אולי עכשיו יוולד לנו ציבור ישראלי חדש – ימי ההכרעה – לעצור את הביומטרי (עידכונים)

לרחביה ברמן אין הסכם עם משפחת שטרית (ולי יש יחס מיוחד לסלוגן שבסיום הפוסט. בכיף כמובן.
תמונת מצב בשעה זו:
שר הפנים אלי ישי הוא הכתובת הכי חשובה בשעות אלה. בכל רגע אלי ישי עלול להחליט להגיש את הצעת החוק. הנה הדברים שאפשר וצריך לעשות עכשיו נגד החוק הביומטרי בסדר חשיבות יורד.

* לדבר עם שר הפנים אלי ישי. הוא מגיש את החוק להצבעה כשר הפנים ולא ח”כ שטרית! צריך עוד אנשים שיגיעו לכנסת וידברו איתו. זה יותר קל ממה שאתם חושבים. אפשר לקבל אישור כניסה לכנסת מחברי כנסת שמתנגדים לחוק. מי שלא מצליח להשיג אישור שיכתוב לי תגובה. מי שלא בא, שלפחות יתקשר אל שר הפנים: 02-6703731 (תעשו 41* לפני).

* לדבר עם מקורבים לאלי ישי. ח”כ אברהם מיכאלי מש”ס התנגד היום בועדה לחוק. ח”כ מיכאלי היה חבר הועדה לחוק הביומטרי ולכן יש לו עניין מיוחד בחוק. צריך עוד לוביסטים שיבואו לכנסת לדבר איתו. זה יותר קל ממה שאתם חושבים. מי שרוצה לעשות לובי מחר שיכתוב כאן תגובה.

* לדבר עם התקשורת. צריך להגיע לכותרות הראשיות ולא רק למדור המחשבים. הנה אייטמים שמתאימים לכותרות הראשיות ולא רק לטכנולוגיות: כל הסיפור על ח”כ שיטרית וחברת OTI, סיפורי זוועה על דליפת המאגר, מוכרים בשוק שמסרבים לתת טביעת אצבע לממשלה. דברו עם יועצי התקשורת של ח”כים שמתנגדים. דברו עם הכתבים הפרלמנטריים .

* הפגנה מול הכנסת. לכוון לשר הפנים ולשטרית. גימיקים: מסיכות ונדטה, ארונות קבורה לדמוקרטיה, כל מה שקשור לאח הגדול.

* להתקשר ולשלוח מכתבים. להזכיר לח”כים להצביע נגד במליאה ביום רביעי.

* לכתוב טוקבקים מחוץ למדורי הטכנולוגיה. אפשר גם בכתבות לא קשורות.

חשיפה בכלכליסט: כל אלה שירוויחו עלינו מהחוק הביומטרי
מתוך הבלוג של גל מור:
מכרז תעודות הזהות יכול לצאת לדרך גם ללא מאגר טביעות האצבע. יש לנתק את הקשר ביניהם ולקבור את המאגר במקום שבו השמש לא זורחת. בשלב זה, סיכויי החוק לעבור נראים טובים למדי, אך המאבק כלל אינו אבוד. השבוע הזה הוא קריטי ובמהלכו כל מי שמתנגד לחוק חייב להגביר מאמצים ולהשמיע את קולו באופן חד וברור יותר ואף חשוב מכך – לשכנע אחרים.
נניח לרגע שהחוק עובר. כל אחד ואחד מכם חייב לחשוב כבר עכשיו כיצד הוא מתכוון לנהוג מרגע שיוכנס החוק לרשומות. נדרשתם לתת טביעת אצבע – האם תרכינו ראש ותקבלו את רוע הגזרה?
זה אחד מאותם מקרים בהם הציווי האזרחי הראוי הוא לסרב, למען הדמוקרטיה, למען חופש הפרט ולמענכם, מכל הסיבות הטובות בעולם. אם מיליון אזרחים יסרבו לתת את טביעות האצבע שלהם, החוק יהפוך לאות מתה בספר החוקים. הודיעו כבר עכשיו לעצמכם ולאחרים שאת טביעת האצבע שלכם לא תתנו.
כפי שהיטיב לתאר ניצן הורוביץ, המאגר הביומטרי הוא חלק ממגמה או אג'נדה להשתמש בטכנולוגיה כדי להצר את חופש הביטוי. בשנים האחרונות עלו מספר הצעות מסוכנות לדיון בכנסת. חלקן אושרו ("נתוני תקשורת") וחלקן הופלו (892), אך החוק הביומטרי מטיל צל ענק על כולם. השלכותיו על פרטיות האזרחים, סכנת העברת המידע לגורמים מסחריים – בין אם ברשות או לא, פגישה בחירויות הפרט ועוד. כל אלה לא נשקלו באופן מידתי והדיון הציבורי לא התקיים.
תזכורת: מבקר המדינה קבע כי פרטיותם של אזרחי ישראל מופקרת ואין הגנה מספקת על מאגרי מידע ממשלתיים. האם רקע הישג מפוקפק כזה ראוי לאפשר לממשלה להקים את האמא של מאגרי המידע? על רקע זה, אישור החוק השבוע יהיה מהלך אנטי דמוקרטי ומסוכן. חייבים להפיל את החוק הביומטרי.


(לקחתי מגדי שמשון, ויש אצלו עוד)

ולדברים שכתב עבדכם הצנוע, לפני כמעט 9 חודשים:
אולי זה יהיה הרגע המכונן. אולי עכשיו יוולד לנו ציבור ישראלי חדש, שיראה שהוא יודע גם ל ה ת ק ו מ ם. אולי עכשיו – או לעולם לא.

 

לעצור את המאגר הביומטרי!

 


 

קואליציית הבלוגרים
פייסבוק
בלוג שמרכז את הנימוקים הטובים ביותר נגד החוק הביומטרי

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: