הקורבן מדאורייתא

לשם ליכוד השבט השתמשו תמיד בקורבן וגיבשו סביבו את הדת: "ככה אלוהים רוצה" כדי להשתיק את זעקותיו של הקורבן.
גם היהודים הקריבו קורבנות, והקורבנות האמיתיים הוקרבו מחוץ לחצר בית המקדש. קראו לזה: דאורייתא. התנ"ך הסודי. דברים שהקאנון הרשמי – התנ"ך ולאחריו המשנה בעריכת ר' יהודה הנשיא, ידידו של הקיסר הרומאי, צינזרו. אבל כך, ידעו ללחוש בעלי קשרים מטעם עצמם לפחות בשושו של אלוהים, אמר אלוהים בע"פ למשה בסיני.
ישוע, למשל, היה מודע לטקס הקורבן האמיתי, זה מ"דאורייתא" וקל לחשוב שבמודע הוא בחר לשמש כקורבן האדם בטקס הסודי שנערך בערב פסח, מתוך רצון ללכת בדרכם של קודמים שסיפרו לו עליהם: אברהם (שעבר דרך האש בסיפור שצונזר מהתנ"ך), משה (שמן הסיפור הלא ידוע עליו שרדו הסנה הבוער ואולי הפיכתו לכבד פה) ואחרים. הוא ידע לקראת מה הוא נכנס, ולא התכוון בכלל ליצור דת חדשה שתיפרד מדתם של בני עמו. בוודאי התנדבו כבר בשנים שלפניו אנשים שלא שמענו עליהם.
השבט הישראלי משתמש בשני סוגים של קורבנות (המודעים לקורבנותם הרבה פחות ממה שקורבנות האדם הקדומים ידעו): החייל הקרבי, ולכאורה ניגודו המוחלט. זה שנבחר ללבוש את כתונת המשוגעים ששמה פרופיל 21 (נכון, לא רק מקרים נפשיים מקבלים את הכתונת, אבל זו כתונת משוגעים). ואין סתירה. מי שלא מתאים להקרבה אחת, מתאים להקרבה האחרת, ובכך מחזק האחד את השני, הטקס מתקיים וליכודו של השבט נשמר.
בעצם, הקורבן של החייל הוא הקורבן הקאנוני, והקורבן של המושמט הפרופילניק הוא הקורבן הסודי, מדאורייתא, מחוץ לחצר בית המקדש. שניהם עשויים להיות מודעים ולהיות קורבנות מתוך בחירה. לא תמיד. בעצם, בדרך כלל-לא. ישנם קורבנות שניסו למרוד בקורבנות שהוטלה עליהם. מפונקים? פחדנים? אולי אוהבים יותר מדי את החיים. "פרופיל 21" זה תמרור כדי שלא יהיו כאלה. לכן, רוב המפונקים והפחדנים, הלכו להיות ג'ובניקים, גל"צים וכאלה. הם מקבלים את הזכויות של יוצאי צבא על חשבונם של הפרופילניקים, שלא כולם מפונקים ולא כולם פחדנים יותר מן החייל הקרבי.
הופיע במקביל גם ב"מחתרת החייזרית"

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

3 תגובות בנושא “הקורבן מדאורייתא

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: