דיווח ביניים

בזמן האחרון אני כצועד נמצא יותר בטוויטר מאשר פה.
בין השאר אני מעביר בהילוך חוזר את רגעי השיא, כפי שהם נראים לי כעת, של הבלוג בחמש שנותיו.
אני מבסוט מהטוויטר – הוא מלמד אותי איך לקצר.
כמו שנראה לי, השנים 2005-2006, וגם סוף 2007-תחילת 2008, היו הזמן הגדול של הבלוג. מאז אביב 2008 – אחרי נסיון שלי לכתוב בז'אנר חדש, מתוך ידיעה מפורשת שיהיו לי פחות קוראים (אבל הירידה התחילה עוד קודם), ה'צועד' והבלוג בדעיכה – דעיכה בעניין, שלי ושל הקוראים. משהו בקונספט – לא שאי פעם הבנתי אותו – סיים את התפקיד שלו, אולי יחד עם מות האלמוניות המהוללת ברשת עם הופעת פייסבוק, אולי משום שנגד המציאות המתהווה, שעוברת גם את דמיונותי, צריך להלחם בכלים אחרים.
יש פער הולך וצומח בין 'בלוגים אישיים' לבין 'בלוגים של תוכן' – שהבלוג שלי עמד תמיד באמצע ביניהם. אף פעם לא הייתי בלוג של 'התרחצתי התלבשתי' כמו שנחום ברנע ניסה להלביש על הבלוגוספרה, אבל יש באמת בלוגים כאלה, מצד שני גם לא הייתי בלוג של 'תוכן' במובן שבו הבלוגר הוא מומחה-כמעט עיתונאי. הייתי יותר 'בלוג של עמדה' עם קצת כתיבה ספרותית ועם נוסטלגיות של מוסיקה של שנות ה70 (טוב, הסבנטיז) – בטרם הומצא היוטיוב, מאז יש אחרים נמרצים יותר שעושים את אותו דבר מצויין, כמו אחי רז ואיתמר זוהר. קצת נמאס לי גם מלהיות בלוג של עמדה, כזה שטוחן במוח. ומעל לכל פרחתי עם האלמוניות של הרשת, כשהיא היתה קדושה. אבל היא קצת התיישנה, צריך להודות. לפחות אני עברתי את השלב.
אבל עדיין לא מצאתי את עצמי בפורמט חדש שבו אני מרגיש טוב יותר. יש בישרא משהו זורם, הוא נוח יותר וגמיש יותר מפורמטים אחרים, למרות שיש לחלק מהם אפשרויות שאין לישרא. גם עדיין לא מצאתי קונספט-זהות מנצחת או משהו כזה, שארגיש שהיא מתלבשת עלי נוח יותר במקום אחר, גם במקום האחר שאני פועל בו, חלק יודעים, שאינו גמיש כמו המקום הזה. עדיין שום דבר שעשיתי באינטרנט, לא ניצח את הצועד, ובשלב הזה יש סיכוי טוב יותר שאפרוש מכתיבת בלוגים מאשר שאתחיל בפרוייקט חדש, לגמרי פוסט-צועדי. אלה רק הרהורי לילה, אל תיבהלו (או תשמחו) יותר מדי.
אבל כמו שאף פעם לא ידעתי מראש, לא ידעתי בכלל שאתחיל עם זה, לא ידעתי ב2004 שהבלוג הזה עוד יהיה פה אחרי 5 שנים, אני לא יודע גם עכשיו, ולפעמים אני מרגיש כאילו זה בכלל לא תלוי בי, משהו פועל דרכי. אולי הרצון שיהיה הבלוג הזה, הצורך שיהיה אותו – הוא משהו ש'אני' עם ההגיון והסיבות שלי – הוא רק פרט קטן בו. ימים יגידו.
רציתי לכתוב קצר, אבל שוב יצא משהו ארוך. תודה שקראתם, אני לא יודע (או כן יודע לגבי חלקכם) מי אתם – לילה טוב.
ואת המאגר הביומטרי המניאק וגם את גירוש הילדיםצריך לעצור!!!

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

7 תגובות בנושא “דיווח ביניים

 1. מרגישה דברים דומים למה שכתבת. אני חושבת שבאופן כללי הפיק של הבלוגים מאחורינו. לפחות של הגל הנוכחי. אולי עוד יבואו ימים אחרים. כל מי שאני קוראת כותב פחות. מגיעים לי 1-2 עדכונים ביום, פעם זה היה 10-20.

  אהבתי

  1. לי איכשהו נראה שהצורה הזו של כתיבה יומנית ברשת תמיד תתקיים, אם כי כל פעם ימציאו אותה מחדש. אולי עוד כמה שנים המלה ’בלוג’ תהיה מיושנת והפורמט יהיה יותר פייסבוקי או משהו ’משוכלל’ יותר. הצורך לכתוב קיים, וגם השילוב שלו עם צורך חברתי יהיה תמיד, אבל ’המחזור’ שלנו קצת התעייף בינתיים.

   אהבתי

 2. היה נידמה לי שאולי היית אתה זה שהגיב אצלי היום בבוקר בבלוג ברשימות, באופן פסיב אגרסיב. אם לא, תתעלם מהערה זו. אם כן, ואם יש לך מה לאמר, אזי יש לי איממיל ונידמה לי שאפילו יש לך את מספר הטלפון שלי.

  אהבתי

 3. לפי דעתי המצב של הבלוגים בתור יומנים אישיים ובתור משהו פופולרי יילך והצטמצם.
  מי שפותח בלוג היום סתם בשביל לקרוא כותבים אחרים נתקל לרוב בבלוגים סתמיים. זה מתחיל מסיפורים הזויים של כותבים, דרך בלוגים שנפתחו אך ורק בשביל מדידת משקל ועמידה ביעד הזה וכמובן כל המסביב של זה.  וכמון יש גם את סיפורי היום יום שמעבירים לך מידע על מה ילדה בת 13 עשתה בין השעות 7 בבוקר עד 7 בערב.
  את הבלוגים המעניינים באמת זה אלה- שאני לפחות- עוקב אחריהם ויוצרים בי עניין. בלוגים עם דעה ובלוגים יצירתיות. אלה בלוגים עם כתיבה ועם פואנטה. אנשים שיש להם מה להגיד וגם יודעים איך להגיד את זה.

  וזה מה שאני גם בא להגיד לך. אם תסגור את הבלוג..יהיה לי פחות אחד לעקוב אחריו.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: