רקע רומנטי או לא, זה לא באמת מה שמשנה

נסיונות להפחית ו'להרגיע' עם האירוע שהיה במוצ"ש בתל אביב, הולכים עכשיו על הכיוון האישי-רומנטי, כמו למשל ההתייחסות למאהב הגרמני שהיה לאחד הנרצחים, כר פורה נצחי לכל אחינו ואחיותינו הקונספירטיביים. (ובכל זאת, למה נורו האחרים? מה חטאה של ליז? זה בכ"ז נראה כמו הוצאה להורג קבוצתית).
כמובן שלוותיקים שבינינו זה לא יכול שלא להזכיר את מרגול וסיפור האהבה הנכזבת של יגעל, שבו ניסו לתלות את רצח ראש ממשלתנו.
וכמו אז, כך גם היום, אפילו אם אלה המניעים של הלוחץ הספציפי על ההדק, זה לא באמת מה שחשוב.
אנחנו ניתן למשטרה לעשות את העבודה שלה, וגם נניח שהיא עושה אותה כמו שצריך. אין לנו ברירה, נראה לי.
אני גם אישית לא מניח שחרדי עשה את זה – חרדים כידוע לא מצטיינים בנשק מהסוג הזה, וכל עליהום על איזושהי קבוצה חברתית מיותר ומסיח את הדעת לא פחות מכל הסיפורים ה'רומנטים' (לפחות הסיפורים ה'רומנטים' קצת פחות מזיקים).
מה שחשוב הוא שיש 'בנק יעדים' – קבוצות ויחידים מסומנים תמיד, שבעונות מסויימות של השנה מישהו שנוח לו מסית נגדם, ואז נוצרת חממה לרצח, שבה סיפורו האישי של החייל-מבצע התורן הוא אפסי. מצידי, זה יכול להיות מישהו שפיטרו אותו מהעבודה ורצה להתנקם בבוס שהבן שלו הומו. העיקר שהוא ידע שהוא יורה בקבוצה מסומנת, קבוצה ששונאים אותה. לפני שנתיים, בהסתה הגדולה שהיתה נגד 'משתמטים' – לא היה רחוק, לדעתי, פיגוע גם נגד מושמטים ובזמנו היה באתר יחידה דיון (שהאתר מחק בינתיים) שבו הציעו איך לפרוע במושמטים. אצלי הדיון עדיין נשמר. כמובן שאז היו מגלים שלמפגע היו איזשהן בעיות אישיות שלא קשורות בהכרח בנפגעים, בטח שהיו. בסך הכל בעולם שלנו, בשר ודם, כל דבר נובע מהאישי. לנרצח זה כבר לא משנה.
אני מאמין שהרוצח כן פעל ממניעים אידיאולוגים, ולא אתפלא אם לא פעל לבדו כמו שלא אתפלא אם היה עוף בודד (וליגיונר משוגע). ובהחלט יכול להיות חילוני ואפילו שמאלני – כבר הכרתי שמאלנים ששונאים את שאר 'המסומנים' (אחלה הפרד ומשול). מה שחשוב שבאיזה מקום ניתן אור ירוק, בהתאמה גם לנסיבות וגם לאידיאולוגיה של השליט (תיאורטית גם מתנחלים יכולים להיות בבנק המסומנים, אבל לרוב הכיוון של האוחזים ברסן ובהדק הוא 'הסמולני הלבן' על מייצגיו) ולצורך העונתי – וכבר הצעתי שלשום גירסה קונספירטיבית משלי מה יכול להיות הצורך הפעם.
ואגב, למה מז"פ התחיל לאסוף ראיות רק היום?

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

תגובה אחת על “רקע רומנטי או לא, זה לא באמת מה שמשנה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: