חד"ש

במשאל הבלוגרים של הבחירות הקודמות שנערך אצל אורי קציר, הייתי בקבוצת מיעוט (יחסית, אם כי פחות מיעוט מאשר בבחירות 'האמיתיות') שנתנה את קולה לחד"ש (וזאת היתה הפעם הראשונה בשבילי שהעזתי לחצות את החיק הציוני החם בבחירות לכנסת). הרוב המכריע של הבלוגרים המצביעים נתן את קולו למפלגת העבודה בראשות עמיר פרץ, ואני מודה שהיו רגעים ליד הקלפי, שהיססתי בהם וחשבתי: למה לא ללכת פעם עם הזרם. ספקנותי הבריאה ניצחה ואני מודה לעצמי על כך עד היום.
מסתבר שגם כרגע חד"ש איננה מפלגת הרוב בחממה הוירטואלית הנחמדה שאירגן לנו קציר, אבל הפעם המאבק הוא הרבה יותר צמוד, ותמיד טוב לראות איך עמדתך שהיתה עמדת מעטים הופכת לעמדת רבים יותר, חבל שזה לא כך במדינה .
אבל תמיד כשאני נהיה עם הרוב (טוב, הכמעט רוב), אני מתחיל גם כן להיות מודאג ומרגיש שלפני שאני מציג את תמיכתי גם הפעם, אני חייב להתחיל בהסתייגויות.
מפלגת חד"ש מציגה את עצמה כמפלגה יהודית-ערבית. זה לא מדוייק. זאת בעצם מפלגה ערבית, ואפילו מפלגה לאומית-ערבית, המשריינת מקום ריאלי אחד ליהודי – מעין נגטיב למפלגות היהודיות המשריינות מקום או שניים ריאליים לערבים. הדבר הזה צריך להיות מובהר. אני רואה את הקיום העתידי פה (הכולל, לפי ראייתי, גם את שטחי המדינה הפלשתינית בהקמה שבגדה וברצועה), כקיום שבמוקדם או במאוחר יהיה, באיזשהיא צורה דו-לאומי, ובעצם כך הוא גם עכשיו. אם חד"ש, כמפלגה הדו-לאומית היחידה היא סימולציה למצב העתידי, אז, דוברי העברית שיש להם איזה קשר הסטורי לאיזשהי תרבות או רקע יהודי, יהיו כאן במיעוט. ולמרות שגם כרגע אינני חי כאן ברוב, אינני בטוח אם אתנית יהיה לי כאן טוב כמיעוט. אבל אלה ממילא לא שאלות של עכשיו. אני הייתי מעדיף רשימה באמת משותפת – שבמספר חבריה וכבמספר מצביעיה – יהיה שוויון בין יהודים וערבים. זה הבסיס ל אומה הישראלית (ישרא-פלשתינאית) שאני חולם עליה באספמיא. אבל כרגע, זה כנראה המצוי הקרוב ביותר לרצוי.
עניין נוסף הוא הדגל האדום. אני מתקשה לקבל על עצמי דגלים בכלל (מלבד הדגלים שאני ממציא אותם ) ובכלל, אני לא בטוח שחברה קומוניסטית היא דבר טוב עבור צועדים בנעליהם, מאותן סיבות לא הייתי מסתדר מן הסתם גם בקיבוץ. אבל הדגל ההיפותטי, שממילא אינו עומד לעלות מחר לשלטון, לא הוא שצריך להפחיד כמו הדגל השולט, הדגל הכחול לבן, שהוא המסתיר ועוטף בתוכו את הכוחות המאיימים כיום על האזרחים בישראל – בהווה ובעתיד, שאף מפלגה ציונית אינה נקיה משיתוף פעולה איתם (כולל מרצ, כפי שראינו רק זה עתה) – כוחות הקפיטליזם, כוחות המתנחליזם, המיליטריזם ושלל כוחות הגזענות-ההדרה החברתית הן כלפי לא יהודים, והן כלפי יהודים. ובשם אותו דגל שמגן "עלינו" כביכול, ובעצם מגן על חונטת הגזע, הון, והמלחמה, מנסים להפחיד אותנו מפני הדגל האדום, כמו שניסתה ח"כ שלי יחימוביץ (וכנראה גם הצליחה) להפחיד את התל אביבים ומצאה את עצמה, החברתית הידועה, מצילה את שלטון חברם של בעלי ההון, הבונה לגובה והמטרנספר הידוע מכפר שלם ויפו. וזהו בעצם כל סיפורו של המילכוד הציוני, שתחת עוד איום אחד, בנוסף על כל שאר האיומים הבטחוניסטיים, משמר את הקיים ומונע סיכוי לצדק.
אז תרשו לי כאזרח, לא להיכנס למילכוד הזה, לא לאכול את סדר היום השקרי הזה, ולהצביע בעד סדר היום הנכון, והדחוף יותר לטעמי, שהוא צדק ושוויון, ומי שפעל למען זה בכנסת עד היום, אלה חברי הכנסת של חד"ש – היהודי (שגם פעל המון למען איכות הסיבה) והערבים שמאבקיהם נגד ויסקונסין, הפרטת בתי הסוהר, קיצוצים במערכת הבריאות, הריסת בתים ובעד הנכים, המורים, הדיור הציבורי, מהגרי עבודה ועוד – הם מאבקים למען כלל החלשים במדינה (ורובנו, האזרחים, שייכים לצד החלש במדינה) – מאבקים נטו, ובלי לקפוץ לדגל בכל פעם שצריך להגן על התנחלות מעלה פשפשים ג' או על שלום אהוד ברק ומפלגתו בסקרים (ובבקשה ממגיבים – אל תטחנו לי שוב את סיפור הדרום, שלא דאגו לו 8 שנים, ובכל הנושאים הלא בטחוניים – המשיכו וימשיכו לא לדאוג לדרומיים, כמו לשאר אזרחי המדינה האמיתיים) – או לשמש נושאי מטוסים לאיזשהם אינטרסים חיצוניים.
חד"ש, כמו כל מפלגה פוליטית, איננה מושלמת, אך כמו שאמרתי, היא בעיני המצוי הכי קרוב והכי חותר לרצוי, ויותר הצבעה של יהודים שיתגברו על התניית הפחד הציונית המוטבעת מגיל 0 – תיתן לגיטימציה לבקש את הגברת הייצוג היהודי ברשימה לכנסת, ובפועל אולי גם תכניס לכנסת את עאידה תומא-סלימן ונורית חג'אג' שבמקומות 5-6, ותיתן מענה לבעיית ייצוג הנשים.

וה-סיבה האקטואלית והמיידית להצביע חד"ש:
כמפלגה שקיים בה שיתוף הפעולה הקרוב ביותר לשיתוף פעולה אמיתי של ערבים ויהודים – הצבעה עבורה זו התשובה המיידית, המוסרית והמעשית לכוחו העולה של הליברמניזם ימ"ש שמבקש לבנות על שנאה ועל הפרדה ולהכריח את כולנו להתכופף לדגלים אלה.

תעודת ביטוח, מסמר או קוץ קטן נגד הרוב – הפוסט שכתבתי בנושא בבחירות הקודמות, נבואי ואקטואלי עדיין ברובו.

ואת חוק המאגר הביומטרי – יש לחסום!

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

11 תגובות בנושא “חד"ש

 1. הי,
  טוב- אז קודם כל, אני קוראת אותך מזה זמן מה.
  לא מסכימה, רוב הזמן. אבל אלחם על זכותך להשמיע בגלוי את דעותיך ותפיסת עולמך. ולהשמיע- בלי לחטוף התלהמויות עממיות, כפי שאתה, אני בטוחה, רגיל לשמוע.
   
  קשה לי עם האנטי-ציוניזם הזה, למרות שאני מקבלת את תיאורית ההון-שלטון והמניפולציות שהגוש הזה מבצע בנו, כאזרחים.
  אני, בכל אופן, אצביע כנראה, כברירת מחדל, לעבודה.
   
  רק תסביר לי משהו, מה העניין עם המאגר-הביומטרי הזה?
  קראתי על זה קצת, מה שמעניין אותי זו הזוית האישית שלך,
  איך זה נתפס אצלך כמשהו כל כך מרתיע ומפחיד שאתה מעמיד את זה כדגל בבלוג ובכלל?
  לָמה?
  אני לא מקנטרת. אני שואלת.
   
  בנתיים יום טוב שיהיה
  ללה
   

  אהבתי

  1. היי
   יפה שהגדרת את זה בתור אנטי-ציוניזם ולא כאנטי-ציונות. זאת הגדרה הרבה יותר נכונה.
   כי באיזשהו אופן, אולי פרדוקסלי, אני חושב שבתור מי שחי בארץ הזאת ואוכל את כל רעותיה – אני כן ציוני, גם אם בעל כורחו, וכל מי שאכפת לו מהחברה ורוצה לשנות אותה הוא ציוני.
   ביבי והקפיטליסטים והמתנחלים – הם לתפיסתי האנטי או הפוסט ציוניים האמיתיים, בכך שהפכו את המדינה-החברה לכלי למען האינטרסים שלהם, בכך שהזנו את עקרון הבית הלאומי בגבולות מוסכמים ובטוחים וביטלו את המקום של ערבות הדדית ודאגה לחלש. וגם המיליטריזם לוקח חלק בהפיכתו של חזון הרצל לעבודת אלילים. הם הפכו את המילה ציונות למילה גסה ואם הם ציונים – אני לא רוצה לקחת חלק בציונות שלהם – או יותר נכון בציוניזם הזה.
   אני כן רוצה ש’הבית היהודי’ ימשיך להתקיים בארץ הזאת, אבל בצורה זו או אחרת נצטרך לחיות עם הערבים. אולי זה נשמע היום ככפירה אבל אני לא בטוח שהארץ הזאת בנויה ליותר ממדינה אחת, ובכל מקרה גם איך שהדברים הולכים היום אנחנו הולכים למדינה דו-לאומית (הרי ברור לי ולך שלא יפרקו אף התנחלות). אין לי פתרון ואין לי חזון איך נבטא את הקיום היהודי שלנו ב

   אהבתי

   1. אין לי פתרון ואין לי חזון איך נבטא את הקיום היהודי שלנו בעתיד, אולי יהיו קנטונים של ערביסטן, יהודיסטן (ובירתה צפון ירושלים) וישראליסטן (ובירתה תל אביב) אבל הפתרון הצבאי של מפציצים אותם-מדחיקים אותם לא ישרוד לנצח, או שנהפוך לצפון קוריאה ספרטנית שאף אחד לא ירצה לחיות בה – לכמה ממנהיגי הימין זה בטח לא אכפת. לי כן וגם לך אני מניח, ולעוד הרבה אנשים, וצריך לפקוח את העיניים ולראות מול מה אנחנו עומדים. ההתעטפות המסתחבקת עם כולם בדגל ’הציוניזם’ מסתירה את הראות.

    אני אגב מאמין שגם בתקופת השבטים התנ"כית, היו שבטים שהיו זרים ועוינים זה לזה כמו ’אנחנו’ והפלשתינאים. בסוף כולם נהיו "ישראל".

    על המאגר הביומטרי בתגובה הבאה.

    אהבתי

  2. המאגר הביומטרי הפירוש של הרעיון הוא שכל אזרחי ישראל יחויבו למסור את טביעת האצבעות שלהם, ומי שלא – יקבל שנה מאסר.
   מעבר לעובדה שמאגר כזה יכול לדלוף (ובמדינה שלנו דברים דולפים בקלות – עובדה שמרשם האוכלוסין למשל דלף לאינטרנט) לכל מיני גורמים ואז קל מאד יהיה לקחת טביעת אצבעות ולשתול אותה במקומות שבכלל לא היית ולכי תוכיחי – ומעבר לעובדה ששום מדינה בעולם שאנחנו רוצים יענו להשתייך אליו לא עשתה דבר כזה – עצם הרעיון של *כפיית* ויתור על פרטיות אינטימית של האזרח – טביעת אצבעות זה חלק מהגוף – צריך לקומם לדעתי כל אזרח במדינה, במיוחד אם את אזרחית נורמטיבית כי השלטון, והשלטון בישראל בפרט, מניח מראש שאנחנו פושעים – שהרי ממי לקחו טביעת אצבעות עד היום? מחשודים בפשע. יש פה אמירה מאד ברורה של מאיר שטרית ושל תומכי המאגר מה הם חושבים עלינו – פושעים בפוטנציה, או סוג של רכוש שצריך לפקח ולהשגיח עליו ולדעת עליו הכל.
   אני אוהב את הפרטיות שלי, את ההרגשה (גם אם אשלייתית כיום) שיש דברים שאני יכול לשמור לי, שיש בי חלק חופשי מבעלות המדינה, שאותה אני תופס – בעומק הדברים – כרע הכרחי. יש הסדר חברתי, צריך שיהיו חוקים, אב

   אהבתי

   1. אני אוהב את הפרטיות שלי, את ההרגשה (גם אם אשלייתית כיום) שיש דברים שאני יכול לשמור לי, שיש בי חלק חופשי מבעלות המדינה, שאותה אני תופס – בעומק הדברים – כרע הכרחי. יש הסדר חברתי, צריך שיהיו חוקים, אבל אנחנו לא רכוש של המדינה וצריך לצמצם ככל האפשר את היכולת של המדינה להכתיב לנו ולכוון אותנו – רק למינימום ההכרחי. ומאגר ביומטרי (כמו עוד כמה דברים שלצערי כבר עברו) זה הרבה הרבה הרבה מעבר למינימום ההכרחי. בין האזרח למדינה צריך להיות הסכם עד איזה גבולות מותר לה לקחת את פרטיותו והמדינה היא שצריכה לשכנע אותי למה מאגר ביומטרי טוב לי – והטענה של המדינה שהיא "מגנה עלי מפני זיופים" לא מקובלת עלי – יש דרכים יותר יעילות וגם לא יותר יקרות.
    ואנחנו עוד מדברים על מדינה יחסית דמוקרטית. במדינת המשטרה שעדת הטוקבקיסטים המתלהמים רוצה, תארי לך שטביעות האצבעות שלך נמצאות בידי אנשיהם של ליברמן, ביבי, ש"ס ושות’. לא עושה לך צמרמורת?

    אהבתי

   2. למרות הריח הקונספירטיבי הנודף מטענתך, ואולי דווקא בגללו-
    גם כעת אני לא מרגישה שיש לי חופש אישי מלא, ובייחוד מרגישה נרדפת ע"י המדינה בנושא הלגליזציה.
    אז אם נמשיך בקו הזה- מאגר ביומטרי די סותם את הגולל על כל נסיון להסתיר כתמי-עבר. גם מבחינה מקצועית.
    וזה איום ונורא.
    צודק.
     

    אהבתי

   3. יש לי קצת בעיה לחתום על עצומות וירטואליות.
    סורי…:-?
    (לא רוצה את שמי בגוגל בשום קונסטלציה כזו.)

    אהבתי

   4. פתאום אני קולטת איזה מטומטמת יצאתי כאן.
    מפחדת שהשם המלא שלי יופיע במנועי חיפוש ולא מפחדת ממאגר ביומטרי?
    פחחח 😕

    אהבתי

 2.  
  רק הצבעה לתנועה החדשה מרצ היא הצבעה נטו נגד הכפיה הדתית. מי שבאמת עוזר בפרלמנט לעניים ולשכבות החלשות זו מרצ, ולא אף אחד אחר.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: