שידור חוזר: מורה נבוכים לזיהוי חרצופי הצועד בנעליו

לרגל חידוש עונת החירצופים בכתבה על אי זימונו של אלירן עטר לנבחרת (תגובתי המקורית היחידה שנשלחה: אני אמשיך ליהנות מכשלונות נבחרת ישראל שהיו ויהיו, ועוד איך יהיו), מוגש פעם נוספת. תמיד לשירותכם.

מורה נבוכים – המדריך לזיהוי הזייפן – "הצועד בנעליו" המזוייף

===========================================

באמצע שנות ה90 של המאה הקודמת, הייתי שותף בקבוצה שיצאה נגד הסטיגמה החברתית על מושמטי צה"ל.

בערך מאותה תקופה, יצאה 'ההשתמטות' מהארון, ובגלל סיבות שלא קשורות דווקא בנו, היתה עליה במימדי אי-השירות בצבא ונמצאו אנשים רבים יותר שלא שירתו מסיבות שונות, שלא מתביישים להודות בכך והתקבלו בחברה יחסית יותר טוב מבעבר.

מבחינת אלה שמתגעגעים לימים ש"משתמטים הלכו עם הראש למטה", יצא כאן שד מבקבוק שהיה בשליטתם, והם מנסים בכל מיני צורות, כולל צורות קצת מיסטיות (כי הרי כל פולחן הצבא הזה הוא סוג פולחן של כת מיסטית), להחזיר את השד לבקבוק.

מי שמחרצף אותי באופן קבוע, מאמין שהתדמית שהוא מתאמץ לשוות לי (ראו בהמשך הפוסט), המתאימה לסטיגמה שהיתה פעם על מושמטי צה"ל, תחזיר את השד לבקבוק.


הרבה מאד תגובות נכתבות באתרים שונים תחת הכינוי "הצועד בנעליו". רובן תגובות מזוייפות, שמטרתן להכפיש את הח"מ, ובתוך כך גם את כלל מושמטי צה"ל.

מוגש כאן מדריך שימושי לטירונים, איך להבדיל בין הצועד בנעליו האמיתי לבין המזוייף (הקורא לעצמו לפעמים גם "הצועד לקב"ן" וכינויים נוספים שדומים ל"צועד בנעליו" אבל הם לא).

א. רק הצועד המזוייף מקשר כל נושא שבעולם לפרופיל 21, גם אם זה לא לעניין. הצועד האמיתי כותב על כל מיני נושאים, גם על מושמטים – רק אם זה קשור לעניין.

ב. קישוריו של המזוייף נעשים בד"כ בצורה מופרכת וחסרת הגיון.

ג. המזוייף מרבה לחזור על עצמו ולעשות קופי-פייסט של קטעים שרבים מהם מועתקים מחוץ להקשר, ונותנים הרגשה (נכונה בד"כ) שקראתם את הדברים פעם.

ד. הצועד האמיתי מצרף אימייל וסימנים נוספים כדי להצביע על כך שהוא המקורי.

ה. "הצועד המדומה", כפי שתגובותיו כתובות ובנויות, עמל ללא הרף ליצור מצג-שוא ותדמית של "צועד" כסקסיסט, גזען ושונא חיות, (וכמובן ומעל לכל) בעל בעיות נפשיות (ה'פוסלות אותו מעדות') או מסכן (למשל אחד שנזקק לזונות ועל כן הוא מצדיק את תופעת הזנות).

ו. אחרי תגובות אמיתיות של הצועד, עשויה להופיע תגובה 'אנונימית' או 'חתומה' בנוסח "הצועד בנעליו, על איזה סעיף נפשי שוחררת מצה"ל?", או "הצועד בנעליו צודק, גם לפסיכים מגיעות זכויות". אחרי תגובה מזוייפת לא מופיעות תגובות מסוג זה לעולם.

כמובן שכל זה נעשה כדי להכפיש את שמי ואת שמם של המושמטים שאת קולם הבלוג שלי מביא, ובדרך זו לסתום את פיה של אוכלוסייה שלמה, ולכן לא מן הנמנע (אם כי זה לא מוכח עדיין), שמעשי זיוף אלה אכן נעשים בהוראת גורמים בעלי אינטרס שאינם בוחלים בשקר, זיוף וגנבת דעת, (והמבין יבין מי הם) כאמצעי לסתימת פה.

 

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: