פרוייקט התישמוד 1977

משנת 1977, דרך מנגנונים ביורוקרטיים שנמסרו לשליטתו, או אוישו בכמות נכבדת של אנשיו, חילק מישהו את האוכלוסיה שהיתה נתונה בישראל חלוקה חדשה (יתכן שהיא היתה שידרוג של חלוקה ישנה יותר).
המדינה חולקה חלוקה חופפת לקבוצות ו'אזורים' – כשהחלוקה לקבוצות חילקה אוכלוסיות לאוכלוסיות נאמנות, אוכלוסיות לתיקון, אוכלוסיות להשמדה, והחלוקה ל'אזורים' סימנה אזורים מוגנים, אזורים תחת חסות/מוגנים זמנית, ואזורים ללא חסות, שמה שנמצא בהם מקוטלג, רשום ומיועד להשמדה. כמו כן סומנו אזורים ואנשים שהם (לפחות זמנית) מחוץ לתחום כי לא ניתן לגעת בהם.
בתקופות שונות של שנות ה80-90, כשה'השמאל' היה בשלטון או היה שותף בו, הוסתרו התיקים עם הרישום המדוייק, שבו סומנו אזרחים מגיל 16 מהאוכלוסיות שנועדו להשמדה (שכוללות בדרך כלל, בקוים כלליים, את כל מה ש'אשכנזי-חילוני-סמולני') ולכל אחד יש כרטיס שבו צויינה לגביו המלצה: לאמץ, להחזיר בתשובה (דתית או ציונית), להשמיד.
כבר אז היה בכל הפרוייקט הזה שיתוף פעולה של גורמים בכוחות הדת (למשל דרך הביורוקרטיות של משרדי הפנים והחינוך שנשלטו רוב השנים בידיהם) וגורמים במערכת הצבאית (דרך הוצאת היתר של צה"ל על ג'ובניקים למשל בקריה, החייבים להצדיק את קיומם) ועוד.
להערכתי, אני סומנתי כ'ילד טוב' – שמומלץ לאמץ-"להחזיר למוטב", מעין תינוק שנשבה ממשפחה 'אשכנזית-שמאלנית-כופרת' ידועה.
כשהתעורר בי החשד שמנסים לתקן אותי התמרדתי, נלחמתי על הזכות שלי להיות מה שאני, ויתכן שעל כך נענשתי במה שנתפס ע"י המערכת כהשמדה באמצעות השמטה.
התייחסתי לזה גם בחלק מהתגובות שלי כאן.
חלק ניכר מחיי נע מאז במסדרון שבין ההתנגדות לנסיונות השונים 'לתקן' אותי לבין ההתמודדות עם גזר דין ההשמדה המרחף מעלי כצל, וכל אשמתי שנולדתי מה שאני.
אבל אולי עדיף היה להיות מושמט, עם כל ההתמודדויות שהקיום הזה יוצר במדינת מנגנון החושך שהשתלט על הארץ הזאת וקורא לעצמו 'ישראל' – מאשר להגיע למקומות אחרים שהייתי עלול להגיע אליהם.
השמטה אינה דרך ההשמדה היחידה, גם חיילים בצה"ל הושמדו, ולא "מאש אוייב".

את חוק המאגר הביומטרי יש לעצור!

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: