רשומות מן השנה החולפת – נובמבר-דצמבר 2006

בג"ץ – מתקרנף וחוטף
בג"ץ דחה היום עתירה שהוגשה נגד ההטבות שניתנות לחיילים משוחררים ולמי ששירותו שירות לאומי, בקבלת הלוואות לצורכי דיור ממשרד הבינוי והשיכון, התירה שהגישו שני זוגות ערביים ושל ארגון עדאלה, לביטול ההטבות הללו מטעמי אפליה ופגיעה בשוויון על רקע לאום.

בג"ץ ידע, בתקופת שלטון אהרון ברק, פסיקות טובות שהוכיחו כמה הוא חשוב מול כנסת פופוליסטית, מתבהמת ויותר ויותר פאשיסטית.
הוא ידע גם פסיקות אחרות, פחות מוצלחות, בייחוד כאלה שבהן היה עליו לאזור כוח מול המולך הבטחוני והשב"כי.
הפסיקה הזאת היא אחת מהלא מוצלחות, שלא לומר האומללות, שמלוות את פרישת הברק באקורד צורם.

החלטת הנשיא הפורש ברק ושני שופטים נוספים קבעה "המשרתים בצבא או בשירות לאומי מקדישים מזמנם וממרצם לטובת הכלל. הם אינם יכולים לעבוד ולהשתכר למחייתם בתקופת שירותם".
ניסוח זה מציג את המשרתים כמתנדבים, אשר מוותרים על משהו ל'טובת הכלל'.
הניסוח של ברק גם מציג במרומז את הלא-משרתים כמי ש"בחרו" לא לשרת – ואין זה כך. למעשה, בישראל, השירות הצבאי הוא פריבילגיה באמצעותה מנציחות ומקבעות קבוצות אזרחים מסויימות את מעמד זכויות היתר שלהן במדינה, באמצעות הדרתם והשמטתם של אלה אשר מסומנים החוצה. בגדול – ערביי ישראל הם הקבוצה המודרת-מושמטת הגדולה ביותר, בקטן – כל מיני פרטים שאינם רצויים לקבוצה השולטת או שהיא מבקשת לסגור איתם חשבון. באמצעות הפריבילגיה הזאת, קיבלו "יוצאי הצבא" לאורך השנים כל מיני זכויות, בעוד מי שהוא ערבי, או פרופיל 21, או מצפוניסט (מה על התרומה של כאלה למען הכלל?), הרגיש את עצמו בן חורג למדינה, בכל התחומים. מי שהתקבל לצבא אמנם ויתר על משהו, אך יחד עם זאת ידע שהוא מתקבל לקבוצת כח עם פריבילגיות, כמו תעודה כזאת של השתייכות למאפיה – לכל החיים. מי שלא – ידע שהוא "שרוף" אצל המאפיה הזאת, שבמקרה יש לה מדינה. במשך השנים היו נסיונות לתקן את המצב הזה, ובג"ץ, יש להגיד, לא ממש יצא מגידרו בקידום הנסיונות האלה, אבל גם לא עמד נגדם.

ההזדמנות שהיתה לאהרון ברק לפרוש, כשהוא זכור כמי שהיטה את ליבו אל הקבוצות האחרות במדינה, הקבוצות המושמטות, הוחמצה, וגם הפסיקה הזאת, הדוחה עתירה נגד הגדר כאשר כליאה של אוכלוסיה באמצעות חומה בגובה תשעה מטרים, כמעט מכל העברים, שנראית לו "פגיעה מידתית בזכויות האדם", מטילה כתם על פרישתו ומציגה את בג"ץ במלוא אומללותו ורפיונו, המתבטאים כפי שאמרתי בעיקר מול המולך הבטחוניסטי-שב"כיסטי.

ומה מקבל בג"ץ במתנה מאלה שלמענם הוא מתקרנף כל כך, שלמענם הוא שוכח את המטרה האמיתית שלו – הגנת זכויות האדם גם מפני הרוב המתבהם-מתלהם? מה הוא מקבל בתמורה להושטת הלחי השניה לפאשיסטים הרעבים? מה הוקרת התודה שלהם, דווקא ביום הזה?

ניחשתם נכון, עוד הצעת חוק לסתום לו את הפה, מטעם אסתרינה טרטמן ממפלגת T-zrael beitienu מובילת הנאציונל-פאשיזם הישראלי.
באמת, אסתרינה, לא יפה, ככה לעשות למי שנותן לכם אצבע? לרצות את כל היד? קצת כבוד לקרנפים, שכל כך עושים בשביל לרַצות אותכם, לא תעשו? באמת חזירים.

נכתב ב13/12/06.
וגם על ברק השני, ההוא מאתמול, כתבתי ב13/12/06, כשבדרך אני חושף את ערוות מנגנון צינזור הטוקבקים בהארץ. לא הייתי האחרון. אחרים פרשו מאז, ונראה שרק מדור מזג האויר נשאר המובלעת האחרונה של שפויי שלוותא הכללית שבטוקבקים ובמדינה.

והנה מה שכתבתי, קונספירטיבי קצת אבל אני מאמין בו:
מאז שנת 2000 הצבא והשב"כ נמצאים במבצע של הנצחת שלטונם.
רצח רבין קטע תהליך שסופו הבלתי נמנע היה חיסול שלטונם מאחורי הקלעים בחברה הישראלית. לא מפני שרבין היה כ"כ איש של שלום כמו שמתארים אותו, אלא משום שאלה היו התוצאות הבלתי נמנעות של המהלך ההסטורי שעשה.
במהלך תק' נתניהו המתינה החונטה לעליית ברק, בשר מבשרה, לשלטון, מחופש ל"יונת שלום" ו"ממשיכו של רבין".
האמת היא שעוד לפני עליית ברק כבר נקבעו היעדים, כבר סומנו המטרות לחיסול, רק חיכו שברק, "היונה", ייתן את הגושפנקה כי זה תמיד היה תפקידה של העבודה, לעשות את הדברים שהימין מצהיר, אבל לא יעיז לעשות לבדו.
באביב 2000 התחילו להתבצע המהלכים להבערת השטח לקראת אינתיפאדה חדשה, שכפי שכולנו רואים כיום, המרוויחה העיקרית ממנה היתה החונטה הצבאית-שב"כית, והיא גם זו שתכננה אותה, במהלכים יזומים של התגרות ברשות הפלשתינית (ובערביי ישראל), תוך כדי סילוקם, בתואנות שונות, של מתנגדים פוטנציאלים למהלך (כולל רשימת פיטורים של "גורמים חתרניים" גם מהעבודות הכי לא-פוליטיות, עפ"י רשימה שהכין השב"כ או גוף כפוף).
תאריך חשוב בתהליך "הפיכת הנגד" הזה הוא יום מינויו של דיכטר לראשות השב"כ.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

44 תגובות בנושא “רשומות מן השנה החולפת – נובמבר-דצמבר 2006

 1. לפי מה שהולך לקרות במדינה, כדאי לך לבדוק כבר עכשיו בשגרירויות אוסטרליה וקנדה מה צריך לעשות כדי לברוח מכאן.

  אהבתי

 2. נחמד שאתה לא יכול להודות בזה שאתה משתמט התחלת לקרוא לזה בשמות, ולבנות איזה תאוריית קונספירציה על המעמד הבינוני והנמוך….
  תשמע אני לא כל כך מאמין לשום מילה שאמרת, מצטער אחי פשוט לא נראה לי שזה סיבה מספיק טובה…

  אהבתי

  1. אולי נחמד שאתה לא יכול להודות בזה שיש צורות אחרות מלבד הצורה האוטומטית שבה חונכת לראות את הדברים, ויש לך מאגר מוכן של מלים שבו ציידו אותך אלה שחינכו אותך ככה, אז אין לך בעיות, ולכן ברור מראש שלא תאמין.
   ולא ידעתי שיש לי אחים.

   אהבתי

 3. או.קיי, אני לא מכיר אותך, אבל נאמר שאתה באמת מקרה מורכב שהצבא או החברה טיפלו בו לא נכון ואולי מגיע לך פיצוי.
  אבל אני בטוח שגם אתה מכיר חבר’ה אחרים, שקיבלו את היחס שלהם מן החברה בדין. יש בעלי פרופיל 21 שהם באמת מסוממים, מקרים פסיכוטיים קשים, והחברה מתייחסת אליהם בחוסר אמון בגלל שהם כאלה, לא רק בגלל שהם לא עשו צבא, שזה רק תוצאה ממה שהם. ויש גם בריאים וכשירים שהולכים לקב"ן – בגלל שעכשיו בשבילם זה כבר לא כתם כבד, ועליהם עיקר הדיבור. ואני לא בטוח שאת החבר’ה האלה אתה רוצה לייצג. אתה עושה עוול לעצמך, הם רואים את כל החברה כפראיירית שלהם – וגם אותך, שנלחם בשביל הזכות שלהם לצחוק על החברה וגם תחטוף בשבילם, גם בפיצויים שאם תקבל, תצטרך להתחלק בהם איתם.

  אהבתי

  1. נכון. גם אני מכיר חבר’ה שבוא נגיד, ההשמטה היא הבעיה הקטנה בחיים שלהם. גם אני חשבתי אתמול אחרי שכתבתי את הפוסט על כל מיני מניאקים-מסתדרים שבשנים שלי עשו הכל כדי לדאוג לתחת שלהם – חוץ מלהתחמק משירות בצבא, רק בגלל שזה היה כתם גדול מדי אז, והיום, לפחות אם זה היה באיזורים מסויימים בארץ, יש סבירות שהם היו צועדים לקב"ן וממשיכים להסתדר בחיים, ואלה לא חבר’ה שאני מרגיש איזה רצון לייצג אותם או להגן עליהם (כאילו שהם זקוקים לזה).
   אבל אני יוצא מנקודת ההנחה שעדיין רוב המקרים של שחרור מהצבא הם מקרים אמיתיים של אנשים שבאמת לא יכולים להיות בצבא, שהצבא אפילו מאיים עליהם. (ואני גם מוציא מהדיון את האידיאולוגיים אפילו אם אני מסכים עם הטענות שלהם, וגם את אלה שממורמרים על המצב במדינה, משמאל ומימין, אני לא חושב שההשתמטות שלהם היא כמותית – ובכל מקרה הפרחים על השתמטותם – לאולמרט, חלוץ, העלוב שטרן וחבריהם). אני יוצא מנקודת הנחה שהמציאות יותר מורכבת מהסכֵמות שמלבישים, ולרוב המשתחררים יש איזה סיבה אמיתית.

   אהבתי

   1. ועכשיו, שים לב – המתקפה הממסדית היא מכלילה על כולנו. על כל המקרים. היא מלבישה סכמות, היא שמה שחור לבן – מי משרת, מי לא משרת. היא לא מתחשבת אפילו בחולים שלא צריכים הוכחה מרופא (אגב, גם "הפסיכוטים" שלך הם אנשים חולים שאני לא חושב שצריך לגנות אותם על מחלתם). היא לא מבדילה כמעט אף אחד, כשאיזה מזכיר קיבוץ (כמו אחד בגולן שהגבתי בבלוג שלו היום) או מעסיק אומרים לך "אני לא מקבל מי שלא עשה צבא" – הם מתכוונים לכולם. לנכה, למציג הצגות, ולמקרה מורכב כמוני. וזה לא במקרה וזה לא תמים שהם לא מבדילים – זה חלק מאיזה מדיניות מכוונת של הדרה וסלקציה שהם מפעילים.
    אז כנגד הכללה גם אני עונה בהכללה. זאת מלחמה, וכל עוד הם מכלילים על כולנו בהנחה שאנחנו "משתמטים" או "אנשים זבל’", אז גם אני אכליל הכללה נגדית, מבחינתי אף אחד לא משתמט ואף אחד לא זבל – גם לא אלה שאני אישית חושב שהם מניאקים (למרות שאם תחשוב על זה – אין במדינה מי שמתחרה במניאקיות של הפוליטיקאים ושל מניאקים בכירים אחרים שרובם – עשו צבא).

    אהבתי

   2. (ולפחות בזמני היה ידוע שהצבא הוא הבית ספר הגבוה למניאקיות – וכל יוצא צבא הודה בזה – לכסת"ח, להתלקקנות, ועוד דברים, ומי שלא היה בצבא – בהרבה מקרים הוא פשוט נשאר האזרח הכי תמים).
    ובקשר לפיצויים – אתה מסכים איתי שכרגע מדובר בנושא מאד היפותטי. כתבתי את הפוסט מתוך כוונה להדיפה-בצורת-התקפה של המתקפה שנחתה עלינו בשבועות האחרונים, בתור "דווקא על דווקא". אני לא חושב שזמנם של פיצויים כאלה קרוב יותר מדי, ואם הוא יגיע אי פעם – אז נשבור את הראש למי באמת מגיע, או מה סדר העדיפויות. בתור נקודת פתיחה בוא נניח, שמי שהושמט בשנות ה 80 (ולפני כן) – בהן אף אדם בריא לא צעד מרצונו לקב"ן – זכאי אוטומטית לפיצויים. נצטרך לבדוק ולקבוע מתי ’השתמטות’ התחילה להתקבל כנורמה – ובאיזה מקומות בדיוק – ואם בכלל (!) – ואז – והיה אם – יצטרך מושמט שבא אחרי השנים ההן להוכיח עד כמה הוא נפגע בחיים כתוצאה מההשמטה, על פי אמות מידה שייקבעו ל’מהי פגיעה’.

    אהבתי

   3. למשל בר רפאלי לא תהיה זכאית לפיצויים כאלה – קודם כל, היא לא קיבלה פרופיל 21, ההתחמקות שלה נעשתה בשנות ה2000, והיא גם תתקשה להוכיח שהשחרור הסב לה קושי רב בחיים.

    אהבתי

   4. בר רפאלי התגייסה לצבא. במהלך השירות היא אושפזה כמה פעמים על התקפי דיכאון וחרדה. אם היא לא הייתה מפורסמת היו משחררים אותה מזמן, אבל בגלל שהיא מפורסמת הצבא פחד שיתגלה שהוא גורם להתקפי חרדה ומשחרר אנשים עם מחלות נפש.
    המוצא האחרון שלה היה להתחתן. היא התחתנה אחרי שהיא התגייסה ואחרי שהיא אושפזה מספר פעמים ולא שחררו אותה, היא הצילה את עצמה מהתאבדות, ואחר כך כתבו עליה בעיתון דברים בסגנון "אנחנו שונאים אותך". חבל שהיא לא למדה את הלקח של מה שקורה למפורסמים.

    אהבתי

 4. עכשיו אני עובר את תהליך ההשמטה. לא חשבתי על זה עד עכשיו, אבל כדאי לחשוב על שירות לאומי במקום. אני לא רוצה להיות "נושא האות".

  אהבתי

 5. זה שאתה חוזר על קביעתך כמה פעמים שאתה רוצה, לא הופך אותה לדבר אמת. צריך לבדוק את הדברים. יש הרבה מאוד משתמטים ש"בעיותיהם הנפשיות" מתאיידות יום אחרי ההשתמטות. כמו הנשואה החסודה בר רפאלי ואחרות.

  או כמו ששר חמי רודנר בשיר הנהדר "מילים נוזלות", "ושקר שחוזרים עליו, נהיה שגור".

  אהבתי

  1. לא אמרתי שאין כאלה. (וברור שהתקשורת מעדיפה להבליט אותם – לא רק בגלל שבר רפאלי כוסית ומוכרת עיתונים – אפילו ב"הארץ" – אלא כי זה משרת אג’נדה) זה עדיין לא עושה אותי שקרן.
   ואת המשפט של חמי רודנר טבע כבר מזמן הסופיסט פרוטגורס.

   אהבתי

 6. הגבתי אצל קציר:
  גם אתה מתעלם מכך שלא הם משתמטים – הצבא משמיט.
  לדעתי, יש לצבא אול למערכת אינטרס, בכל מיני תקופות, שיהיו כאלה שיימצאו מחוץ למערכת, בתור "האחר" שעליו אפשר יהיה להצביע כעל מודל "יראו וייראו" או "שעיר לעזאזל".
  בעיני, אין משתמטים, יש מושמטים, חלק מהם רצוניים – כלומר כאלה שחושבים שהם אלה ש’מסדרים’ את המערכת (ואני נמנע מלהיכנס לסיבות שהם עושים את זה, אך בעיקרון אני מאמין שלא כל בני האדם מתאימים לצבא) ובעצם מתומרנים ע"י המערכת לקבל עליהם את הסימון. אחרים הם בלתי רצוניים, ובשנות ה90, בשעה שאתה לחמת לכפות על החרדים גיוס (חשבת על השאלה איזה חיילים יכולים להיות אלה שאתה מגייס אותם בכפייה?) אני הייתי בקבוצה שנלחמה רק על הנסיון להסביר לציבור שקיימים גם כאלה, העוברים סטיגמטיזציה וקיפוח וסוג של רצח אופי ע"י המערכת שגורמת להם להרגיש זבל-אדם בגלל שלא היו בצבא, לא משנה אם הם היו חולים, נכים, או מקרים מורכבים שהצבא במקום ללכת לקראתם העדיף להתנער מהם (ובהם כותב שורות אלה) ולסווג אותם באות קין שיכרוך אותם בעיני החברה עם פסיכופטים וגרוע מ

  אהבתי

  1. עם פסיכופטים וגרוע מכך. הציבור לא כל כך רצה לשמוע לנו ולקלוט שיש הבדל, ואותך (באופן לא אישי) ואת דומיך העיתונאים/הפובליציסטים, בין עוד אחרים, אני מאשים בכך שלא הטיתם אוזן וכתף למאבקנו. אם באותו להט שבו אתה כותב כעת על "גיוס לכל" ו"העדפת המשרתים" היית אתה (או מישהו אחר) מתייחס לעובדת קיומם של המושמטים, לפחות הבלתי רצוניים, ומתקומם על הסטיגמטיזציה נגדם, הייתי מתייחס אליכם כיום ביתר אמון.
   כמו שאת המוחלשים כלכלית מעדיפים החוגים הנאור-ליברליים (ואני מדבר גם על אלה ש"שמאלה משינוי") להשאיר מחוץ לגדר העיסוק שלהם, כך זה גם לגבי המושמטים.
   בסופו של דבר הצלחנו למרות מיעוט האהדה להביא לתיקון 2.א המפורסם בחוק חופש העיסוק, האוסר לשאול פרופיל צבאי בטפסי העבודה. ממשלת רבין של אז מסיבותיה שלה גם ביטלה את האפליה בקיצבאות ילדים ליוצאי צבא, וככלל נעשו במהלך השנים מהלכים שאיפשרו למושמטי צבא להשתלב בחברה, ועדיין יש מי שרוצה להחזיר את הגלגל לאחור, ואתה משחק לידיו או משתף איתו פעולה.
   המסקנות שהסקתי מאותן שנים הביאו אותי לעמדה יותר רדיקלית מהעמדה המר"צית-מצפה-להאפי-אנד שהי

   אהבתי

   1. -להאפי-אנד שהיתה לי, אני מאמין שיש ממסד פוליטי-צבאי (שוב, ראה כמה גנרלים בפוליטיקה, ואיך נכשל ו/או מוכשל מי שלא בא מ"המשפחה הלוחמת") שעל שלוחותיו השונות, לא מעוניין שתהיה התעסקות במושמטים – כבני אדם ולא דרך הכוונת של "תרומתם החיילית למדינה", יש מי שמעוניין לעשות להם דמוניזציה ושוטף את המוח באופן מתמיד נגדם, וההתעלמות מסוגי המושמטים גם בגל הנוכחי של התלהמות שמובילים האלוף שטרן, הרא"ל אשכנזי והרא"ל בדימוס העושה לביתו, היא מכוונת.
    בהרחבה על ההסבר שלי ניתן לקרוא
    <a href=http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=54112&blogcode=6058077 Target=_BLANK class=msg><a href=http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=54112&blogcode=6058077http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=54112&blogcode=6058077</a> ובפוסט האחרון שלי – "פיצוי עכשיו למושמטים".
    והערה אחרונה – אני מלכתחילה פיקפקתי בכל ה"גוועלד משתמטים" הזה – לא האמנתי שהאחוזים באמת כאלה גבוהים – ובא מאמרו של יגיל לוי ב"הארץ" על נתוני ’ההשתמטות’ לפי הלמ"ס – וביסס פקפוקי, גם לגבי מרכיביה.

    אהבתי

 7. מרשים.
  ונכון.

  מעניין האם אי פעם מדינתנו תצא מהאתוס הקורבני היהודי, ותתחיל להסתכל למציאות בעיניים. לא עם קטן מוקף אויבים, אלא עם רעשן, תוקפני ונודניק, שהתישב בחור התחת של כדור הארץ ולא מפסיק לעקצץ.

  אני מהמר שלא.

  אהבתי

 8. אני "מושמט".
  אני התגייסתי והוצאתי משרשרת החיול מבלי לדעת למה.
  עברתי משבר קשה שהסתיים בפגיעה בעצמי, אשפוז ושחרור מהצבא.
  עד היום אף אחד לא אמר לי למה הוצאתי משרשרת החיול ונשלחתי ל"תא חריגים".

  הוצאתי אלפי שקלים על טיפולים, לקחתי כדורים.

  אני מתאים לפיצויים לשיטתך?

  סוף סוף מישהו שמבין עניין ושיש גם צד שני לסוגיה הזאת.

  אתה מוזמן אליי לבלוג, יש לי רשומה בנושא…

  אהבתי

 9. תגובה שכתבתי לפאשיסטית הקטנה <a href=http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/616/670.html Target=_BLANK class=msg><a href=http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/616/670.htmlhttp://www.nrg.co.il/online/1/ART1/616/670.html</a> בנרג:
  חוץ מזה שהגב’ העיתונאית מגלה בורות בכמה עובדות בסיסיות (פרופיל 21 הוא גם ’נפשי’ וגם ’פיסי’, מה שהיא קוראת "בריאותי"), היא מעדיפה להתעלם מן העובדה שהצבא הוא זה שמשחרר את כל המשתחררים, ולכן אין למעשה משתמטים, יש מושמטים.
  כמו עיתונאים אחרים, היא מעדיפה להתעלם מן העובדה שרוב המושמטים הם בלתי רצוניים לחלוטין – לא הם בחרו להשתחרר מהצבא, הצבא בחר לשרת אותם, אם מטעמי בריאות, אם מטעמים אחרים כמו מורכבות שהצבא לא רוצה לקחת אחריות עליה, או טעמים פוליטיים (בעבר, למשל, נמנעו מלגייס קומוניסטים-השמטה פוליטית, והומוסקסואלים).
  אני מאשים אותה ואת דומיה, באדישות לגורלם של המושמטים, שצריכים להתמודד גם עם הפטור מצה"ל – בעיה לא קלה להתמודד איתה לבן 18 במדינתינו, וגם מהסטיגמה שהיא ודומיה עתידים להטיל עליהם בחיים.
  כמעצבת של דעת הקהל, מעדיפה הגב’ פז-מלמד נסחפת אחר ההסתה כנגד הלא משרתים,

  אהבתי

  1. אני מאשים אותה ואת דומיה, באדישות לגורלם של המושמטים, שצריכים להתמודד גם עם הפטור מצה"ל – בעיה לא קלה להתמודד איתה לבן 18 במדינתינו, וגם מהסטיגמה שהיא ודומיה עתידים להטיל עליהם בחיים.
   כמעצבת של דעת הקהל, מעדיפה הגב’ פז-מלמד נסחפת אחר ההסתה כנגד הלא משרתים, ההופכת אותם לשעיר לעזאזל, ונראה שעד שיישפך פה דמם של המושמטים הנמצאים תחת לינץ’ ציבורי, אנשים כמוה לא יבינו מה הם גורמים.

   אהבתי

 10. ההשמטה היא אינטרס של צה"ל והמדינה.
  המושמטים נוצרו כדי להיות שעיר לעזאזל, להיות חשופים לפגיעות, להכפשה, לאפליה ולהדרה.
  לרובם לא היתה שום אפשרות להתנגד להשמטה שלהם, בעיקר לא הערבים.
  אז עכשיו תפצו אותם בבקשה, על כל הבוץ שזרקתם עליהם.
  על כל הנזק לתדמית העצמית שגרמתם להם (תשלמו להם גם על כל טיפול שנזקקו לו), על כל הנסיונות לשבור אותם.
  תנו להם פיצוי שכולל את השכר שיכלו להשתכר בכל עבודה המתאימה לכישוריהם שממנה הדרתם אותה בשביל איזה דפ"ר צה"לי.
  או שתהיה להם זכות מלאה לתבוע את המדינה, השונאת אותם ומתנכרת להם, בכל בית דין אפשרי.

  אהבתי

 11. חוק פיצוי למושמטים, כפי ששלחתי לויינט עכשיו
  ===============================
  כל אלה שהצבא הוא שלא רצה אותם במשך השנים כי לא התאימו לו מן הסיבות הבריאותיות שציין הכותב ומסיבות אחרות שלא ציין, לא רק שהם מותקפים על ידי משתלחים מסוגו של שטרן העושים להם יום יום דמוניזציה ורצח אופי, אלא הם נאלצים להתפשר על עבודות שאינן לפי כישוריהם משום שהמעסיקים שייכים לציבור הבולע את כל דברי השקר הללו, חלק מהם גם נאלצים לעזוב את הארץ ולעבור טיפולים רק לשם שיקום דימויים העצמי שנפגע ע"י רצח האופי שמבצעת בהם המדינה.
  לכן יש לחוקק חוק פיצוי והגנה למושמטים, ש1. יפצה אותם רטרואקטיבית
  א. על כל הנזק שגרמה להם המדינה, ויחושב הן לפי כל יום עבודה שהפסידו, והן לפי ערך עבודות שהתאימו להם ולא קיבלו.
  ב. על כל הוצאה שנאלצו להוציא כמושמטים במדינה שלנו, כולל הוצאות טיפול פסיכולוגי או הוצאות לצורך עזיבת הארץ.
  2. יגן עליהם מפני התקפות שלוחות רסן נוסח התקפותיהם של שטרן ואחרים, תוך שימוש בחוק לשון הרע הקיים והחלתו על מושמטים=פטורי השירות הצבאי. כמו כן יורחב החוק הקיים היום האוסר להפלות על אי-שירות צבאי עד כדי הטלת שנת

  אהבתי

  1. כמו כן יורחב החוק הקיים היום האוסר להפלות על אי-שירות צבאי עד כדי הטלת שנת מאסר בפועל על מי שמפלה מושמטים.ומי שחושש מפני רמאים ומתחזים כדאי שידע: חוק כנגד רמאות והתחזות קיים גם היום, ולצה"ל יש דרכים לדעת מי מתחזה. אך הוא אינו מפעיל את החוק ואינו אוכף, ומסיבותיו שלו הוא מפיל את העניין על הציבור.

   אהבתי

   1. נוסח ששמתי בפורומים בתפוז:
    חוק פיצוי והגנה למושמטי צה"ל
    ======================
    חומשנות ראשית המדינה ועד היום, שחרר הצבא מספר בלתי ידוע של אנשים שהוא לא רצה אותם כי לא התאימו לו בין אם מסיבות כלליות (כגון נטיות פוליטיות או מיניות) ובריאותיות.
    אנשים אלה, לא רק שהם מותקפים מדי יום ביומו על ידי משתלחים מסוגו של שטרן העושים להם יום יום דמוניזציה ורצח אופי, אלא הם נאלצים להתפשר על עבודות שאינן לפי כישוריהם משום שהמעסיקים שייכים לציבור הבולע את כל דברי השקר הללו, חלק מהם גם נאלצים לעזוב את הארץ ולעבור טיפולים רק לשם שיקום דימויים העצמי שנפגע ע"י רצח האופי שמבצעת בהם המדינה.
    לכן יש לחוקק חוק פיצוי והגנה למושמטים, אשר יקבע, שהיות ולמדינה ולצבא יש אחריות למצבם שכן הם אלה שפטרו אותם מחוק שירות חובה, הם גם אחראים לפיצויים ולהגנתם של המושמטים.

    אהבתי

   2. לכן מוצע בזאת חוק פיצוי והגנה למושמטים אשר מטרותיו:
    1. פיצוי רטרואקטיבי למושמטים:
    א. על כל הנזק שגרמה להם המדינה בשל הסטיגמה שהטביעה עליהם, פיצוי אשר יחושב הן לפי כל יום עבודה שהפסידו, והן לפי ערך עבודות שהתאימו להם ולא קיבלו.
    ב. על כל הוצאה שנאלצו להוציא כמושמטים במדינה שלנו, כולל הוצאות טיפול פסיכולוגי או הוצאות לצורך עזיבת הארץ.
    2. הגנת המושמטים מפני התקפות שלוחות רסן מצד הציבור בכלל ומצד בעלי תפקידים בכירים במשק, בצבא, בתקשורת ובפוליטיקה בפרט, תוך שימוש בחוק לשון הרע הקיים והחלתו על מושמטים=פטורי השירות הצבאי. כמו כן יורחב החוק הקיים היום האוסר להפלות על אי-שירות צבאי עד כדי הטלת שנת מאסר בפועל על מי שמפלה מושמטים.

    אהבתי

   3. תגובה שאני לא מצליח להעביר כרגע בתפוז, בגלל תקלה שם:
    האנטגוניזם ישנו גם היום
    הציבור לא מבדיל כל כך גם עכשיו בין נבצרי גיוס לבין, נגיד, בר רפאלי (חוץ מאשר בנתונים הפיסיים:-)).
    הדגשתי שהפיצוי הוא קודם כל רטרואקטיבי, ובעתיד יתכן שהוא יהיה תלוי באיזושהי הוכחת פגיעה (וככל שיהיו כאלה נקבל אולי נתוני אמת לגבי הטענה ש"אין היום סטיגמה, ומשתלם להשתחרר") – דבר שיקשה על השתחררות מהצבא להיות שיטה לקבל כסף.
    אני מקבל מאד את המשפט שלך "לטשטש לחלוטין את ההבדל בין מי ששירת למי שלא שירת או למי ששירת שירות חלקי" (וגם את הדגש הציבורי, השאלה על מה בדיוק), אלא שבגלל שהמגמות היום הולכות הפוך (ולכן אני פסימי מראש לגבי סכויי העברת החוק בימינו אלה, ובכל זאת הצעתי, שיהיה קיים) – והצורך בפיצויים בשביל האנשים שנפגעו וייפגעו, יהיה יותר ריאלי ומוחשי, עוד לפני שיגמרו לטשטש כאן את מה שצריך טשטוש.

    אהבתי

   4. לינקים לפורומים בתפוז:
    <a href=http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=871 Target=_BLANK class=msg><a href=http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=871http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=871</a> (פציפיסטים)
    <a href=http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=1829 Target=_BLANK class=msg><a href=http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=1829http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=1829</a>
    (שירות חלקי בצה"ל)

    אהבתי

 12. צריך לדרוש פיצוי לכל מי שהצבא גרם לו בעיות נפשיות, להכיר בהם כנכי צה"ל ולשלם להם פיצויים.
  בכל מי שקיבל התקפי חרדה במהלך השירות הצבאי ולא לפני כן ובכל מי שניסה להתאבד במהלך השירות, במיוחד עם הוא דיבר עם קב"ן קודם והקב"ן לא האמין לו.

  אהבתי

 13. כמובן שאתם יודעים טוב מאוד רק לדבר רעות על הצבא אבל מה עם לומר מילה אחת קטנה וטובה על הצבא?בכל זאת צבא חזק וטוב ששומר על מדינת ישראל.כולם מתהדרים בדעות נאורות ומתלוננים על הצבא תמיד…מותק להתהדר בדעות נאורות ולהתלונן על הצבא שלא עושה אותך יותר טוב זה עושה אותך יותר ישראלי, הרי כל ישראלי חייב להתלונן על משהו…

  אהבתי

  1. קופיקו
   בעד הצבא יש די והותר אנשים שידברו. יש מנגנון משומן של תקשורת, דוברים ופוליטיקאים ואחרים שידברו ומדברים טובות על הצבא. מישהו צריך לומר לדבר גם בשמם של האחרים ולהגיד שלא תמיד הצבא צודק, ולא יזיק לאף אחד לשמוע גם את הצד השני.
   ביקורת

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: