רשימות עשור: 2000

 

דת לא רוצה שיחקרו את מה שמבחינתה הוא "הישויות של אלוהים". מבחינתה, גם מדעי הפיסיקה והטבע על גילוייהם, לא היו צריכים לבוא לָעולם, אבל את החזקה שתפסה על "הישויות הרוחניות/ א-חומריות" היא מצליחה לשמור לבינתיים. לכן – דת לא עוזרת למחקר אמיתי.

פסיכיאטריה מתייחסת לישויות דרך ראי-נפשו של המטופל/ חולה הנפש, וכך גם המדעים הסמוכים לה – פסיכולוגיה ואנתרופולוגיה. מראש אין מטרתה לקבוע ש"יש דברים כאלה" אלא רק – מה הם עושים למטופל, איך הם גורמים לו להתנהג ואיך אפשר להלחם במה שזה עושה למטופל ולשנות את התנהגותו ע"י כל מיני תרופות (להתאימו לסדר החברתי). לו טיפחו הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה גישה כזאת כלפי כל מה שרואה החולה – גם המראות "של המציאות המוסכמת" – היו בוודאי מצליחות לגרום לחולה שלא יראה דברים ב"מציאות" המפריעים לו, כגון האנשים שהוא לא סובל. מבחינה זו, המציאה הפסיכיאטריה דברים גאוניים, אבל תפקידה אינו לחקור את הישויות כשלעצמן והיא מתרחקת מכך.

מדע "עיסוק לא רציני". מדענים שהתחילו בזה – הגיעו רחוקרחוק מכל עמדה של התייחסות רצינית כלפיהם בעולם האקדמאי, הנותן תקציבים למחקר.
היחידים שכן לקחו על עצמם את התיק אלה רשויות של "מחקר אמיתי" מטעם מדינות ומטעם גורמים פרטיים עם הרבה כסף, שאגב, מתחרים ביניהם.
בישראל – קשה מאד לגורמים פרטיים לעבוד לבד. יש רשת, כולם מכירים זה את זה מהצבא, וכו'. מי שהרים את הראש התנקמו בו. גורמים פרטיים נאלצו לשתף את המדינה אם רצו ואם לא רצו. הם גם לבד.
בארה"ב אני לא יודע, גם שם אני מניח שמי שאיים להגיע לדרגת עצמאות גבוהה מדי, מצאו איך לקשור אותו.
גם החלל האמיתי, מבחוץ, מווסת אותם, הוא יודע הכל עליהם.

עד כמה המדינות ואחרים השקיעו בזה, עד כמה הם הגיעו לממש – זאת שאלת מיליון הדולר.

יותר ממה שהן אומרות, פחות, כנראה, ממה שהיו רוצות. לכן חלק גדול גם עזבו את זה כרגע ועברו להייטק. יש משהו מעייף בעיסוק הזה. זו הערובה של החלל האמיתי, שהאדם לא יגיע אליו.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: