היום כולנו הומואים!

אני, עד כמה שידוע לי על עצמי, סטרייט של 90%, לפחות.
אבל את ההרגשה של כמו להיות הומו, בחברה שוביניסטית, ימנונית וימנונית למחצה כמו החברה הישראלית, אני חושב שאני בכל זאת מכיר.
מי שדאגו להכיר לי אותה, אלה אנשים שקראו גם לי "הומו" בכל מיני שלבים של החיים. אולי בגלל שההופעה שלי משקפת גבריות עדינה מדי, אבל בגדול, אלה שמזהים אותי עם הומואיות, בדרך כלל אלה הסוג הזה של אנשים, שבהגדרת "הטומאה" שלהם נכללים כל אלה שדומים לי: אשכנזים, משכילים, שמאלנים או אפילו שרק נראים כאלה. אותם אנשים שרוצים לגרש מכאן את כל מי שליברלי בדעותיו המדיניות (כלומר מצביע מרצ), את מי שמאמין בדרך כלשהיא של שלום והידברות ולא רץ לגרש מכאן את הערבים ולשמור על ארץ ישראל השלמה של המתנחלים.
בעיניהם "סמולני-הומו" נופל על אותה משוואה, ותכניתם – תכנית הגירוש, אם בתפילה ואם במעשה עתידי, כוללת גם את אלה גם את אלה.
והידיעה הזאת עם מי יש לנו עסק, מחדדת לי את התחושה שאסור לנו, כל החפצי חיים בארץ הזאת, במדינה הזאת, להיכנע להם ועד כמה אנחנו לא יכולים להיות אדישים לאיומים ולקללות שזוכה להם הקהילה ההומו-לסביות בגלל כוונתה לצעוד בעיר שנקראת בירת כל הישראלים, כי ברשימה הגדולה, האמיתית, של כוחות השחור, אנחנו הבאים בתור.
שלא יטעו אותכם הדיבורים המתחסדים על גועל הנפש שמעורר המעשה ההומואי. ההומואים מפגינים לא על הזכות "לשים בתחת", אלא על הזכות לאהוב את בני זוגם כמו שאדם סטרייטי (כלומר, אחד ששם את האיבר במקום אחר, שממנו באים חיילים לשמור על ההתנחבלויות או צאן נוסף לעדר שומרי מצוות רבניהם ולכן אהבתו מקודשת) אוהב את בן/בת זוגו, ועל זכויות האזרח שלהם, על הזכות למקום תחת השמש, הזכות לחיות, שזה כולל: ללכת לאור השמש, בלי להתבייש במה שנולדת איתו, במיוחד בבירת ישראל.

ודווקא בעיר שבה חיה אוכלוסיה גדולה ומוכחשת בארון (10% של חרדים הומואים), יש למעשה הזה ערך חינוכי מיוחד, יותר מתל אביב או כל עיר אחרת שמכבדת את זכויות ההומואים ושבה זכויות האזרח הם לכאורה דבר מובן מאליו.
אני מתנגד למצעד פרובוקטיבי בירושלים. פרובוקטיבי בעיני פירושו חשיפה של חלקי גוף מוצנעים, והליכה מופגנת בתוך שכונות מגורים, ושבהן במיוחד הציבור לא רוצה לראות דברים פרובוקטיביים (למרות שנראה לי שהרבה חרדים בעומק ליבם היו מתים לראות מצעד חשוף בשכונתם, אם לא של הומואים אז של לסביות, ואולי זה באמת מה שמלחיץ את ראשי הציבור שם). אבל הצעדה הירושלמית, עד כמה שאני מכיר וזוכר משנים קודמות, היא לא כזאת, היא צנועה וסולידית, וגם עוברת במרכז העיר, העיר של כולם, גם של תושביה החילונים. לא בדיוק באזורים שחרדים מסתובבים בהם.

יתכן גם שלו לא היו צעדות קודם, לא הייתי חושב שדחוף שההומו-לסביות יעשו אותה.
אבל ירושלים עברה כבר ארבע צעדות, והשמים לא נפלו. סך הכל, לירושלים נוספה עוד עדה על עדותיה הססגוניות, לפעמים ססגוניות מדי.
עד שבצעדה האחרונה, לפני שנתיים, היתה הסתה והיתה דקירה. מאז לא צעדו, היה רק האירוע המצחיק בשנה שעברה באיצטדיון. וזה משדר מסר: הטרור החשוך, טרור הסכינאות והג'יהאד, הוא לגיטימי בחברה הישראלית, הוא משיג את שלו, ומכיוון שכך, מחר יוכלו המרזלים וחבריהם לעדת השנאה עדת מורדי האור לכוון את סכיניהם, שנאתם, ט ו מ א ת ם ה ע מ ל ק י ת, אל שנואי נפשם האחרים, שזה אתם כולכם, ליברלים, נאורים בעיני עצמכם, אוהבי שלום ותומכים כללית בזכויות אדם, כולל כמה מכם שבטח חושבים ש"מצעד הגאוה זאת סתם פרובוקציה".

"כשדקרו את ההומו שתקתי, כי אני לא הומו". זה בדיוק המצב.
אתם לא חייבים להזדהות עם ההומואים כקהילה נרדפת (יש בהחלט קהילות נרדפות ממנה שגם לצעדות שלהם אני מחכה, למשל נפגעי הנפש וגם מושמטים, הקבוצה הקרובה לי אישית ביותר, והצלחתה של צעדה זו תעודד גם את הצעדות שלהם, אני מקוה), אבל אתם חייבים להזדהות עם זכויות האדם, ערכי הפלורליזם וקבלת האחר, השונה. ערכים שבלעדיהם אפשר מצידי לסגור את המדינה.
והיום, ההומואים הם נושאי הדגל, הם אלה שיש להם את הביצים להפגין בשביל הדברים שהם פועל יוצא מהערכים האלה, בבירת ישראל, שבה הדברים האלה לא ברורים מאליהם. זאת לא חוכמה להפגין איפה שזה כן נראה ברור.
מאד הייתי רוצה שגם על דברים אחרים יהיו כאן ביצים להפגין, כמו שיש לאלה שיצעדו בירושלים. ואולי ההפגנה הזאת תיתן את האומץ.
לכן הצועדים מייצגים לא רק את "ההומואים" אלא את כולנו, כל אלה שהמלים שכתבתי על זכויות אדם, פלורליזם, קבלת האחר, אומרות להם משהו. ובמובן הזה, כולנו היום צריכים להיות איתם.

בהצלחה!


החודש: חוגג 35, אלבום של אמן שהיה במידה רבה "מצעד גאוה של יחיד". וזו יצירה אחת מיני רבות שהיינו מפסידים, אילו כל מיני טיעונים מתחסדים היו מנצחים.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

10 תגובות בנושא “היום כולנו הומואים!

 1. הקו מחשבה שלך הוא כמו של אחי ,שהכוונה היא לטיפשות כוללנית …בכל עדה יש חרא ,באשכנזים יש חרא ,במרוקאים חרא ,באמריקאים וארגנטינאים חרא (ואפילו הרבה) ,זה עניין של אילו אנשים אתה פוגש ואילו מעבירים איתך את הפן החברתי במשך חייך ,כל אותם אלו שקראו לך הומו ללא סיבה פשוט טיפשים ,או כמו מה שניקרא "משחקי בנים " ,שבעקרון -כל העניין הוא לפגוע אחד בשני על מנת לצחוק לבסוף פה אחד ,למרות שלא תמיד העניין הוא של לצחוק ביחד ,אלה לצחוק ולנדות אחד .

  אל תכליל ,באמת שלא …תמיד יהיו יוצאי הדופן

  אהבתי

 2. וואו ,רק עכשיו קלטתי שאתה הומו ברצינות …
  אוקיי ,אז בהחלט יש לי דעה לגבייכם …היא לא כוללנית אבל מה שכן -היא נכונה לגביי רבים בין אם הם מודעים לכך ובין אם לא …

  באחד הפוסטים האחרונים שלי רשמתי את הדעה שלי לגבייכם (מומלץ לך לקרוא ולהבין משהו )
  אני לא נגדכם ,אבל בזמן האחרון גם לא בעדכם ,ממצב שבו רציתם זכויות ושוויון כבני אדם רגילים ,הפכתם לבעלי רצון לצרף אליכם אנשים ,גם אלו שאינם נולדים כך (וכן, גילו בפעם ה100 שהומו ולסבית הינו פגם/ייחודיות/מתנה תיבחר מה הדבר בישבילך מולד)
  בקיצור תיקרא בבלוג שלי ,במידה ולא הבנתי תקן אותי ,כי אני לא בטוח שבאמת הבנתי,אחרי הכל …אחרי 4 שעות שינה ו4 שבועות שלמים של שינה לא סדירה אל תצפה ממני להבין משהו .

  אהבתי

  1. וואו, מאיפה קלטת? קראת את השורה הראשונה?
   אין לי ממש חשק לקרוא בבלוג שלך. מכיוון שאינני נכלל בקבוצת ה"אתם" שאתה מדבר אליה, אני גם לא אענה לך בשמם. עד כמה שאני יודע, ההומואים לא "רוצים לצרף אליהם" את מי שלא נולד ככה ונראה לי שאתה מדבר שטויות, שלא עושות לי חשק לקרוא עוד משלך.

   ודרך אגב, אתה בדיוק ממחיש לי את ההרגשה שדיברתי עליה בשורות הראשונות.

   אהבתי

 3. האספסוף הסדומי ביקש להשפיל את האחרים – המלאכים (ויש אומרים: חייזרים באו לשדרג את בני האדם מעל דרגת הקוף המצוייה שלהם), שהיו בעיניהם האחר והשונה כמו שההומו בעיני החרדים.
  תורתם הקדושה של אנשי סדום הלאומנית והקסנופובית היתה גדושה בסעיפים מדאורייתא נגד זרים (ובמיוחד עניים – זו היתה תורה נאציונל קפיטליסטית למהדרין) וביקורם של המלאכים-החייזרים פגע קשות ברגשותיהם.
  על כן ביקשו להשפילם בדרך שאלפי אוהדי כדורגל – גברים סטרייטיים על דעת עצמם, מבקשים בכל משחק להשפיל את שחקני הקבוצה היריבה ("את בית"ר נז**ן" – ציטוט ממשחק כדורגל). לא בטוח שהתכוונו לתנות איתם אהבים הומוסקסואליים (למעשה דוגמה למה שהתכוונו לעשות להם נמצאת בסיפור הסטרייטי לחלוטין "פילגש בגבעה" בספר שופטים).
  משלא נענה מבוקשם, התחילו לשרוף פחים, לאיים בסכינים, לנסות לשבור את דלתות הבית, לא ממש התנהגות טיפוסית לאלה שצועדים במצעד הגאוה, אין צורך לציין למי היא כן אופיינית).
  מזל של"מלאכים" היו שוקרים חשמליים מדגם קדום.
  ומזלם הרע של אנשי סדום – "גברים גברים" בעיני עצמם, שללא ספק לו חיו היום היו

  אהבתי

  1. ומזלם הרע של אנשי סדום – "גברים גברים" בעיני עצמם, שללא ספק לו חיו היום היו בין המתנכלים למצעד הגאוה – גרם שגם ייספו (לפעמים יש אלוהים) וגם ייזכרו בהסטוריה כפייגלך – דבר שהם לא היו אוהבים ומהווה בשבילם השפלה הסטורית מלאה צדק פואטי. גם מזלם הרע של ההומואים יצא להיות מזוהה איתם.

   אהבתי

  1. כל אחד יצעד במה שהוא מאמין ותומך בו.
   מה זו ההכללה המטומטמת הזה? אם הומו יאמין במטרת המצעד, הוא יצעד. מה הומואים צועדים רק במצעדי גאווה?
   טיפשות.

   אהבתי

 4. פוסט כנה חשוב כתבת צועד.
  מצעדים חשובים רבים עוד מצפים לנו
  ונקווה שנצליח לשמור על מדינה דמוקרטית שתאפשר את מצעד הגאווה ואחרים ע"מ שלכל אחד יהיה ביטוי.
  ובנתיים כמו שאמרת: היום כולנו גאים וגאות.

  אהבתי

 5. יש לך טעות…
  לא כולם הומואים
  כולם הומופובים
   
  אנשים שמתייחסים אל הומו ולסבית כ"קללה" או "עונש"
  היום כל יהודי חושב שהומו זו קללה
  וזאת לא,הומו זה בן אדם
  כמו כולנו הוא חי
  אז נכון הוא נמשך למין שלו…ואז מה?!
   
  למה אנשים בארץ הזאת חושבים שהומו זה אישה?קללה?עונש?סבל?
  מה הבעיה בלהיות הומוסקסואל/לסבית/ביסקסואל/טרנסקסואל?! 
   
  😕

  אהבתי

 6. אלה שקראו לך ’הומו’ היו אנשי מערות (ערסים) שבאים ממדינות נידחות ומסריחות ששם גבר הוא מי שחזק פיסית.
  גבר אמיתי הוא מי שיש לו כוח.
  בעידן המודרני כוח נמדד בשכל.
  ואלה שאמרו לך שאתה הומו כנראה ממש לא היו גברים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: