הידיעה על מותו

של אלביס פרסלי תפסה אותם בדיוק במעבר בין שני הכוכבים, הכוכב הראשון שהם כולם חיו בו שהיה צהוב יותר, והכוכב השני, זה שגם קוראים לו כוכב בגין. החברים ישר אמרו מי יהיה היורש שלו.
מייקל ג'קסון היה עדיין ילד, תופעה אמריקאית בעיקר, בכל המצעדים השנתיים של שנות ה70 שמשחזרים אותם עכשיו, לא היה שום ייצוג לו ולמשפחתו, למעט להיט אחד שלהם במקור שחודש על ידי גלוריה גיינור. לא מזמן שמתי לב לעובדה המעניינת הזאת. רק מ1980 התחילו לקחת את מייקל ג'קסון ברצינות, אבל כוכב בגין מתחיל קצת קודם, ועל פארה פוסט פינטזו אז כולם. כל הבנים בכיתה חלמו לכבוש אותה, והבנות הכי שאפות (כמו זאת שהתאהב בה כשמחק את הזכרון של הצהובה) עשו את התסרוקת שלה, שבגירסה הישראלית של העידן הפוסט-בלונדיני קראו לה תסרוקת עופרה חזה, גם היא מתה. אבל כשהיא באה לארץ היא נדלקה ישר על אחד הרעים, איזה בעל חברת שמירה וזה כל כך התאים לדימוי שלו על הבחורות, שבשנים ההן הוא כעס עליהן נורא שהן מסכימות להיות הרכוש של הרעים.
בשנות ה80 היה קצת יותר קל, הקטע הקשה של כוכב בגין נגמר ואי אפשר שלא לקשר את זה לשחרור מהאיום הכבד שרבץ על נפשו, הגם שהיה מוכן לרע הזה. אבל יש ימים שהיה מרגיש שאחרי השנה הראשונה והשניה בכוכב בגין, כשנהיה לו נוח, איבד את האמיתיות שלו, אל החיבור אל האני שלו והרצונות שלו, כמה שטפשיים וילדותיים נראו לו אחר כך. גם את החיבור לזעם המקורי של הפאנק ריאס כשניסו לשנות אותו, והוא צריך להתאמץ רק כדי למצוא את זה מחדש, כמו שאמרו בשיר עין הנמר. מכל מקום אז, כשמייקל ג'קסון בא עם בילי ג'ין שלו (שנכתב לדעתו רק כדי להזים את השמועות על גבריותו של מייקל) ואחר כך יתר שירי הטרילר, בעידן החדש הזה של הקליפים, פחות היה מחובר למצעדים ולפופ ממה שפעם וזה נראה לו עניין של ילדים, כמו הילד שעשה לו פר"ח בשנה האחרונה של התואר. דווקא נחמד, בעידן שבו התקרות נמוכות יותר, עידן הפלסטיק, סמוך לקץ ההסטוריה.
אני, חושב על ליסה מארי פרסלי, שגם אבא שלה וגם החתן שלה אותו דבר (אני עברתי את הגיל של הראשון, יש לי עוד שנתיים לעבור את השני.). אגדות פופ שמתו צעירות. מה שמאשש את כל התיאוריות הפרוידיאניות. ואני מתערב על השנים שנותרו לי, 20 או 50, שגם מייקל ג'קסון לא ימות, תוך זמן קצר. גם החבר שהתמנה על ידי החבורה ליורש, במעבר בין שני הכוכבים, אבל את זה רק מעטים ידעו. אבל כוסיות מתות מוקדם, כמו בסרטים.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

תגובה אחת על “הידיעה על מותו

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: