מדוע להוט כל כך ח"כ מאיר שיט רית להעביר את חוק המאגר הביומטרי?

את הטיעונים נגד קיומו של מאגר ביומטרי אפשר לחלק, באופן גס לשלושה 'אזורים', רמות:
– הרמה הרציונלית הפרקטית-עכשווית: הטיעון העיקרי הוא הקלות שבה יש סיכוי שהמאגר ידלוף, שבמדינה כמו שלנו זה סיכוי של 1 ל1. גם אי יעילותו של החוק, שהפושעים האמיתיים ידעו לעקוף אותו, ומי שיסבול זה האזרח הקטן שיעצרו אותו לחקירה כל פעם שטביעת אצבע שלו תימצא, נגיד, על הדלפק בחנות שהוא היה ביום שלפני הלילה שבו פרצו אליה פורצים עם כפפות.
– הרמה הקצת-יותר עתידית (אך לא רחוקה, לדעתי): איזה שימושים יעשה המשטר בעתיד במאגר כדי להלחם נגד אנשים שלא מוצאים בעיניו (שיכולים להיות אתה, אני, שמאלנים, מתנחלים שמתנגדים לפינוי, הומוסקסואלים, חילונים) שעליהם הוא ידע הכל. האח הגדול בשליטה מלאה.
– הרמה העקרונית של זכויות האדם, כבוד האדם, הזכות לפרטיות, הזכות להישמר מהרצון שאינו יודע שובע של השלטון לדעת עליך הכל, הזכות לסרב להיות 'מוטבע', להיות מספר, ויש גם אסוציאציות שואתיות שאחד בשם שטרית (זאת לא גזענות, זאת פשוט עובדה) אולי לא מסוגל להבין אותם, גם בלי האמפתיה הידועה שלו לחולים, קשישים ונכים. אבל כאן נראה שיש שני סוגי אנשים – הסוג של אנשים שמרגישים את זה, כמוני, וסוג אחר של בני אדם, שלא אכפת להם, שכל זה לא אומר להם כלום, ואין טעם שסוג אחד ינסה אפילו לשכנע את השני. רציתי לכתוב במיוחד פוסט על שני סוגי האדם האלה, ואעשה זאת אולי בפעם אחרת. פה בישרא, כנראה הסוג השני הוא הרוב וזאת כנראה הסיבה שבה הוחלט להוריד את הדיון כל כך מהר מ'הנושא החם' דווקא בימים שדרוש מצור, כי או טו טו בעוד שלושה ימים החוק עובר! אחר כך נבכה כולנו, גם אלה שתומכים בחוק 'כדי לדפוק את הסמול' שזה בעיניהם כל מה ששייך לזכויות האדם (ומבחינתי הם מוציאים עצמם כך מכלל 'אדם') – למרות ש'השמאל' והתקשורת 'השמאלנית' משום מה הם לגמרי לא, בלשון המעטה, אלה שעומדים בראש המאבק. ב'הארץ' ממשיך יוסי שריד להתקטנן עם אריה דרעי, אחרים ממשיכים להתעסק באיראן וההתנחלויות – באלה יהיה הרבה זמן להתעסק, אבל החוק – עובר בעוד שלושה ימים.
טוב, לי העסק מריח מזמן, כל הלהיטות של חלק מהאנשים (בעיקר שיט רית, אבל לא רק) להעביר את המאגר, אבל גם השתיקה של אחרים, גם ההשלמה של חברי הכנסת של השמאל ו'השמאל'- נראה כמו חלק מקומבינה מסריחה או קואליציה של קומבינות, שאולי היה צריך להתעסק מההתחלה בחקירה שלהן כשהתחיל המאבק נגד החוק.
אבל אולי טוב מאוחר מלעולם לא, אבל אם הפרטים שהביא אפי פוקס על הקשר בין שיט רית (זה שאישר לבדו, דן במשך חצי שעה, ולא בחן חלופות) לבין חברת OTI שמרוויחה מ'פתרונות ביומטריים', ושבכיר בה הוא חבר במפלגת 'האופוזיציה' קדימה – מפלגתו של שטרית במקרה – אלה לא יגרמו למישהו להגיד "סטופ" ולמנוע את ההצבעה בכנסת עד שתיערך חקירה בעניין (וגם אחר כך) – הרי שכולנו, אם נדע את זה ואם לא, נתעורר ביום שלישי בעידן חדש שתמיד יראנו מפניו, כלומר חוץ מהמשובטים להם הוא כנראה נועד.
את חוק המאגר הביומטרי יש לעצור!

יישר כח! מי שגורם לנו חרדה לפרטיותינו, ראוי שגם פרטיותו תהיה מופרעת ובין התומכים איתן כבל. למה זה לא מפתיע אותי?

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

תגובה אחת על “מדוע להוט כל כך ח"כ מאיר שיט רית להעביר את חוק המאגר הביומטרי?

  1. הפגנה בשבת, נדמה לי. וכן, צריך להטיל עליהם מצור, וכל מילה כאן נכונה גם לגבי הרפורמה במנהל מקרקעי ישראל. שני החוקים מיועדים לייצר רווח גדול ומהיר למישהו שהוא לא אנחנו, ונזק לא קטן לכל השאר.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: