רשומות מהשנה החולפת – אוקטובר-נובמבר 2006

די, נמאס!
כל אחד שהשתחרר הרגע מהשב"כ, והתקבל למרכז הליכוד, חושב שאם הדמוקרטיה מפריעה לו, הוא ישתיק אותה, כמו שרגילים, כנראה, במקום שהוא בא ממנו.
אי לכך אני מציע הצעת חוק חדשה, שתיקרא: חוק לסיוע הסתגלות משוחררי המערכת הבטחונית לחיים האזרחיים, או בשם עממי יותר, "חוק איזולירבנד לפה לשב"כניקים".
על פי החוק שאני מציע, להל"ן חוק הצבנ"ע מס' 1 2006 התשס"ז:
1. על כל משתחרר משירות בטחוני בתפקיד בכיר, תוטל תקופת צינון בת חמש שנים.
2. במהלכה של תקופה זו, ייאסר על המשתחרר
א. לעסוק בפעילות פוליטית כלשהיא.
ב. להתבטא התבטאות פוליטית.
3. במהלכה של תקופה זו ימומנו למשתחרר, על חשבון משכורת הפרישה שלו מן השירות, לימודי אזרחות במהלכן יקח שיעורים בסיסיים בנושא: מהות הדמוקרטיה, הפרדת רשויות, תפקידו של בית המשפט, חופש הדיבור וחופש הביקורת, ועוד.
הלימודים ייעשו בפיקוחו של אחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל שייבחר, ובסיומם יהיה על המשתחרר לעמוד במטלות אשר ייקבעו ע"י המוסד.
4. עמידה במטלות תהווה תנאי בסיסי להרשאת כניסתו של המשתחרר לפעילות פוליטית עתידית, כולל הצגת מועמדות לכנסת, השתתפות בממשלה, וכדומה.

ובהמשך: חוק מנת משכל בסיסית כתנאי רשיון לפעילות פוליטית.

נכתב ב26/10/06

יום קודם כתבתי:

"יַשָׁנוּ, היה קריר, אוקטובר, אתה יודע
כשהסתו ניצח סוף סוף את הקיץ
הדכאון שנדמה שכבר לא יעבור
התחזיות ניבאו שנה חזקה
באוטובוס נסעו סטודנטים, צעירים, מפטפטים.
מה בא לך בשעה כזאת, איזה נירוואנה. לשקוע
בתוך עצמך ולחלום כמו פעם
כאילו אתה מתחיל את החיים עכשיו.

לבוא הביתה, לאכול מרק
לחשוב כאילו הקולות בחוץ
הם רק קולות הרוח המייללת"

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

6 תגובות בנושא “רשומות מהשנה החולפת – אוקטובר-נובמבר 2006

 1. חוק מנת משכל בסיסית? אתה מדבר על IQ? כי לדעתי IQ זה סתם בולשיט, זה בודק את מנת השמכל של באופן מאוד מצומצם, אבל כשאני חושב על זה יכול להיות שזה בדיוק סוג המשכל שמחפשים בפוליטיקה:-|

  אהבתי

 2. "יותר משהשתמטו בני ישראל מצה"ל שמרה "ההשתמטות" על כוחם ומעמדם של מקונניה" ציטוט גדול של המגיבה הגר (ברוך שובה) המסכם את העניין – תגובה 72 בכתבה החשובה לכשעצמה של יגיל לוי:
  <a href=http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/888389.html Target=_BLANK class=msg><a href=http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/888389.htmlhttp://www.haaretz.co.il/hasite/spages/888389.html</a>

  אהבתי

 3. בוינה, אולי הברק הזה צריך להתקשר לחמאס שישגרו יותר קסאמים.שנוחל לחדש את בבל"ת "מי ידאג לשדרות".  או אולי צריך לחדש את בבל"ת וינוגרד. כדי שיהיו יותר דברים שיסיחו את דעת הציבור. כי לדעתי בבל"ת המשתמטים לא יחזיק מעמד יותר משבוע. אגב, לא דיברו על זה כבר לפני איזה שנה שנתיים? ניגמרים להם מסכי העשן שהם צריכים למחזר אותם?

  אהבתי

  1. גם לדעתי בבל"ת, וגם לפני שנה דיברו על זה אחרי "כוכב נולד". אתמול קורבן ראשון נפל (פתחתי בדיוק כשאדיר, אחד שנשר, אמר "ותודה לאנשים הטובים בתקשורת שקראו לי משתמט"), אם אחד ’המשתמטים’ האחרים שנותרו יזכה, יש סיכוי שזה יימשך קצת יותר משבוע. אבל ברק "כבר ידע מה לעשות" כדי לרענן את מסכי העשן האחרים, סמוך עליו (הצורך בריענון הולך ונהיה תכוף יותר).

   אהבתי

   1. אוי אני כרגע ניזכרתי איך לפני שנתיים שלוש התוצאות של כוכב נולד היו בעמוד הראשון של מעריב + סנטרפולד גדול, סגול, מגעיל! אבל בוינה, זה לא צחוק. אם הוא רוצה להיות ראש ממשלה עוד פעם שיחשוב יותר לעומק.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: