סיירת החרצופים

אם שמתם לב, בימים האחרונים החרצופים שלי התעוררו משנת החורף. ועכשיו הם גם קמים מוקדם יותר. וגם ביום הזכרון אין להם אלוהים, אלה שמטיפים לי, לכם ולנו לכבד את צה"ל.

זה מפני שאלה שמשתמשים בפרופיל 21 ככלי הרתעה לעורר "יראו וייראו" לגיבוש השבט, מתוך פחד שאחרים לא יכבדו את צה"ל לפחות כמו שהם מכבדים אותו (דבר שעלול לפגוע במשכורותיהם ובישבניהם של כמה מהם), גם דואגים יומם ולילה לשמור את המיתוס שהמערכת מפיצה על אלה שהיא נותנת להם אותו, ושלשמו הוא הומצא:
"אנשים שהם דפוקים בשכל, כשלונות בחיים האישיים שלהם, ולכן בדין הם קיבלו את הפרופיל שלהם".
(או שהם משתמטים=רמאים=פושעים יותר גרועים מאלפרון=יותר אויבי האנושות מבן לאדן, אבל על הנושא של מושמטים/משתמטים – בפוסטים אחרים)
וכאשר מופיע מישהו שמפריך את התזה שלהם (ואיננו 'משתמט' מדרגה ראשונה, כלומר מושמט רצוני), יש תמיד מי שמתנדב או מנודב לבצע בו סיכול ממוקד.

כך אני, עם הכתיבה שלי. במלוא הצניעות, אני מעריך את עצמי ככותב טוב. יכולתי אגב מההתחלה להסתיר את הפרופיל שלי, אבל לא עשיתי זאת, כי לא אני זה שצריך להתבייש. (ולעובדה שאני לא כותב בשם הרשמי שלי, זה שבת.ז., אין קשר לפרופיל.) הכתיבה שלי היא כלי המלחמה שלי, ולכן היא יעד המתקפה של החרצופים ששולחים בשמי תגובות בכל מיני פורומים, כדי להראות כביכול שהמיתוס על בעלי פרופיל 21 נכון.

בדרך כלל, הם כותבים בשמי דברים מופרכים לגמרי שמעולם לא טענתי אותם.
או שהם עושים קופיפייסט לדברים שכן כתבתי ושותלים אותם במקומות שבהם הם נראים תמוהים ולא רלוונטיים (עם הוספת הביטוי "פרופיל 21" בכל מקום אפשרי).

מי שמאמין שאני הוא השולח של התגובות האלה, החרצופים ושולחיהם מקווים שהוא יראה בהן הוכחה לסטריאוטיפ של הפרופילניק הדפוק.
חשוב להעיר: זה לא משנה כל כך מי הם אלה שכותבים מאחורי החרצופים האלה, אם הם פועלים לבדם וחושבים שהם מתנדבים מטעם עצמם, או שהם יודעים מי בעל האחריות השילוחית ואולי לא רק, שלהם. הדיון אם יצורים כאלה (הנדבקים לא רק אלי) הם סתם טרולים חרוצים במיוחד או פועלים של "השב"כ" מתקיים גם במקומות אחרים. בעיני, אין הבדל גדול אם הם מחתימים כרטיס במטה השב"כ הקרוב למקום מגוריהם או שזו "תודעה שב"כית התנדבותית" שהוחדרה למוחם מן הסתם עקב קריאת יתר של ספרי שרגא גפני-שריג, יקיר העיר של חולדאי החדש (סורי, לפשיסטים כאלה אני לא נותן לינק. חפשו לבד) או פשוט עקב שטיפת המוח התמידית שפועלת על כל אחד בחברה הישראלית מן הגן ועד בכלל, שמי שאחראי לה הוא גם מי שאחראי למלחמה בפרופילניק, בן דמותו של "הכופר" או ה"סיטרא אחרא" של דת הצבא.

כך או כך, החרצופים האלה הם עבדים, ועבדים הם יישארו למערכת ושטיפת המוח שלה, עבדים מן הסוג הנרצע ביותר.

אני, בכל אופן, אמשיך עם הכתיבה שלי כאן ובמקומות אחרים, והחרצופים, שמתכוונים לקלל, עוד יצאו מברכים. כי חוץ מזה שהם מעלים לי את הרייטינג וגורמים לי להיות מצוטט בפורומים רבים (ולהופיע בגוגל הרבה יותר פעמים), וחוץ מזה שהם גורמים גם לי לכתוב יותר על הנושא (שזאת כשלעצמה עשיית מצווה) בסופו של דבר הם יגרמו שאנשים ישימו לב לנושא של פרופיל 21, נושא שהיה שנים רבות תחת צנזורה ואם שמעו עליו בתקשורת שמעו בדרך כלל את עמדת הממסד, עכשיו בזכות הציטוטים שלי וכביכול שלי שמביאים החרצופים, אנשים (שמממילא מתייחסים הרבה פעמים לתוכן של תגובות יותר מאשר להקשר) ישימו לב שיש עמדות אחרות חוץ מהעמדה הפרבדאית של הממסד ומשתפ"יו הנאמנים, ויותר אנשים יתחילו לחשוב, שהצורה שבה אלה עמלים כל העת לצייר בה את אלה שקיבלו פרופיל 21, איננה הצורה הנכונה.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

12 תגובות בנושא “סיירת החרצופים

 1. סיימתי כולל הלינקים והלינקים שמובילים אל הלינקים שמובילים את הלינקים וגם את התגובות. 🙂

  זה היה מאוד מעניין. אך לצערי דיעה אין לי. מעולם לא עשיתי צבא. יש לי פרופיל 21 כי נאנסתי. אבל אני מתביישת להגיד את זה, אז אני מספרת שזה בגלל שהייתי עתודאית. (מה שנכון בחלקו, כי מכיוון שלא לקחו אותי לצבא, המשכתי ללמוד).

  אגב, אתה בטוח שגם מחוץ לכתלי הממסד, בעל הפרופיל 21 נחשב לפחות נערך? כי נדמה לי שבקרב האזרחים לאבחנה הזו כבר אין תוקף.

  אהבתי

  1. גם אני לא עשיתי צבא, אבל יש לי דעה.

   מחוץ לכותלי הממסד יש לכאן ולכאן, כפי שאפשר לראות בחלק מהתגובות למשל ב"הארץ", יש כאלה שעדיין מקובעים על הדעות הישנות. אבל עושה רושם שמאז הזמנים שאני הייתי בזה חלה איזה מהפכונת.

   אהבתי

 2. נראה מגניב ביותר. נראה לי שאני הולך לפרסם קול-קורא לחרצוף משלי. ממש לא פייר שמפלים אותי רק בגלל שעשיתי צבא 🙂

  אהבתי

 3. מי שרוצה למצוא את המקור ממנו הועתקה הפנייה לשטרסלר, ימצא אותו כאן http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=713884&contrassID=2&subContrassID=3&sbSubContrassID=0 (תגובה 15) וישווה בעצמו בין ההבדלים.
  ומומלץ לקרוא גם:
  http://israblog.nana.co.il/blogread.asp?blog=54112&blogcode=3894816
  http://israblog.nana.co.il/blogread.asp?blog=54112&blogcode=3782109
  וכפי שהופיע לאחרונה בויקיפדיה, תחת הערך "החרצופים": "באינטרנט קיבל המושג משמעות נוספת: התחזות לכותב ידוע כלשהו בטוקבקים או בבלוגים, שנעשית בדרך כלל במגמה זדונית. לדוגמה החרצוף "הצועד בנעליו" שמופיע כמעט בכל יום בתגובות של אתר הארץ ומתחזה לבלוגר הידוע בניק זה, על מנת להציג את דבריו בצורה מגוחכת ולהפחית מערכם."
  ודרך אגב, תגובה 5 ודומותיה נכתבות הרבה פעמים לפני 7 בבוקר. אני אפילו לא מתעורר בשעות כאלה.
  רק אנשים שאין להם חיים, או יורדים שלא גרים בארץ, נוטים לשלוח תגובות בשעה כזאת. בוודאי ובוודאי כאלה ששולחים חרצופים.
  אבל בכיף, חרצופניק, תמשיך להאדיר את הנושא של פרופיל 21 ולגרום שתהיה מודעות

  אהבתי

 4. א. הצועד המזוייף הוא זה שמקשר כל נושא שבעולם לפרופיל 21. הצועד האמיתי כותב כל מה שהוא כותב הוא כותב לעניין, ובדרך כלל הוא לא כותב על פרופיל 21.
  ב. הצועד המזוייף מרבה לחזור על עצמו ולעשות קופי-פייסט של אותם קטעים מועתקים. כמו למשל היום בתגובה 3 – הסיפור על ה"אנסין" וגם "הפרופיל הוא שיטה נאצו-ספרטנית" – קריאה שחוזרת באופן קבוע אך ורק בתגובותיו של המעתיק.
  הצועד האמיתי אינו חוזר על תגובות של עצמו.
  ג. הצועד האמיתי (שאינו מרבה להגיב פה, יחסית לזייפן ויחסית לאחרים) מצרף אימייל וסימנים נוספים כדי להצביע על כך שהוא המקורי.
  ד. הצועד המזוייף מציג את עצמו כלוזר, חסר עבודה וחיי חברה, וכסובל מבעיות נפשיות. כמובן שכל זה נעשה כדי להכפיש את שמו של הצועד האמיתי ואת שמם של המושמטים אותם מייצג הצועד בבלוג שלו.

  אהבתי

 5. הכותב הקבוע של רוב החרצופים מאז ועד היום הוא ’ארתור דנט’ מ’רשימות’ (החשוד גם כ’סמולן’ מ’העוקץ’). למעט מן החרצופ/ים אחראי כותב או כותבים אחרים, אולי חיילים של ’ארתור’ שהעיד על עצמו שהוא מכיר את שטרן.

  אהבתי

  1. ויש מצב שהחיילים שלו הם אלה שחירפו נפשם בפורום מזג האויר שלנו, עד כמעט וידוא הריגה.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: