איך שהזמן עובר…

בדיוק היום, לפני שלוש שנים, כתבתי את התגובה המשמעותית הראשונה שלי תחת הניק "הסטוריון מצעד המחץ" (אז ההסטוריון היה עם י'). זה היה בתגובה לפוסט של מתמחה בפסיכיאטריה (שהיתה אז גם עורכת של כתב עת ספרותי), שלאנשים היתה הרגשה שהיא יותר מדי הסניפה את המערכת לוורידים ולנשמה. לי המקום שבו היא עבדה התקשר עם אירוע אישי בעבר, ולא יכולתי לשתוק.
הניק היה כבר קודם, אחד מסדרה של ניקים מתחלפים (שעל הסיבה לבחירתו כבר כתבתי), אבל התגובה שבדיון ההוא (ועוד כמה שהוספתי בעקבותיה) היתה האירוע המכונן, הצורב, המעצב והמתווה והמטביע חותם על השנים האינטרנטיות הבאות, (כולל ההתנגשות עם בריון השכונה הגלקטי שהחליט שאני הוא שמחרצף אותו וכעונש היה עתיד להאדיר את פרסומי בטוקבקים של הארץ) וכעבור חצי שנה היא שהולידה גם את הבלוג.

אני מקווה שטלי הפנימה מאז את המסר שביקשו למסור לה אנשים. היום אולי הייתי כותב את התגובה בסגנון אחר (משעמם יותר) אבל אינני חוזר בי מעיקרי הדברים, שהיו מעין חזרה לדברים שפורסמו 11 שנים בדיוק קודם ושהיו גם הם בשעתם אירוע מכונן, אולי ה-אירוע המכונן במאבק החברתי שאליו אני מתכוון.

מכיוון ש"מצעד המחץ" היה בעצם משהו די ישן ונזנח בעבר שלי (ולא ממש דבר שאני יכול להסבירו לאנשים, אבל לא רק הוא כזה), הבלוג חייב אותי להתמודד עם הכינוי בצורה יצירתית, וכך יצרתי בין השאר את "הצועד בנעליו" שהוא שידוך בין "המצעד" לבין האימייל שלי. גם את סיפורי ההסטוריה האלטרנטיבית של "חבורת המחץ", חבורה די נשכחת שעל שמה נקרא המצעד. בראתי את העבר, מחדש וזה היה נסיון מעניין. לקחת את אותו עבר שנראה כאילו הוא מאובן בזמן, לפורר אותו ולארגן את חומריו וליצור בכך זמן חדש לגמרי.
כעת אני חושב לפתוח בלוג אחר, שיהיה קשור להווה שלי ולזהות היותר רשמית שלי, שחלק בטח גם ניחשו אותה. אני לא יודע, אם אעשה זאת ואם בכלל, מה יהיה עתידו של הבלוג הזה, אבל האמת היא שאף פעם לא ידעתי, ובכל זאת הדברים נמשכים מאליהם. כמו דברים אחרים בחיים הכלליים שלי, ולא אופתע אם הצועד ימשיך ויצעד והסטוריון מצעד המחץ ימשיך להסטר.

 "יש מלחמה במדינה הזאת, בין יפי הנפש ללא מרכאות וללא כוונה שלילית, לבין אלה שהנפש אצלם היא בכלל לא בבחינת דבר שבנמצא."

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

6 תגובות בנושא “איך שהזמן עובר…

  1. אני זוכרת את הדיון אז אצל טלי. נדמה לי שיורם סגר את הבלוג שלו בעקבות התבטאויות שלה כי לא הסכים להופיע איתה מעל אותה במה. גם אני אז הייתי מגיבה בשלל כינויים.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: