עידכון והתנצלות: בינתיים "הארץ" החזיר את

הכתבה שעסקה בתכנית החדשה של משרד האוצר לקצץ מקצבאותיהם של נכים קשים את אותה קצבה שנקראת שר"מ (שירותים מיוחדים) שמאפשרת לכמה מהם לא רק להתקיים אלא, שיא החוצפה להתקיים בכבוד. מדובר במיוחד בהענשתם של אלה שמעיזים גם לרצות לעבוד. חלק מהם אינם מקבלים ואינם רוצים את קיצבת הנכות הרגילה, אך זקוקים לשירותים המיוחדים. לפי תכנית הרשע החדשה, קיצבה זו תישלל מהם אם יעיזו להרוויח מעל 5,500 ש"ח. לא כדאי לעבוד (ותזכרו את זה בפעם הבאה שזה שה'לוחמים בשחיתות' למיניהם אצים-רצים לעשות אותו ר"מ, או נבלה אחר, יסית נגד 'מובטלים פרזיטים').
המהירות בה נעלמה הכתבה בהתחלה, גרמה לי לייחס כאן בבלוג לעובדת ההיעלמות כוונות מן הסוג המתואר בתגובה שכתבתי שם. אם לא היו כוונות כאלה, אני מתנצל בפני 'הארץ'.

וזו התגובה שכתבתי:

המסר של המדינה לנכים, אותו לא תקראו בשום מקום, אך הוא המסר האמיתי:
"נכים, העובדה שאתם התקיימתם ומתקיימים, היא לצנינים בעינינו.
אנחנו לא סובלים אותכם, לא רוצים לראות אותכם, וקיומכם מנוגד למוסר היהודי כפי שאנחנו מאמינים בו: "וְאֶת הַפִּסְחִים וְאֶת הַעִוְרִים שנאו נֶפֶש דָּוִד, עַל-כֵּן יֹאמְרוּ: עִוֵּר וּפִסֵּחַ לֹא יָבוֹא אֶל הַבָּית (שמואל ב', ה 6-8)". כך דוד המלך ניצח וכבש, וכך גם אנחנו ננצח ונכבוש. כמו שדוד מלך ישראל התגבר על הרחמים שלו, כך גם אנחנו, וביתר קלות.
האידיאל שלנו הוא מדינת ספרטה שבה עדיף שלא הייתם באים לעולם, אבל בגלל כל מיני אילוצים, ובעיקר כדי לעזור לכם להיעלם מהעיניים בלי לעשות הרבה רעש (יש פה כל מיני יפי נפש), אנחנו זורקים לכם כמה פרוטות.
זה לא אומר שניתן לכם לחיות בכבוד.
בני אדם שאינם שלמים בגופם, סותרים את האתוס הציוני המושלם, ולראות את אותם לא-בני אדם (כן, זה מה שאתם בשבילינו) חיים בכבוד, סטירת לחי כפולה היא לנו.
וזכרו: כל חייכם נתנקם בכם, על עצם זה שאתם קיימים, על זה שאתם רוצים לחיות (במקום לקיים בגופכם את אמירתו של נכה אחר: טוב למות בעד ארצנו), ואם אתם עוד רוצים לחיות, אז בכלל העליתם לנו את החלסטרה. תגידו תודה שאתם נושמים בכלל."ונר זכרון לישראל טויטו ז"ל. יהי זכרו ברוך.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

13 תגובות בנושא “עידכון והתנצלות: בינתיים "הארץ" החזיר את

   1. אקיצר:

    א. כדאי שתקרא שוב, בהזדמנות אני אכתוב פוסט על הספר ומשמעויותיו.

    ב. מדובר על חברה דיקטטורית, הנשלטת על ידי מיקסום האושר של הפרטים, ומיקסום הסדר הכלכלי. בניגוד ל – 1984, ששם מרד לא יתרחש עקב חוסר הידע של הפרטים, עקב הסתרת השלטונות, פה הידע קיים, אך אין רצון לפרטים למרוד – כי טוב להם.

    בין היתר, האנשים מתוכנתים למות בגיל 60 מלידה, וכך נחסך המון כסף מהמדינה, והסבל של הזקנים נחסך.

    אהבתי

   2. בדיוק! אמנם אלדוס האקסלי כתב זאת במחצית הראשונה של המאה הקודמת, אך הוא טען כי נבואתו תתגשם. אין ספק שאנו מתקרבים אליה בצעדי ענק…

    אהבתי

   3. אם לא תבוא קודם איזה היחרבות קטנה של העולם, כתוצאה משחרור רצוני או לא רצוני של אנרגיה גרעינית, אסונות טבע או שילוב של השניים, ואז יהיה מצב דומה למה שאני מנסה לדמיין כעת ב’הסטוריה האלטרנטיבית’.

    אהבתי

   4. בזה אתה צודק. מה גם שחברת השפע תעלם בקרוב, עקב אי יכולת של כדור הארץ לספק את המשאבים לעולם. אבל בכל מקרה, זה אף יכול לזרז את התהליך – כי יהיו יצירת מעמדות מתוך מודעות ורצון. עולם של משרתים ואדונים, מתוך רצון. ששוב, זהו המשכו של מה שקורה היום. השאלה היא, מי ינצח במלחמה לפני ההפיכה…

    אהבתי

 1. הרבה פעמים קורה לי איתך, שמרוב שיש לי כל כך הרבה מה להגיד אני נשארת שותקת. נאלמת דום. אולי נשלח אליך להכשרה קצרה את ג’וני שלי, שהיה רוצה מדי פעם להביא אותי למצב הזה באופן יזום…

  אהבתי

 2. אני נרגעתי כאשר קראתי היום שגזרה זו בוטלה.
  לדעתי זה סוג של ריטואל קבוע שמטרתו להכניס את העז הביתה ואח"כ להוציא אותה, ואז לכאורה יש רווחה.
  זה דוחה כשזה נעשה על גבם של אומללים.

  אהבתי

 3. תגובה ששמרתי למקרה שהצנזור הטמבל בהארץ יצנזר:

  על הסקר "החרמת מקומות עבודה שמנצלים עובדים"
  מה שלא אהבתי בתוצאות הסקר הוא שמספר המחרימים מקומות שאינם מאפשרים גישה לנכים קטן ממספר המחרימים מקומות המנצלים עובדים, ב9%.
  מה שמראה שעם אפליית חריגים עדיין אין לחברה הישראלית בעיה. יש משהו מובנה בגנים של החברה הישראלית, לפיו שונים נתפסים כחסרי זכות קיום, כפחות בני-אדם ("פחות שלמים") מהאחרים, ותוצאה זו של הסקר משקפת נכון את המצב, לדעתי.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: