בשולי העצרת בכיכר – מדוע לאחרים לא תהיה עצרת כזאת כ"כ מהר

המושמטים, לדוגמה, כקבוצה שהתיוג שלה הוא תוצאה של משהו שנקבע ע"י המדינה, לא יזכו כל כך מהר לערב של חיבוקים בכיכר, גם אם יירצח מישהו מהם.
וכמוהם נפגעיהם של כל מיני מוסדות של המדינה, שהמדינה היא היוצרת העיקרית של הבעיה שלהם. נפגעי ביטוח לאומי, נפגעי עושק ותכניות כלכליות, כל אלה, לגביהם המדינה-הממסד לא כל כך מהר יודה באחריות ליצירתם. הומואים, הטבע יצר. זה לא שהמדינה תמיד התייחסה אליהם בסדר ונתנה להם את הזכויות המגיעות להם – אבל מכיוון ש'אין לה אחריות שהם כאלה' היא יכולה להעניק להם את חיבוקו של הנשיא, את ביקורו של ראש הממשלה, את חיבוקם של שרים ואפילו הם מהימין. לא כך לגבי אלה שהמדינה יש לה אחריות מרכזית ביצירתם ולהתייחס אליהם זה עשוי להיות כרוך בפיצויים כמו בשבירת כל מיני קשרי שתיקה.
יוצאי דופן הם אולי העובדים הזרים, שהמדינה יצרה אותם, מגרשת אותם על ילדיהם, אבל אני בקלות יכול לראות גם אותם מחובקים באיזה רגע במפגן צביעות ענק על ידי אותם פוליטיקאים שתמול-שלשום גירשו אותם. בין השאר מפני שהמדינה צריכה אותם. קבוצה נוספת שאמנם המדינה לא (תמיד) יצרה, אך לא במהרה תערוך להם עצרת צביעות בכיכר – היא קבוצת הנכים ונפגעי הנפש (שחלק מהם גם מושמטים וגם עשוקים) ועל הסיבות שהיא לא תמהר לחבק אותם צריך לכתוב פוסט נפרד, ולדבר גם על קפיטליזם ומיליטריזם שמהשילוב שלו סובלות בעיקר קבוצות אלה.
זה לא שהם צריכים יותר מדי את חיבוקו של שמעון ("פרחו נעוריו מחדש כמו בימי רצח רבין העליזים") פרס והם גם לא יחסרו את נינט רוצחת את ליאונרד כהן. אם הם זקוקים למשהו מהמדינה זאת לא עצרת שתהפוך אותם רשמית לילדיו של הממסד שמשמעותו העיקרית היא שאסור מעכשיו רשמית לדבר עליהם (דבר שיוסיף לשונאיהם סיבה לשנוא אותם). זה לא שהם לא צריכים את החיבוק החברתי-הסביבתי בכלל.
ובכל זאת אי אפשר שלא להגיד לחברי הקהילה מברוכ, ובעיקר צריך להתקנא בדבר אחד עיקרי – היכולת שלהם להתארגן ולדברר את עצמם. זה קשור בהרבה אומץ לצאת מהארון, זה קשור בעובדה שרבים מהם אוחזים במקצועות בעלי כוח והשפעה, בעיקר במדיה. לנפגעי נפש למשל אין את העוצמה הזאת. זה גם קשור לדעתי במהות של הדבר המגדיר אותם – המכריח אותם להיפגש עם אלה שהם כמוהם, וכך ההתארגנות שלהם נעשית קלה יותר. סכיזופרנים לא חייבים לפגוש סכיזופרנים אחרים (הם פוגשים בעיקר את עצמם…), וגם מושמטים – כל אחד יש לו את הסקטור שלו. ההומואיות מערימה על הרבה מכשולים של הפרד ומשול. האחרים עדיין סגורים בגיטאות שלהם.

ואת חוק המאגר הביומטרי יש לעצור!

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

תגובה אחת על “בשולי העצרת בכיכר – מדוע לאחרים לא תהיה עצרת כזאת כ"כ מהר

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: