלהם נמצאה על ביסלי סמוך לזירת הרצח של אסף שטיירמן, ושנים המשטרה הטרידה אותם והרסה את חייהם ואם לא היה מתגלה במקרה הרוצח היא לא היתה עוזבת אותם עד היום. עם מאגר ביומטרי המשטרה האלימה והלא כ"כ חכמה שלנו תוכל לטרטר כל אחד שיצא לו להיות ליד זירת פשע, וגם עבריינים ושאר גורמים לא נחמדים במיוחד יוכלו לעשות המון דברים בנתונים הביומטריים. החיים של ישראלים לא יהיו בטוחים בשום מקום בעולם ואם להיטלר היה מאגר ביומטרי כזה הוא היה מצליח להשמיד ביעילות הרבה יותר יהודים. בקיצור לא טוב שמידע כזה על המון אנשים יהיה מרוכז במקום אחד. יש גם סיכוי טוב שהמידע הביומטרי יימכר ע"י כל מיני פקידים (דברים שכבר היו מעולם עם מידע לא ביומטרי) לכל מיני גופים שרוצים לדעת עליך הרבה – פרסומאים, חברות ביטוח, וכו’, ומשם זה יתגלגל לכל העולם.

    (המשך)

    אהבתי

   2. ג. המגמה והתאווה של השלטון היא לבנות עולם של אזרחים מנוטרים עד לפרט האחרון – עולם לא חופשי, שבו זה אולי נשמע קצת עתידני אבל אם היום אין בעיה ’לרצוע’ אותנו באמצעות המאגר הביומטרי לא תהיה בעיה גם להשתיל לנו שבב תת עורי כמו כלבים. חברה לא חופשית שבה אנשים יחיו בפחד מידיעה שהם נעקבים כל הזמן, זה דבר שצריך לעצור כבר כעת.

    ד. הדרך שבה מאיר שטרית העביר את החוק בדחיפות ובלי לקיים דיון אמיתי בנושא, הריחה כבר מההתחלה לא טוב, ומסתבר ששטרית פועל בשליחות חברות אמריקאיות כמו HP וOTI שאמורות להרוויח והרבה מהתפעול של המאגר הביומטרי, ונראה שיש כאן משהו דומה לויסקונסין ולהולילנד שהעשירו את היוזמים והיו רעים לאזרחים. גם כאן זה משהו שלא טוב לאף אחד חוץ ממי שאמור להרוויח מזה – החברות ושאר אלה שאמורים להשתמש במידע ולא לטובתך. זה חוק מושחת, עברייני ודיקטטורי שכביכול (כמו כל החוקים הדיקטטורים שאמורים ’להגן על האזרח’) אמור ’להגן מפני זיופי תעודת זהות’ כשהוכח שיש דרכים יעילות (וזולות) יותר למנוע זיופים. 

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: