סיכום השנה י"ט – יוני – לפני השקיעה

סליחה, טעות
כל הפלגות החורף
התובנות
שיתוף החלומות.
20/6
"האם יש מצב שבין אלה לבין אלה תפרוץ מלחמת עולמות?"
"כמעט שאין סיכוי. אלה שיש להם מסוגלים עד אין קץ לבלבל ולהטעות את אלה שמפחדים. מפעם לפעם תפרוץ מלחמה, היא תהיה נגד קורבן מזדמן, שלא אשם בכלום. כי אלה שמפחדים הם תמיד עוורים, או מוכים בסנוורים, ולא רואים את האויב האמיתי, כשהאש שלהם מוסטת גם זה אל זה. הפרד ומשול. כך, אגב, היה תמיד. האינסטנציות הגבוהות מטעות את בני האדם".
"אז מה התחדש כעת?"
"הצטרפו לעניין הזה יותר קבלני משנה, גם מקרב בני האדם".
"ואלה שמפחדים, למי הם שייכים? לימין, לכוחות הלאומניים?"
"לאו דווקא. גם לכל מיני סוגים של שמאל, ואפילו 'שמאל טהרני', וכל אלה שנקראים נאורים, הם עוורים לא פחות ומוכים בשיטיון סנוורים, במיוחד אלה המעוררים רושם שהם יודעים על מה הם מדברים, אבל אם תתקרב תראה כמה הם חלולים, וכל אחד מומחה בלזהות את החייזר באחר, ובלהאמין בלהט לאיזשהו סרט שמוקרן לו על המסך של התודעה. אם לא הסרט הזה, אז סרט אחר. וכולם, גם, לא אוהבים את 'החלש', גם את המגמגם, את התוהה והתועה. הם בזים לאלה וברעבונם או בתסכולם יאכלו אותם, גם אלה גם אלה."
"ועוד דבר התחדש בשנים האחרונות. דומה שנולד איזור של אנשים שאינם מתים לעולם. כל היתר – הם האיזור הרגיל."
20/6 – הזר, החייזר והמוזר
**
א. כוכב בגין
בין 1974 ל1977 זעם העם ורעב לנקם, וגם אחרי עליית הליכוד שהענישה את ממסד מפ"אי ו'האשכנזים' התאווה שיש הרואים בה תאווה לצדק נמשכה.
כדי להשביע אותה ולהחזיר את הסדר והיציבות שגם שלטון חדש זקוק לו אל המדינה, תוך ריצוי הסגנים וסגני הסגנים, ניתנה להם רשימת קורבנות "לטפל" בהם, רובם מן המעמד הבינוני שלא חטאו בכלום וגם כאלה שלא יכלו לחטוא, אבל אותם קל לתפוס, ולעשות על גבם דילים והסדרים. אולי עוד ייחקר וייכתב בזה.
חלק מאלה הצליחו להגיע בעוד מועד אל האיזורים – מתחמים מוגנים שקמו עוד בשנים הקודמות, מוקפים בחומה טלפתית שהוכנה למלחמת עולמות, שם סודרו להם מקומות כולל עבודה נוחה בצבא. מן המתחמים האלה הם עברו אחר כך לאיזורים-מתחמים חדשים עד היום, בהם אין מתים לעולם, אולי גם לא חיים.
אלה שלא הגיעו בעוד מועד ופגשו את הטיפול נשברו, השתגעו או נהיו לאחרים.
חלק מהם גילו את עצמם מחדש כחייזרים (מילה שלא היתה קיימת אז, אז אמרו "אנשי חלל"). בארץ זרה, בכוכב חדש, תוהים ובוהים מה הם עושים בו, בעצם. עד היום.

ב. לפני השקיעה, השוט, המלחמה
ובכל פעם במחזוריות, עולה השוט ומעניש, את אלה שלא אשמים. הקורבנות מתחלפים, ויש שחוזרים
בבחירות, במלחמה, או שניהם. בגין ניצח שוב כשהאוניברסיטה עברה לחשכת הר הצופים, ואחר כך היתה מלחמת לבנון הראשונה. והאינתיפאדה הראשונה, ורצח רבין, וביבי הראשון.
ותמיד לפני שזה קורה יש איזה זמן שבו השמש בהירה יותר מכרגיל, חמה כאילו ממיסה חומות מתחמים מוגנים אבל כבר ישנה הבגידה, יש מי שמוסרים מתוך תקוה לחלץ את עצמם מסרט ההפחדה והרדיפה ולהיות ברשימת המוגנים, ויבוא האחר תחתיהם ותמיד יימצאו טקסטים להאדיר את המעשה. ותמיד יהיה מי שידע להפחיד, להסיט להסית ולהטעות גם את הקרובים.
ואחר כך השמש כבר לא רלוונטית כאשר לילה, אזור שאין בו שמשות וכולם שווים. לאפס. גם אלה שבתוך המתחמים-האיזורים וגם אלה שבחוץ. הם מפחדים.
ואחר כך כשזה עובר, שוב, כל האגואים יעלו.
21/6 – לפני השקיעה

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: