דילמה

לחפא יש חבר כחול, שהוא במקרה גם שליט הפדרציה הגלקטית אחרי שגבר על קואליציית האופל שהספיקה לגרום נזק רב גם לכדור הארץ.
הכחול שלח חללית להביא אותנו אל כוכב הלכת שבו הוא חונה כעת עם כוחותיו, כדי להודיע לנו שהוא, כחברו של חפא, שהציל את חייו במלחמה קוסמית, יקח על עצמו את שיקומו של כדור הארץ, שהקרחונים הנמסים הטביעו חלקים נרחבים ממנו, ואנחנו נחזור לכדור הארץ איתו, בחללית השליט.
אבל אנשי משמר הסורקים הודיעו לפתע, שהם אינם מאשרים. לפי התחזית שלהם, המתממשת ב98.911% של המקרים, כדור הארץ כולו צפוי להיעלם בקרוב.
וזה יקרה לפתע פתאום, בלי כל סיבה נראית לעין.

השליט הציע לחפא ולכולנו כוכב לכת חדש, מלא ימים ואיים ירוקים, דומה לכדור הארץ אך הרבה יותר יפה ממנו. כוכב לכת עם תנאים טבעיים זהים לכדור הארץ, אבל עדיין הוא לא זוהם ע"י כוחותיו ההרסניים של האדם. כבר באו לאסוף אותנו לחללית שתיקח אותנו לשם, כי אין הרבה זמן, גם כוכב הלכת שעליו אנחנו נמצאים כעת בסכנה, ואי אפשר להישאר עליו.

"אני רוצה חללית לכדור הארץ", אמר פתאום צבי. "אין לי כוכב לכת אחר. אם זה הגורל של כדור הארץ – שיהיה זה גם גורלי".

חשבתי על עצמי, ועל מה שנותר לי בכדור הארץ. הרבה זמן לא הייתי בו, והשנים האחרונות שהייתי בו היו ברובן קשות, רעות. גם לא נשארו לי הרבה אנשים שם, חוץ מחבורת המורדים מרח' הרקפת, שנמצאת כעת במעצר. אולי אפשר יהיה להוריד חללית להציל אותם? ניסיתי לתפוס את חפא בטלפתיה, לשאול אותו עליהם, אבל היה צפוף מאד מרוב חייזרים.
וכל הדברים שהשארתי במקום אחר, איפה שגרתי לפני שכל זה התחיל. מה בדיוק? האם נכסים של ממש? או זכרונות של ילדות ונעורים – והם יישארו כל עוד אני חי.
ההורים שלי, במקום שהם נשארו בו, הייתי בטוח שכבר אינם חיים.

כדור הארץ גם לא נראה, בפעם האחרונה שביקרנו בו, כמקום שיהיה בו, אי פעם, מה שהיה.
ובכל זאת, משהו עמוק מאד קשר אותי למקום הזה. הרגשתי שצבי צודק. חיים במקום אחר, זה נחמד אבל מזוייף. לעולם לא אהיה שייך למקומות האחרים.

"גוּר, אתה לא קולט" אמר איזה קול, כנראה המתורגמן. "זה לא משחק, זה לא מדע בדיוני, זה להציל את המין שלך, בייחוד אתה, שיש לך עם מי."
עלוה עמדה סמוך אלי, רועדת, לא אומרת אף מלה.
"אין לך בחירה, אתה חייב, כי אתה האדמי הכדור ארצי האחרון".
רציתי להגיד לו – בשביל מה, בשביל שיהיה לכם מוצג האדמי-האחרון למוזיאון המינים ביקום שיש לכם? חפא סיפר לנו פעם על מוזיאון כזה שקיים בפדרצייה הגלקטית, מוזיאון שתופס שטח של כוכב לכת שלם, ואגפיו מופרדים לאִיים ירוקים שביניהם ים (רגע, זה לא מוכר, התיאור הזה?).
אבל ממילא, לא אלי הוא דיבר.
================================

אתם, מה הייתם עושים?

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

תגובה אחת על “דילמה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: