קולנוע ריאליטי – ז'אנר המחכה להמצאתו

אני חושב שדבר כזה עוד לא היה, אולי אני טועה, לא אתפלא. אבל אני עוד לא שמעתי.
תכנית ריאליטי שהיא בו זמנית הסרטה של סרט, על פי עלילה כתובה, כלומר השחקנים, הבמאים, המפיקים, כל הצוות בקיצור, הם בו זמנית עושים את הסרט, ובו זמנית הם משחקים את החיים שלהם, תחת פיקוח של מצלמה, והמטרה – שימו לב, היא לא סרט מוגמר, אלא הסרט הוא בילט-אין. אולי – תכנית ריאליטי שהיא חזרה אינסופית על הסרט, ובעצם אין חיים לשחקנים זולת תפקידם בסרט. מכיוון שלסרט יש עלילה כתובה, יש איזה מתח בין מה שהוא מכתיב לבין הדינמיקה של תכנית הריאליטי. נראה לי שכך ייראו הרבה סרטים וסדרות עלילתיות, בעתיד הלא רחוק בכלל. ברור שזה גם ישפיע על מבנה העלילה – יעשה אותה גמישה לשינויים, זה יהיה מעניין במיוחד אם יפיקו בצורה כזאת סרט ישן או סיפור-שיחזור של אירוע הסטורי.
יש לי רעיונות לכמה דמויות לסרט מתהווה, שיכולים להיות בו זמנית משתתפי ריאליטי:
חסלנה מוה כוזרך – סוכנת מוסד יפהפיה חייזרית לשעבר בפיצול אישיות בבריחה מתמדת, שמוכרחה לחסל את מי שמתקרב אליה או שהיא מרגישה בגללו חולשה. יש לה שתי כפילות, מוה וכוזרך, אחת טובה ואחת רעה שתפקידן להחליף אותה כשהיא נעלמת למשימות שונות, אבל הן גם משפיעות עליה.
וגמוס קבגהו – חייזר בשאלה-בתשובה, לשעבר נשיא הפדרציה ואולי נשיא הפדרציה בעתיד, אם יצליח למלא את שליחותו בכוכב הלכת, שהוא בעצמו לא יודע מהי, וקודם כל הוא צריך להתגבר על הקמים יום יום לחסלו.
המלוויניזים – ספק בני אדם, ספק חייזרונים מרושעים הנמצאים בכל מקום בחשכת מצב שקוראים לו "עלטת מרחב" ותחביבם – פרישת מלכודות לבני אדם. הם ניזונים מאנרגיות רגשיות חזקות שבני אדם מפיקים סביבם בשעות של מריבה, של משיכה, של עוצמה ושל חולשה. הם אינם מסוגלים ואינם אמיצים דיים להרוג, אך המלכודות שבעטיים בני אדם נופלים אליהם, עשויות לשאוב את האנרגיה ולנטרל את הבריאות ובכך לחסל את האדם.
המלאכונים – מציגים את עצמם כנציגי חייזרוּת הצדק העליונה, או ככת של שוחרי שלום, טבע וסביבה ובתור מי שבאו לכוכב הלכת כדי להציל אותו ולשמור על התרבות. בפועל הם פוחדים מאד מכוכב הלכת, ועסוקים באופן אובססיבי בהגנת וביצור האינטרסים שלהם ובתחרות בלתי פוסקת אחד עם השני. את מי שמתקרב אליהם יותר מדי הם מחסלים באמצעות חיידק הבחילה.
יוספאי דישטר – המספר את סיפורם של המלאכונים כפי שהם אוהבים אותו, ומציג את עצמו כנושא האידיאלים הנעלים והיפים שלהם. בחדרי חדרים יודה שההנאה הגדולה ביותר שלו היא לבשל גורי חייזרים ושאר סוגי חיים 'נחותים' בעיניו על כוכב הלכת, בסיר לחץ. למרות שהוא רואה את עצמו כסמל של יופי ואליל רומנטיקה, רוב מכריו מודים שהוא מכוער ודוחה, וכך מודות גם מכרותיו. הוא אחד משני 'המספרים את העלילה' ומובילים את השחקנים-משתתפי הריאליטי מפרק לפרק, ממטלה למטלה.
מם – המספר השני, סוג של מדען מטורף כושל והסטוריון גלקטי רחב אופקים לעת מצוא, הלום יין בדרך כלל, המציג תמיד את הסיפור האלטרנטיבי לסיפורו של המספר האחר.
המדינה, הסדר, המוסד, (רשות כוכב הלכת) – למרות שהיא כופרת בקיומם של חיים מחוץ לכוכב הלכת, או מציגה את עצמה כמגינתם ומייצגת האינטרסים של בני כוכב הלכת, משרתים בה גם חייזרים שטיבם לא ברור בהתחלה ואולי לא יהיה ברור אף פעם. מטרתה היא לשמור על הסדר ותחביבה הוא גידול חייזר על שכאשר יגדל, יכבוש את החלל. בין לבין, היא מנהלת משחקי מלחמה עם רשויות מקבילות על כוכב הלכת, וכדי לקיים אותם היא חייבת לגייס את כל אנרגיות המוח והנפש הקיימות בתחומה, וציידיה-סוכניה עסוקים כל העת באיתור אנרגיות חופשיות ובגיוס נושאיהן או בחיסולם.
מפקד המשטרה ורעייתו.
הפסיכיאטר.
טדיגאוב – דובון שמנמן וחביב, המציג את גירסת הסדר-המדינה למאורעות, כשמעליו דגל ובפיו פאתוס. מוצג כמי שתחביבו לארגן קומזיצים-מדורות שבט עבור האחרון ברשימה.
חיידקים – נמצאים בכל מקום, קטנים מכדי להיראות (שלא כמו המלוויניזים, שמוסווים על ידי חשכה קוסמית), נוכחים מכדי להכחישם. מעבירים הכל, מחלות, מחשבות, רגשות, גלי קול, חלומות, ויש מי שאומר שיש להם תודעה והם עצמם מחליטים מה הם מעבירים ולמי.
העם (בני כוכב הלכת) – עבור המדינה הוא מהווה את מקור האנרגיה העיקרי, והשלִיט ביותר – לא במובן שולט, אלא במובן של בר-שליטה, והיא עסוקה בהחזקתם במצב כזה, דבר שאינו קשה בדרך כלל. העם הוא הפכפך, ורוב המשתתתפים בסרט-ריאליטי מודים שהם מפחדים ממנו. יחד עם הפכפכותו, כמי שצמח מהאדמה, יש לבני כוכב הלכת סוג של חוש צדק טבעי וחיבור אל כוכב הלכת ואל מזג האויר שלו, הגורם לאחרים לקנא בהם.
לא תמיד ברור מי הוא מי, לכל דמות ניתנת ההזדמנות לשחק תפקידים של דמות אחרת, וכך למשל יכול וגמוס קבגהו להיות לרגע הפסיכיאטר או אחד המספרים, או להיות חלק מן העם, אשר גם הוא עצמו לא מזוהה, ויכול להיות שמסתתרים בתוכו מלוויניזים, מלאכונים, או סוכני המדינה. חסלנה יכולה להיות מלאכונים, מלוויניזים או העם, מוה או כוזרךthe game never ends when your whole world depends On the turn of a friendly card. וכך עד שנשאר השורד האחרון או עד שהרייטינג צונח.
הצעות נוספות יתקבלו בברכה.


ומברוק לכוחותינו


ואת חוק המאגר הביומטרי יש לחסום!

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

4 תגובות בנושא “קולנוע ריאליטי – ז'אנר המחכה להמצאתו

  1. את המלאכונים שהם לפעמים מלוויניזים, המלוויניזים שהם לפעמים מלאכונים, והמלוויניזים המשרתים את המלאכונים.

    אהבתי

  2. עכשיו זה הקטע של החיידקים או מי שמשתמש בהם – השאלה מי.
    וכבר אז השתמשתי בשם טדיגאוב!

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: