דצמבר – כבר לא החלש ביותר (קצת סטטיסטיקות לסיכום השנה)

בדצמבר 2004, קצת פחות מ5 חודשים לעלייתו של בלוג זה לאויר העולם – נרשם השיא הנמוך ביותר של כניסות כאן – 54.
גם דצמבר שעבר היה חלש, יחסית לקודמיו. פברואר וינואר 2005 (בסדר זה) היו חלשים ממנו בטבלה השנתית, אבל הוא קיבל אצלי באופן פרטי מעין סטיגמה של "החודש החלש". זה גם קשור מאד במצב רוחי הכללי בחודש הזה, בחשק לכתוב, ובכלל.
השנה, דצמבר שבר את הסטיגמה הזאת, ובסיכום השנתי הוא נמצא כרגע במקום הששי וצפוי לעבור את אוקטובר, ולסיים את השנה במקום החמישי.
החודש החזק ביותר השנה, ובממוצע הכללי, הוא חודש יולי שקבע השנה, שיא של כניסות שאין דומה לו עדיין, וגם את שיא הכניסות ליום בכל הזמנים, בעקבות הפוסט הזה, שמחזיק גם בשיא התגובות. הוא גם החודש שעלה בצורה המרשימה ביותר השנה לעומת מצבו בשנה הקודמת – 283.3% (אם כי עלייתו של דצמבר בשנה הקודמת, למרות שהוא נמוך עדיין בטבלה הכללית, גדולה יותר). אחרי יולי נמצאים אוגוסט, ספטמבר ומאי. אחריהם דצמבר כאמור, אוקטובר (אלוף השנה שעברה), נובמבר ויוני.
חודש מרץ, העמוס ביותר מבחינת מספר הפוסטים, נמצא רק במקום התשיעי, מה שמלמד שלא בהכרח קיים קשר בין כמות הפוסטים למספר הכניסות. הוא נופל ב22.3 מהממוצע השנתי (הקטן רק במעט ממס' הכניסות שהגיע אליו בלוג אחר, שפתחתי כמה חודשים לפני הבלוג הזה, וכמעט זנחתי לגמרי!). אפריל במקום העשירי ופברואר וינואר (בסדר זה) הם החודשים החלשים גם השנה.
העלייה בממוצע החודשי מדצמבר 2004 ל2005 עמדה על 325%, מדצמבר 2005 להשנה היא עומדת (נכון לכרגע) על 168.16%.
אין לי אומדנים של כמות הכניסות באוגוסט וספטמבר 2004, ובלי שקלול הנתונים של 2004, נמצאים אוגוסט ואוקטובר במקום השני והשלישי בהתאמה בממוצע הכללי. עם נתוני 2004 ללא החודשים החסרים, מטפס מאי למקום השלישי ואחריו ספטמבר. עם הערכה של אוגוסט (18 ימים) וספטמבר 2004, עשוי אוגוסט לרדת מהמקום השני בסטטיסטיקה הכללית, ומאי הוא אז השני. אוקטובר עשוי לעבור את ספטמבר, אבל זה לא בטוח.
בשתי השנים הקודמות, במרץ התרחשה קפיצה לאחר דצמבר, ינואר ופברואר חלשים, ולשעתו הוא נחשב חודש שובר שיא, למרות שאחר כך היו חודשים שעברו אותו (השנה, כאמור, כמעט כולם, ובשנה שעברה: אוקטובר ואוגוסט). אפריל היה תמיד חלש, אבל אף פעם לא כמו קודמיו החורפיים.זהו, אני נמצא כעת בהתלבטות לגבי הדרך שבא אמשיך לבטא את עצמי בלוגית. מן הרגע הראשון לייסוד הבלוג, כשהייתי רק 'הסטוריון מצעד המחץ' (ולא תיארתי לעצמי שהבלוג יאריך ימים ויתפרס גם לתחומים פוליטיים ואחרים), גזרתי על עצמי שתיקה ו'מסתורין' בהרבה דברים, בעיקר הנוגעים לחיי האישיים כפי שהם כעת, ולפיכך גם מנעתי את עצמי משיחה לא-וירטואלית עם אנשים אחרים. לפעמים אני מרגיש שהפורמאט הזה מגביל אותי ומונע ממני לתת יותר דברים מעצמי, מצד שני יתכן שהזדהות רחבה יותר, לא תוכל להיעשות במסגרת בלוג זה, שנועד להיות אנונימי. האם זה אומר ש"הסטוריון מצעד המחץ" הגיע למיצויו? ימים יגידו. הפוסט הבא, בעה"ח, יביא את ראשי מצעדי סוף השנה (לא שנתיים, זה כבר היה פעם) בשנים 71-86.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

3 תגובות בנושא “דצמבר – כבר לא החלש ביותר (קצת סטטיסטיקות לסיכום השנה)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: