הועלמה ע"י השב"כ, מושמטים ומוחרמים ברשות השניה, ועוד (הפוסט המקורי מ11/3 20:38)

טוב, בעוד שעה, שעתיים, דקותיים, יורשו גם אלה שאינם גולשים באינטרנט לדעת מה הפרשה. אפילו הצנזורית הראשית מודה שזה היה טפשי. ולא בגלל שזה לא דמוקרטי, אלא בגלל שזה 'פוגע בתדמית' הכל כך דמוקרטית שיש לישראל בעולם, ובעיקר בגלל שעל השיח הציבורי כבר לא יצליחו לשלוט הפעם. אז הא הפוסט שנקרא במקור: האם כתבת ואללה ענת קם הועלמה ליותר מחודש בידי השב"כ?

סיכום (לבינתיים) של הפרשה הנקראת 'פרשת ענת קם' שעוד מעט ידברו בה כולם אבל קיים חשש שידברו בקול האחד, קול 'הבטחון' – ותפקידינו כבעלי בלוגים הוא, בין השאר, להציג את הקול האחר.

כותרת מקורית שהיתה כאן הוחלפה בגלל, ורק בגלל בקשה עקיפה שהגיעה אל כמה מהכותבים והאתרים שעסקו בנשא ממקורבי הנעלמת  – שחשבו שהבלטת הנושא באינטרנט לא מקדמת את הסיכויים שלה לצאת מהמצב שבתוכו היא נמצאת. לי יש את דעתי בעניין, אבל כיבדתי בקשה זאת, עד שאי אפשר היה יותר.  

היעלמות אזרחים היא תופעה מדאיגה שהבלוג הזה כבר הזהיר מפניה, אם לא ניבא אותה. דבר אחד הוא לחשוב שאדם עבר עברה, לעצור ולחקור אותו, ודבר אחר הוא להעלים אותו ולהסתיר את דבר מעצרו (בלי קשר לחומרת העבירה, שבמקרה זה בעיני לא היא העבירה, אלא מה שה"עבריינית" חשפה). כאן נמצא הקו שמפריד בין מדינת חוק דמוקרטית למדינה טוטליטרית, וברגע שישראל חצתה אותו אין גבול למקומות שאליהם זה יכול להוביל. לאחר שאפשר יהיה לדבר בשמות ופרטים מלאים, נקוה שבמהרה, צריך יהיה להמשיך ולדבר על זה ולא להשכיח, אולי זה יעצור את המעצרים הבאים. צריך להתחיל לעמוד על המשמר – מכאן והלאה.

ניפגש בשמחות.

וגם בנושאים אחרים חותרת החברה הישראלית במהירות אל פסגת הטמטום ואיבוד זכות קיומה ונראה שהאגפים השונים, הבטחוניים וה"אזרחיים" מתחרים ביניהם מי יגיע ראשון. ביום ששי התבשרנו על תחנת שידור (שאת שמה אני נמנע להזכיר במכוון וברצון מלא, כדי לא לעשות לה פרסומת. תמצאו את זה במוספים של סוף השבוע בעיתון בתשלום שרוב המדינה קוראת), הכפופה למועצת הרשות השניה, שהחליטה לעשות נירנברגיזציה רשמית של זמרים מושמטים, אין צורך לומר שבלי שום קשר לסיבת אי גיוסם. למרות שאחד הזמרים הללו דווקא נשמע אתמול לאוזן שהאזינה באקראי לתחנה הזאת, ואולי קיים דיסוננס בין ההצהרות זקורות הזיקפה של ראשי התחנה לבין הרצון אפילו של מאזיניה, אבל אם הם כל כך מתאמצים, אני ועוד רבים לא יאזינו לתחנה הזאת, רק שיודיעו מתי הם שורפים בכיכר את הדיסקים של הזמרים, כדי שאוכל לבוא ולהגיד להם שהם בדרך הנכונה לברלין.

השבוע לפני 32 שנים, במצעד המחץ שזמריו גם כן לא יושמעו בגלי הזיקפה הלאומנית אבל להם זה ממש מזיז, התחלפה ההובלה הממושכת של פורינר בשיר של אי.אל.או. MR BLUE SKY, שנבחר אגב להמנון האביב של פורום מז"א (מז"א החופשית). נעשה כבוד לשיר וגם להם, ביום 30 השנה לאינטרנט הטלפתי, הקשור כידוע קשר אמיץ עם מצעד המחץ.

אל המצעד נכנס באותו שבוע, למקום ה38, השיר FANTASY של EARTH WIND AND FIRE, שהגיע בשיאו למקום ה9. הגיע לו יותר.

שמעתי היום שיר חדש, נשמע לי, של אתניקס, על חייזרים. המטוטלת בין פוביה מחייזרים לאהבה ותקוה מהם, בתרבות בכלל וגם דרך השירים שהגיעו למצעד המחץ, היא נושא שאם יהיה לי זמן אקדיש לו יותר מפוסט. (אם הוא לא שווה דוקטורט שלם). הזמן הזה לפני 31 שנה היה הזמן של מלחמת העולמות-האלבום – פוביה וכמו שאמרתי גם, אצל אחדים מאיתנו תקוה למשהו שינצח את הקידמה האנושית השחצנית. יש כאלה שעדיין מקווים, וכנראה אווטאר (עוד לא ראיתי) הוא עדות חיה. הקטע של 'הורסל קומון וקרן החום' היה הלהיט הרביעי מתוך "מלחמת העולמות" שהגיע לראש מצעד המחץ, שבוע אחד. כאן בהופעה משנות ה2000, בלי לוותר על קולו הנצחי של ריצ'ארד ברטון. לא מייצרים כבר דברים כאלה היום.

וכשלונדון קראה, כעבור שנה, במקום השלישי (מצעד אחרון), זה לא היה רחוק כל כך. למי היא קראה? ואיזה מקומות עוד קראו, ולא שמעתי מעבר למסך המבצרים שהוסתרתי/הסתתרתי בהם בשנים הבאות, שלא תמיד חדר דרכם גם האינטרנט הטלפתי, אם נודה בכך. שאלות שלא יפתרו לעולם.

שוב שנה טובה, ושנהיה כאן גם בעוד שנה.

אם תרצו – תנועה פשיסטית

אני מחרים עסקים שמקבלים רק יוצאי צבא

 

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

8 תגובות בנושא “הועלמה ע"י השב"כ, מושמטים ומוחרמים ברשות השניה, ועוד (הפוסט המקורי מ11/3 20:38)

 1. מטריד ע.ק.
  מה יכול לשכנע שופט בישראל להטיל את כל הצווים האלו?
  אם נצא מתוך הנחה שנעברה עברה ע"י ע.ק. (הוצאת מסמכים סודיים…)
  איזה נזק יגרם מפרסום הדבר.
  אבל אולי ה’עברה’ היא רק סרוב למסור מקורות?
  ואז זה מאוד מטריד
  וכמו שאמרת אם החשיפה היא הגמשת חוקי בג"ץ ע"י צה"ל אז מטריד כפליים דרך ההשתקה

  אהבתי

  1. יש במדינה הזאת חוקים בכאילו – ויש את החוק האמיתי, האומר שהצבא צודק בכל ושופטים עוברים מולו לעמדת כריעה פבלובית. לא חושבים ולא שואלים שאלות.
   ואידך זיל גמור.

   אהבתי

 2. תגובה ל<a target=_blank href="שטרנהלhttp://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1159233.html">שטרנהל</a> (נשלח גם לכאן מתוך הערכה שיצונזר שם)
  עוד דבר שידוע לרבים:
  והיה אם ביבי (או ליברמן או כל אחד אחר) ירצה באמת ללכת לקראת פתרון מדיני, הוא יוכל להתחיל לחשב את קיצו לאחור. הוא יהיה שרוף אצל הימין (ו/או אצל גורמים בטחוניים המשתפים איתו פעולה וזרועם חובקת כתמנון כל מיני אנשים וגופים, המבין יבין), כמו אלה שהיו לפניו, שבמקרה הטוב שילמו רק בכסאם הפוליטי).
  חוששני שעוד נצטרך לבקש מאמריקה/ העולם לכבוש את את ההתנחלויות ושאר מוקדי התנגדות בישראל. צה"ל לא יעשה את זה כי גם הוא כבוש.
  יש להניח שתגובה זו תצונזר לשביעות רצונם של הרוכשים שבדרך של הארץ, ואחר כך של המדינה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: