אמ'שלכם משתמטת (כמה הערות למערכת הארץ) וחשיפה נדירה

כך אתר הארץ היום, נכון לפעם האחרונה שגלשתי. וגם בעמוד המרכזי:

אז כמה הערות למערכת הנכבדה:
א. אם אפילו אצלכם כתוב שיש 7.3% אי-מתגייסים מטעמי פטור רפואי (ולצורך העניין נוסיף גם את אלה שיש להם רישום פלילי) – הרי אף אדם סביר לא חושד בהם, לפחות לא בכולם, שהם בחרו להיות לא-בריאים (וגם ברישום הפלילי לא כולם בחרו, לא משנה).
אפילו NRG וYnet, בעלי קצת יותר קבלות מכם בפטריוטיות נבלים מתלהמת, נזהרו (לפחות בכותרת) מלהכליל אותם, יחד עם כל האחרים שהצבא שחרר לפי חוק, תחת המלה משתמטים, אז למה דווקא אתם צריכים לעשות את זה? מה בוער לכם פתאום להתחרות בפטריוט-נבלים המסיתים בד"כ, דווקא כשהם יחסית היו בסדר (אוי כמה קשה לי לתת להם קרדיט וגם על זה קשה לי לסלוח לכם).
ב. אם אפילו בציטוט מצה"ל שהבאתם בגוף הידיעה, נאמר שאלה שבצבא הם "לא מתגייסים" (ז"א שאפילו הם, לא ראו צורך לומר את המלה האחרת, המכלילה והמסיתה), לא יכולתם להשתמש בביטוי שלהם – בכותרת? אה, הבנתי. רציתם לחסוך מקום. חופשי, על הגוף של ה מושמטים (זאת המילה שאני הייתי בוחר, לו הייתי עורך הכתבה, כי זאת המילה האמיתית, אבל אני לא, אני יודע).
ג. טוב שאין לי מנוי. זה הרגע שאני – הייתי מבטלו.


ומצלמת הרנטגן הסודית שלי הצליחה לחשוף דברים מדהימים, שהסתתרו, מאחורי השלט הכחול לבן ההוא, בכיכר ההיא, בעצרת שלא היו בה ערבים.
והרי הם לפניכם:

עדכון מלמחרת היום:
הסתכלתי היום במיוחד בעיתון המודפס. המלה 'משתמטים' לא הופיעה שם. נצחון לאלה שהגיבו, והוכחה שאפשר להשפיע.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

39 תגובות בנושא “אמ'שלכם משתמטת (כמה הערות למערכת הארץ) וחשיפה נדירה

 1. זה פשוט, זה אפקיטיבי, וזה גורם לי לרצות להקיא.
  אם יש קרעים בעם, אל דאגה! ישנו טקס עתיק יומין, שכאשר העם מלא חטאים, מעמיסים את כל החטאים על עז (שעיר) בודד, ומשלחים אותו אל המדבר, שם יטרף על-ידי עזאזל.
  כך נמנע אסון!
   
  כמה חבל הוא שאנו השעיר היום.

  אהבתי

 2. אני מצטער.
  מצטער שאני צריך להגן על הדינה הזאת כשיש בה אנשים כמוך.
  אתה כל היום עוסק בשאלה האם אתה משתמט או מושמט, או כל דבר אחר שלא תגיד. ככה או ככה אתה לא תורם למדינה כלום ויותר מכך, אתה גורם רק נזק. אתה לא יודע בכלל מה זה צבא ומה זה חייל קרבי ואיך הוא מרגיש, כי אני בטוח שלא היית כזה, ולא תהיה.
  אתה לא יודע איך זה להרגיש שאתה מגן על החיים של המשפחה שלך ושל המשפחה של החבר שלך ועל המשפחה של הבן אדם שאתה הכי שונא בארץ.
  כל היום אתה מתעסק בנתונים שטותיים שלא מעניינים כבר אף אחד וכולם מכירים אותם, ומה שאתה עושה זה רק מעלה את האחוזים כי לך זה לא מתאים צבא.
  אני אמשיך לשמור עליך ככה או ככה, כי זו החובה שלי, ואם צריך אני יקריב את הגוף שלי בשביל זה. אבל תדע שאנשים כמוך קורעים את העם מבפנים. [לא שזה מעניין אותך יותר מידי]

  אהבתי

  1. לתרום למדינה זה לא רק להיות בצבא, יש דרכים נוספות ואני לא מספר לך על הדרכים הנוספות שבהן תרמתי כי יש דברים שבחרתי בבלוג הזה לא לספר.
   אבל למשל – העידוד של אלה שלא היו בצבא והוצאתם מהדיכאון שגורמים להם חבר’ה כמוך, שמתלהמים ומדברים באלימות ובשנאה כלפי מי שלא כמוהם. אני עוזר (אני מקוה) לאחרים שהמערכת שיצרה אותך עובדת 24 שעות כדי לדכא, להרגיש שהם שווים, שהם בני אדם.
   ומי שקורע את העם זה מי שפועל כדי להוציא אנשים כאלה בחוץ, ולהשאיר בחברה רק את מי שמתאים לצבא. לא כולם מתאימים להיות, אפילו חלק מאלה שבתוך הצבא.
   מי שמדבר כמוך, אפילו אם במעשים אחרים הוא מגן על המדינה, מבטל את התועלת שלו בנזק שהוא מביא בדיבורים (ויש דיבורים, ראינו, שיכולים להרוג). לא חבל?
   אהוב את האחר כי בזה הקיום שלנו תלוי, לא פחות מאשר בהגנה הפיסית.

   אהבתי

   1. אני לא שונא אף אחד, אבל את לא מבין שבלי הצבא אין לנו מדינה? אתה לא מסוגל להבין את זה? אנחנו צריכים את הסדר כוח הזה של המשתמטים [אני מדבר על אלה שלא באמת יש להם סיבה, או שהיא "אידיאולוגית" וכו’…]

    אהבתי

 3. אפשר פרו?
  אני יודעת שלא תתן לי כי אני סתם אחת שלא ראתה ת’בלוג שלך ולא הגיבה לך..
  אבל..
  אולי בכל זאת?
  אעשה מה שתרצה..
  :[[

  אהבתי

 4. בסוף כיתה י"ב, מן הצד היומיומי של הדברים, ה"נעורים" (שנות ההתבגרות) הסתיימו – אבל "העתיד" נראה מחוק. כל מה שנותר – גרבייג’ טיים.

  א. היה מין ברור כזה, שאני לא אלבש מדי צה"ל, לפני האישור הרשמי.

  ב. נראה שהמקום שבו שירתתי קודם שנים רבות, לא רצה אותי יותר, וחיפשו לי מחליף בתפקיד שנשאתי. "ההורים שלי עמדו לעזוב", ולא היתה לי מילה להתנגד. בתור כבוד כזה, נתנו לי לנאום נאומי פרידה. כבר לא הייתי, אם בכלל הייתי פעם, בהחלטות האמיתיות.

  בעצם – שני הגיוסים האפשריים – האחד שהתחיל מילדות והאחר שעמד לבוא – ננעלו.

  ברקע עמדה עדיין "התבוסה" – זה שנאלצנו להפסיק מלחמה – בטרם השלמנו את כל המטרות, שהעיקרית בהן – מז"ע, לו היתה מתממשת, היתה הפרס שלי במלחמה. נותרתי בלי כלום גם בלי חבֵרה.

  אהבתי

  1. האופציות שהיו בפני בסוף השנה ההיא, היו, תיאורטית או מעשית:

   1. לעשות טרנאוף ולשוב לאיפה שחפא בא ממנו.

   2. להימחק.

   3. להמשיך, במין תוכנית כזאת – ניצוץ של העולם כפי שתוכנן להיות, וכן להיות מגוייס, אך לא במדים. להמשיך להיות מחובר באיזה אופן, ולכהן כגשר בין העולמות. "דרך הרוח" האקדמאית יכלה להשלים לזה.

   את החודשים האחרונים שלי בבית הישן – השקעתי בעבודות בלדרות למען מקום השירות שכבר נפרדתי ממנו בנאומים. לא יכולתי לדעת אם ומה מכל השקעתי, יחזור אלי בעתיד, אם דבר כזה ישנו בכלל.

   עד היום אני לא יודע אם נמחקתי, או אם אני ממשיך עם אותו ניצוץ.

   איפה שהוא, לא היה אז אף אדם שיָדָע.

   אהבתי

   1. "תכנית התישמוד" החלה להתבשל אל המערכת הכללית, הישראלית ומעבר לישראלית, בשנת 1976. נראה כאילו היא קודמה בידיהם של חפרפרות הימין האידיאולוגי/ כוחות הדת שהתחילו אז בעלייתם הגדולה, עוד הרבה זמן לפני שתפסו את השלטון בישראל ובארצות נוספות, בהן בעלות בריתה ולא נפרט. אבל יתכן שלגמרי לא רק הם שותפים לה. יתכן שיש לה רקע רחב יותר וכמובן בנוסף על כך, על פי ידיעתי ודעתי, אין דבר שאין עומדים מאחוריו משדרגים קוסמיים, שהם חברים של כמה מפלגות או לא חברים של אף מפלגה. במובן friends of, כמובן, ולא members of¨

    "תכנית התישמוד" מתכוונת להעלים בדרגות שונות של העלמה שקטה (כלומר: בלי שיעלה עשן) רשימה מגוונת של בלתי-רצויים, העומדים תמיד בדרכה של איזה אג’נדה שהמתשמדים רוצים לקדם. "תכנית התישמוד", בכל מיני דרכים עקלקלות ושינויים, מתקיימת עד היום ואת תוצאותיה רואים בשנים האחרונות, בעיקר מאז 1995 בה חוסל יצחק רבין שעל פי מיטב ידיעתי ניסה על שערי שמים לעצור את המהפכה הזאת, שעל קיומה ידע ואולי אף תמך בה בתחילה.

    ב"תכנית התישמוד" שותף, וזאת דוגמה לגורם נוסף שאינו דווק

    אהבתי

   2. ב"תכנית התישמוד" שותף, וזאת דוגמה לגורם נוסף שאינו דווקא מפלגה פוליטית רשומה-ככזאת, גם הצבא. שותפים בה, אני מאמין, גם חוגים בורגניים מסויימים, התומכים ב"העלמת החלשים/ הנסיבות האומללות/ ה מ י ו ת ר י ם להם", והם מן הסתם חברים טובים של הרייגניזם (תוצר של מפלגה שבמעבדות של מיליונרים התומכים בה, מוגנות יוצאי צבא מהבחורים הטובים, פותח נגיף האיידס) והתאצ’ריזם – גם כן כוכבי-מוות עולים של סוף שנות ה70 תחילת ה80. מקרב הבורגנים באים "המוחות" או "המכשפים השולטים בפעל הפרית". יתכן שהימין/ כוחות הדת – "קיצוני כל העולם" – אינו אלא אליבי שלהם או לכל היותר, קבלן ביצועים שחור, אבל גם אם זה היה כך לא בטוח שכך זה גם עכשיו. וגם בימין/כוחוה"ד יש להבדיל בין "עם" (’המשולהבים’) ל"מוחות" (’לוחצי הכפתורים’).

    קיימת כביכול "רשימת מוגנים" רשימת-שינדלר של כאלה שעשו עיסקת הצלה עם המתשמדים, או שמאמינים שהם נמצאים ברשימה כזאת עד שהם יגלו יום אחד שהם לא. אחת השיטות שבהן "קונים" השינדלרים את מ

    אהבתי

   3. קיימת כביכול "רשימת מוגנים" רשימת-שינדלר של כאלה שעשו עיסקת הצלה עם המתשמדים, או שמאמינים שהם נמצאים ברשימה כזאת עד שהם יגלו יום אחד שהם לא. אחת השיטות שבהן "קונים" השינדלרים את מקומם כביכול – היא השיטה הפילאטית – הפקרת "קורבן על פי בחירה" או "קורבן מתנה" ואפילו "קורבן ברית" (שהוא מחוץ לרישיון/ המיכסה המותרת שנקבעה ע"י מנהלי התישמוד, ומשביע את רעב הנקם הטבעי שקיים תמיד באנשים) לאלה שמזוהים כמוציאים לפועל של התישמוד, וכך ייעזבו הם לנפשם.

    למרות שתכנית התישמוד, כאמור, יצאה לדרך לא לפני 1976, היא נסמכת על מסורת קדומה של "קורבן מדאורייתא".

    אהבתי

   4. היו לי בשנה ההיא סיבות להאמין שאני מחובר לאחת מתכניות התישמוד, הן בשל חשבונות ישנים מהגלגול הקודם, והן בשל הופעתי החדשה וסירובי להתכחש ולקבל עלי "זהות חדשה" בתכנית "השיקום" העידן-בגינית, בה הותר למרוקאים לחרוץ דין, לפרוע פרעות ואף לגזול רכוש אש"חי. מעבר לכך גם היותי אינטיליגנטי (ואש"חי) – זאת סיבה טבעית בשביל הכוחות האלה, בלי שאעשה להם דבר אחד.

    =======
    "הם לא יתנו לי למות כגיבור או כקדוש מעונה. המוות שהם מתכננים לי הוא מוות של כלב.

    השלב הנוכחי הוא שלב ג’ – שלב הבדידות החברתית. הם נותנים לי שנה שקטנה, לא כדי לעשות לי טוב פעם אחרונה לפני השנים הקשות, אלא דווקא כדי לתת לי תחושת מחנק. זהו השלב בו הם מצפים שאני אשבר בעינוי רוחני ואתייצב לקראת שלב ד’ שבור ברוחי לגמרי, חסר כל עצמאות ואישיות וכל רצוני להיות בסדר עם החברה.

    היום אני מתנהג כמו שאני מתנהג מתוך ידיעה שיהיה מה שיהיה – יש משהו שחזק מהם והוא ינצח, ואז אני אתנהג מתוך חוסר אונים, אולי מתוך פחדנות, מתוך רצון שכל יום נוסף יעבור בשקט. אז אני גם לא אעיז להתגרות בחברה.

    אני נמצא היו

    אהבתי

   5. אני נמצא היום במצב שבו הם מצפים שאני אסתכל בסביבה ואתפוס את הצורה בה היא רואה אותי – ומכיוון שאני בודד אראה את עצמי כפי שהסביבה רואה אותי – בלגלוג ובביטול כל ערך."

    =====
    ועד היום – נוכחות הניצוץ של אנשים כמוני מונעת את הפריצה הכדור-ארצית וישראלית-כדור-ארצית אל אוּברמאנשיוּת חייזרית שתעניק לו שליטה בעולמות החייזרים – תהפוך את המין האדמי למכבי ת"א-כדורסל של החלל. וזה גם מה שעשיתי אז.
    את רבין כבשנו – העברנו לצד שלנו ולכן חוסל. ביבי ומשנתו הקפיטליסטית, ברק ומלחמתו במושמטים – שניהם מנסים לחסל את הנגיעה החייזרית שלנו באדם – שהחלה עם ביקור אנשי השמים באוהל אברהם – לפחות.

    אהבתי

   6. ======

    הגשם נגמר הזמן [הלבן] נשחר

    ימים חדשים של זרות וניכור

    אך מעבר למחר

    מעבר למוזר

    ישנם המבטיחים את החיבור

    כי לא יהיה מראה

    אשר ביקום יתגלה

    ולא היה אפשר להיראות

    בזמנים המתרחקים והמתקרבים

    אשר האמת הנהדרה הזאת שבמבנה היקום

    אינה נמאסת עליהם לעולם.

    ושעות תמהות

    אנשים אשר רואים את הגשם

    חושבים שזהו סתם גשם פשוט

    הם אינם רואים מאחזי גורל

    הם אינם מרגישים פגיעות קרניים

    הם לא רואים שהזמן שלהם נמשך הלאה

    מתרחב ומתפצל ונפגש בהינפגשויות

    ולא יכולים לדעת

    שמלחמת כוחות עליונים מתנהלת גם בימי שלום

    כל עוד שולטים כוחות ביקום

    שההוכחה היחידה לקיומם

    היא קיומם

    ואיננו שואלים למה,

    ביחוד אנחנו שבאנו מהם

    כל שנאמר

    איננו יכולים להוכיח

    צריך להאמין לדברי השדר

    פן יאבד זכר ספינות החלל שלא נחתו בשלום

    פן ייזכר לעד שלטון רשע

    ברור שהשדר קיים

    ואיש לא יוכל להמיתו

    כי יש ניצוץ חיים

    והלהבה תודלק

    כפי שהם אמרו

    הם יודעים זאת

    כי כך אני אמרתי להם

    וכך תשמעו אותי אומר לכם

    כי גם אני אינני –

    הטלפתיה שלי יֵשְנה.

    אהבתי

   7. ולכלב נתנו לנבוח וללכלך

    כי הוא חינטרש

    אינדוראציה חסרת היליון

    ופריטואציה חסרת היגזון

    וטרקולציות חסרות אינקרוטנציה

    ופימפוני חסרי קילילירטנטנטנול

    "אינני יודע"

    זעק הקול

    והוא באמת לא ידע

    מה מקומו במרחב היקומי

    אנחנו יודעים וגם נדע

    כי הזמן נפגש

    אהבתי

 5. אם הנך בכיתה י"ב וברצונך לעשות עם עצמך משהו משמעותי ואמיתי לפני הצבא,
  אנו מזמינים אותך להוות חלק מגרעין שנת-שירות משמעותי וייחודי- גרעין צמרת:

  חיים משותפים של דתיים וחילוניים ~ לקיחת אחריות אישית וחברתית ~ חינוך יהודי ציוני ~ עשייה קהילתית ~  יום לימודים והעשרה בתחומים שונים ~ התנדבות ברוח ערכי הציונות  ~ הובלת שינוי חברתי

  גרעין שנת השירות של צמרת מזמין אותך לחוות שנה מאתגרת, מעצימה וייחודית!

  פרטים נוספים מצויים בבלוג הגרעין אשר כתובתו מופ

  אהבתי

 6. שניהם דיברו אלי.
   
  "אבל את מה שראיתי, אף מניאק לא יכול לשלול ממני."
  אינדיד 🙂
   
  וגם האומץ לצעוק "אינני יודע!", והמרדף חסר התוחלת אחרי "הוכחה"… בדיוק.
   

  אהבתי

 7. יש בחלל קהילות-מושבות של חיים אינטליגנטים שחיים ביחסי סימביוזה הדדיים הכוללים מודעות וסוגים של סדר וארגון חברתי. המושבות הרב-יצוריות האלה צפות בחלל ויתכן שחלק מהן קיימות עוד לפני שתאים חיים התחילו להתקרצץ על הפלנטות. יתכן שמוצאן מליבות הגלקסיות, ונראה שהן נמצאות בעיקר בחללים שבין שמשות סמוכות, שם יש קרינת חום שקל להטמיע גם במרחקים פלוטואיים-חגורת קיפריים ומעבר לכך. (לכן אין כאלה הרבה סמוך למערכת השמש)
  ’פדרציות אדמיות’ או ’דמוי-אדמיות’ שחושבות שהן יודעות הכל, עשויות לא ממש להיות מודעות לקיומן של המושבות האלה ובחלקן של אוכלוסיותיהן בתוך הפדרציה עצמה. המושבות הן לא פעם חלק מה’חומר האפל’ של פדרציות – המועלם מהעין או המוכחש. אבל משם בא עיקרו של ’הקולקטיב החייזרי’ שמאכלס כל פדרציה ומפיץ את ’שפת המודעות הטלפתית’.
  ראשי פדרציות, לפחות האדמיים ודמויי האדמיים, מסתכלים מנקודת מבט גלובלית-פלנטרית וסופרים כוכבי לכת מרכזיים ופריפריות ש’מסביבן’. אבל הרבה ידע נלמד, במודע או שלא במודע, דרך המושבות האלה שחלקן משתרע על פני שנות אור.

  אהבתי

  1. הידע והרעיון של אינטרנט טלפתי נלמד והועתק ממקומות אלה, עתירי וצוברי ’אנרגיה חושבת’ שהאבות לה נמצאים בכל מקום עתיר אבני בניין מולקולריות ואפשר להמשיל את התפזורת והצפיפות שלה לאלה של מים. גם דרכי התעבורה והחיבור ה’חלקיקיים’ נלמדו ממערכות אלה, בלי שמישהו ידע לתת להן את זכויות היוצרים.
   אפשר להגיד שסוג של תחרות קיים בין הקיום הגלובל-פלנטי (שיש מי שמסתכל עליו כקיום קרצייתי) לבין סוג הקיום הזה, שהוא שיתופי (במובן השיתוף, שיש מי שיידחה ממנו למשל בגלל שנראה שיש קטעים של העברת חומרי מזון מפה לפה)-פלורליסטי (כולל תקשור מגוון רב יותר של יצורים ממה שמסוגל העולם האדמי) יותר. התחרות נמצאת בכל תאגיד על-פלנטרי ועל-מערכתי שבו נמצאים סוגי היצורים האלה.

   אהבתי

 8. עצמויות שהיה להן גוף.
  עצמויות שאין להן גוף.

  צריכות את הגוף כדי שלא להתעצם ולהתעצם עד יתפזרו בחלל. לכן יצור עצמוּתי זקוק לצורות להתגלם בהן, כי רק תקופה מוגבלת הוא יכול להיות חופשי מזה עד שהאנרגיה שלו מתפוגגת בחלל. לאנרגיה שלו יש עוצמה מגנטית למשוך סביבה תאים.

  אהבתי

 9. ישויות מתאחדות – לכשלעצמן הן כלום, או לפחות לא משהו שאנחנו, שלא יודעים קבוע, יכולים להצביע עליו.
  כשהן מתאחדות – הן יוצרות ישות ביניים בין אלה שהן מתאחדות איתם לבינן – וזה מה שמבלבל

  אהבתי

  1. בישות הביניים ’’ יש מהאובייקט – בלעדי זה התהליך של יצירת ישות הביניים לא יכול היה להתבצע, ומהסובייקט – כלומר מהישות, והיא לא אף אחת מהשתיים אבל גם אין לה קיום כשלעצמה בלעדיהן

   אהבתי

 10. היו שני יקומים
  שני היקומים התנגשו
  מההתנגשות נוצר האור הבראשיתי – אנרגיה אינסופית.
  נוצר גם הזמן והחורים השחורים – שבולעים כל דבר, והם איימו לבלוע את היקום
  "הזמן הוא יקום בפני עצמו בתוך היקום החדש"
  הכוכבים (השמשות) הם הילדים הראשונים של האור הבראשיתי (גם הענקים האנרגטיים הם מִינִי-כוכבים, והסטרדאסט – אבק הכוכבים).
  הכוכבים (השמשות) הולידו את כוכבי הלכת
  כוכבי הלכת הולידו יצורים חיים עליהם (אבל גם נחתו עליהם יצורים, שנולדו בחלל)
  כל דבר ביקום – גם כוכבי הלכת ואלה שנולדו מהם – יכול להפוך לשמש פעם.

  אהבתי

 11. "התרבויות" הגיעו להסכמות לגבי "היסטוריית היקום שקדם להם" ויצרו את סיפור "הענקים הנעלמים" שהתרוצצו בראשית היקום מתחילתו ועד סופו – מתוך הסכמה ואף מתוך יראת כבוד לאפשרות שיש עדיין ביקום תרבויות יותר טמירות ונשגבות מתבות "הקטנים" המתרבים והזריזים ששלחו קרניים וחלליות בין פלנטה לפלנטה ונאחזו על פלנטות "שוממות". חלק האמינו שהפלנטות עצמן הן הענקים האלה החבויים והרדומים. אחרים גרסו שרק לשמשות יש קשר לענקים, ואילו הפלנטות הן "קטנים" בדיוק כמוהם (היו אפילו סיפורים על קשרים של ממש עם גופי-פלנטות וגופי-פלנטות שחברו – ללא הקרציות החיות עליהן – אל קבוצות ובריתות שונות של העברת ידע וכוח ושמירתם, בסגנון "האדמה היא אחת מחברי קבוצתנו" ואין הדבר מטאפורה). אחרים, משנתגלה החומר הגלקטי הרב, העננים והערפיליות, אמרו שגם השמשות שייכות ל"קטנים" ואילו החומר הגלקטי הוא "הענקים" (וגם סיפורים על ידידויות עם שמשות היו). כל מיני קבוצות, לאו דווקא ממלכות. אפילו משלחות מחקר כללו צורות חיים ששיתפו פעולה למרות שהיו מרמות שונות לגמר

  אהבתי

  1. ששיתפו פעולה למרות שהיו מרמות שונות לגמרי, בסגנון של "בני אדם וג’וקים במשלחת אחת" ובעצם היו צירופים הרבה יותר מוזרים מהצירוף הזה. בריתות הקיפו צורות אבולוציוניות ורמות תודעה שונות לגמרי זו מזו בכפיפה אחת. איכשהו בהרבה מקומות זה לא החזיק מעמד ועקרון "הדומה" שב ומנצח. אבל יש מקומות שזה מחזיק, מקובל ונראה שם טבעי. מה שהייתי קורא אולי – סימביוזה מודעת כי גם בטבע הכדור-ארצי יש סימביוזות בין כל מיני צורות חיים – ברית הפרפר והפרח, למשל. אבל לא נראה לי שהם מסוגלים לבנות ביחד חללית או להכריז מלחמה על טורף משותף, למשל. הסימביוזות מחוץ לטבע הכדור ארצי – מסוגלות גם לדברים האלה. יש גם סימביוזות לא שוויוניות, בעיקר בין האדם לבין הסובב אותו, "סימביוזת סוס ורוכבו".

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: