סיכום השנה – פברואר – י"א

…….
יש מי כותב עבורי את הסיפור
כעושה קולאז' מופלא של תחנותי
כל הדברים מתחברים,
מתחרזים
ש… …..ם, ש… ….ם.

עד שאגיע
אל המקום אשר התבקשתי
עירום אהיה מכל מחלצותי.

 

12/2/08

 

 

בפברואר נכנסתי להלך רוח שונה, של כמו חשבון נפש, התכנסות פנימה, משהו שבאיזה אופן נמשך עד היום.

יחד עם הירידה בכמות הכניסות והתגובות בבלוג, שאינני יודע אם היא סיבה או תוצאה, הרשיתי לעצמי להיכנס לשדות פרטיים (ואולי "מלכתחילה בדויים"), ליהדף אל קשבים אחרים. לבד עם עצמי, במדבר החורף, ולא היה אכפת לי שאף אחד לא קורא.

פברואר, קור ובדידות רשתית 14/2/08

*
מחיר השנאה משלם
על שניסה לפקוח להם את העיניים.
בבואו לפני אלוהיו
רק היקום יהיה עד לפניו
על ריבואות גלקסיותיו המתפשטות
למרחקים מלאי ניכור
חמים מכמה מליבות האדם.

**
אתה יודע שנגמר
כשגופה האנרגטי היא מושכת ממך.
בלימבו המוזר
שבו אתה ממשיך לחשוב את מחשבותיך
קיימת כמו ישות
כולה חורים כואבים
אולי אתה זה
שמסרב למשוך את עצמו
משדות מלכתחילה הם בדויים.


 

בחלוף
הרוח
מי רוצה
לחזור לשפיות?

16/2/08

ב21/2 כתבתי, כהמשך לאימייל, את הקטע "כמו אז, והירח המלא ממול ברחוב הישר" שממנו לקוח המשפט המתנוסס, למי שרואה מבחוץ, בכותרת הבלוג: "ובשנה האחרונה הכל נהיה שונה פתאום ואז נולדו הזעם, המודעות למה שצרוב על המצח (כנראה עוד לפני כל זה) ותחילת המאבק הסיזיפי לטיהור השם העצמי, להבנה מתמדת שלא אני זה הרע והאשם באיזשהו דבר, אחראי לאיזשהו דבר ('מלכודת הראש הגדול' – אנחנו רוצים תמיד להרגיש שאנחנו אחראים למשהו, שיש לנו כוחות וזאת אולי ה מלכודת שאיתה קל לגרום לנו הכי הרבה להפליל את עצמנו בעיני עצמנו אפילו ברצח הבל, אגב לא אתפלא אם גם הוא ב'ועד') ללמוד את זה, זה שיעור של חיים. לא פשוט ללמוד, ועוד יותר לא פשוט זה לרכוש את זה לצמיתות, כלומר להחזיק את זה 24 שעות, כי המניאקים הקטנים ששתלו לנו בתודעה מגיל 0 מנצלים כל רגע רפיון כדי להתגנב בחזרה"
משהו מעצמי איבדתי בתקופה הזאת, ואולי קיבלתי הצצה למימד אחר (חיבור לעוד זמן, שתמיד אני טוען שהוא קיים ושכבר עברתי פעם, או כמעט חיבור). מה אשמור ממנה כשיחלוף, האם אני יכול להשתנות באמת.
משמיטים-מושמטים: מאז ינואר הפסקתי להגיב ב"הארץ" תגובות של הצועד בנעליו, וגם הודעתי על כך. למרות זאת החרצופים המשיכו. "צועד בנעליו" כבר לא, אבל חירצפתי את המחרצפים בכינוי "ישראלי אמיתי" ואני מקוה מאד שפגעתי בנזר הקודש שלהם. בין השאר כתבתי בתור "ישראלי אמיתי" את הדברים הבאים (אי שם ב"הארץ", אי שם בפברואר) על האפשרות לראות את "המשתמטים" גם באופן חיובי:
"אנשים שנמצאים מחוץ למערכת הצבאית יכולים לבקר את החברה ביקורת לא תלויה ולמנוע את גלישתה לחשיבה מצ'ואית מיליטריסטית בכל תחומי החיים – גם האזרחיים ביותר, כמו שקורה לחברה הישראלית. כל מי שהיה בצבא, ירצה או לא ירצה, הוא משוחד ורואה כל דבר בחיים במשקפת הצרה הצבאית (כמו שמראה
במדוייק דווקא הסרטון של ה"נגד משתמטים" – אנשים לא מסוגלים להתנתק מצבא ומחשיבה צבאית למרות שהיא לא נכונה בכלל לתחומים שהם מחוץ לצבא. הצבאיות כובשת את הנשמה וזה מצב אסוני!) וזה מטמטם את המחשבה, מטמטם את החברה וגורם להתבהמות של החברה שלא מסוגלת לגלות רגישויות בתחומים שאין בהם
תשובה צבאית ואין בהם מקום לחשיבה צבאית.
בשביל זה צריך שיהיה מקום לאנשים שאינם משוחדים על ידי הצבא, ויוכלו לאזן את החברה ולמנוע את גלישתה לחד מימדיות.
לפעמים, במקום לקלל את "המשתמטים" צריך לברך אותם.
======
אבל מה שנכון לחשיבה צבאית, נכון לא רק לה, כמו שכתבתי אז באיזה מייל "למען ההגינות צריך להגיד שזה קורה גם לאנשים במקצועות אחרים". חשיבה משפטית, כלכלית או כל חשיבה דיסציפלינרית אחרת יכולה לגרום לאסונות אם מלבישים אותה על תחומים שלהם היא אינה שייכת.
צריך להיות עם ראש פתוח ולב פתוח, ובכך יש למושמטים האמיתיים יכולת ואולי גם תפקיד לעזור לאנשים, אם לא יקימו נגדנו חומות אי-קשב, שכעת הן גבוהות מאד.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

2 תגובות בנושא “סיכום השנה – פברואר – י"א

 1. קצת משלי

  על תרומתו של שרון לאמת הישראלית:
  <a href=http://israblog.nana.co.il/blo….sp?blog=54112&blogcode=4194660 Target=_BLANK class=msg><a href=http://israblog.nana.co.il/blo….sp?blog=54112&blogcode=4194660http://israblog.nana.co.il/blo….sp?blog=54112&blogcode=4194660</a>

  איריס בתאריך 2/23/2007 6:38:29 AM

  הצבנע

  ברכות שנכנסת ליומי.
  אני חושבת, עם זאת, שגם ייחוס הבעיה ל"יהודים" הוא מיסמוסיות מסויימת. נכון שגם אם בוחנת את מצבי הספציפי כאינדיקציה, הרי המאפיה שורשיה בשטעטל, והיא נמתחת יפה עד לניו יורק, והרי שרון קיבל את כוחו מכל מיני סוחרים מפוקפקים יהודים כמו שלאף וקרן וכולי, אבל גם אתה ואני יהודים. כך שההסכמה לקחת את האשמה שלהם עליך, היא בעייתית, והיא הצד השני של אנטישמיות כלומר "עונש קולקטיבי". פעם הגויים היו מאשימים את כל היהודים על חטא היחיד (פוגרומים וכולי) ועכשיו אנחנו כבר דוחפים לבד את הראש לפיפי של הגבירים המושחתים ומסכימים לקחת עלינו את אשמתם. לדעתי פה הנקודה וגם התרופה, כלומר, למצות את הדין בכל תוקף עם עבריינים מן הסוג של שרון והתנערות מוחלטת מהם

  הצבנ"ע [אתר] בתאריך 2/23/2007 7:04:30 AM

  לא ישנ

  אהבתי

  1. קצת משלי

   לא חיים לא ישנים

   התפלאתי שגם אתה לוקה לפתע בוירוס ה"אנחנו" שהוא מפלטם של השרונים מאז ומתמיד. אגב לא מפתיע ששוקן יכניס עכשיו השמצות של האתרוג, זה בדיוק מה שאני אומרת. מי שריפד את האתרוג הכי הרבה, זורק את האבן הראשונה בזיכרו. עוד מושחת קטן שביצר לעצמו מעמד של אתרוג יקיר השמאל המצפוני.
   תיראה איזה התנגדות יש לאמירה פשוטה ששרון הוא פושע, רוצח סדרתי ומושחת. בסופו של דבר כולם איכשהו מגוננים עליו, לפחות בטוקבקים לעיל. מאד מעניין.
   אני חייבת את האינסייט בקשר לאנטישמיות למואיז בן הראש בעל המחשבה הבהירה. כלומר, שנוצר מצב מוזר שבו אנחנו כבר עושים מה שהאנטישמים מצפים, כלומר משתתפים קולקטיבית בפשעים של יחידים (כולל לאחר מעשה, וגם במשפט הפלילי מי שמכסה על פשע נחשב שותף). לדעתי הוא תרם רעיון מבריק, וצריך לפתח אותו. אין לי כוח וחשק כרגע, אבל אנסה פוסט בהזדמנות

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: