מילון ההסטוריה האלטרנטיבית: חפא

חפא

חפא — האישיות המרכזית בסיפור ההסטוריה האלטרנטיבית. המורה והמדריך של חבורת המחץ, ובמשך שנים אחדות גם מנהיג כדור הארץ, עד להיפרדות. מאז, אני חותר כל הזמן למקום המפגש אשר קבע בשעה ההיא, ולמצוא מחדש אותו ואת כל החבורה האבודה.

חפא נולד, עם שם אחר, על כדור הארץ ונחטף בילדותו על ידי חוקרים של גורי-אדמים וכך הגיע בסוף מסע רב תלאות אל לימודי התבונה הגלקטית הגבוהה. קישורים לקטעים נבחרים ממסע זה, ניתן למצוא כאן.
עוד לפני שחזר לכדור הארץ, אסף אותנו חפא באמצעות שדרים באינטרנט הטלפתי וכך נוצרה חבורת המחץ אשר התכוננה לשנות את העולם.
חפא האמין שצריך ואפשר לשדרג את התודעה האנושית, הנמצאת תחת מגבלה שנובעת מקיבולת המוח של בני האדם, ואם תימצא דרך להתגבר על המגבלה יוכלו בני האדם כולם להרחיב את יכולת הראייה שלהם ולצאת מן המרובעוּת האופפת כיום את בני האדם על כדור הארץ, כאשר מימדים נסתרים שרואים אותם כיום רק אנשים מעטים ובעלי כשרונות מיוחדים, ייראו לכולם, וכל אחד יֵדע קבוע.
חפא, האמין שאפשר לעשות את זה באמצעות מכשירי עזר, שיעזרו לתודעה האנושית בדיוק כמו שמשקפיים עוזרות לקצר ראייה ומכשירי שמיעה לכבדי שמיעה. הוא גילה לנו שישנה גם דרך אחרת, הלינדיגרא, שהוא עצמו עבר אותה במסעו. אך היא דורשת מחיר יקר מדי.

על פי גירסה אחת, הנסיון של חפא ושלנו נכשל, וכל מה שנשאר לנו מכך הוא מצעד פזמונים שאני מכנה את עצמי ההסטוריון שלו. חפא עזב אותנו בשלב כלשהוא, בלי להגיד בדיוק מתי יחזור, והשאיר את כולנו להתמודד לבד עם מה שלמדנו ממנו ועם ההשלכות של כך לגבי עצמינו ולגבי העולם.
על פי גירסת ההסטוריה האלטרנטיבית המתרחשת ביקום מקביל, הנסיון הצליח לפחות עד שהתערבו כוחות חיצוניים שהשליטו על כדור הארץ משטר אופל גלקטי, ואמנם גם על פי גירסה זו חפא נעלם וכל החבורה התפזרה, אך כולנו עוד נשוב וניפגש ונצא לשחרר את הגלקסיה ואת כדור הארץ משלטון כוחות האופל.
שתי הגירסאות נולדו באותו יום של חודש מרץ ואפילו באותו יום בשבוע (רק לא באותה שנה), ועל הציר שבין שתיהן נע הבלוג הזה כולו.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

תגובה אחת על “מילון ההסטוריה האלטרנטיבית: חפא

 1. תולדות המדריך חפא
  =============
  1950: חפא נולד בירושלים. בהיותו שנתיים עוברת משפחתו לחיפה

  אוקטובר 1962: חפא נעלם בקיטו, אקוודור שם שוהים הוריו במסגרת משלחת מחקר ארכיאולוגית.
  משטרת אקוודור מניחה שנספה בהתמוטטות בנין בית הספר שבו שהה.
  למעשה נחטף חפא על ידי חוקרים של בית הספר הגבוה של התבונה הגלקטית אשר מיפו באותה תקופה מחדש את הDNA של המינים האינטליגנטים בכדור הארץ.
  חפא הפך לתלמיד מן המנין באותו בית ספר.
  1968: חפא מתגייס למסדר 'הקרן הבהירה' וחובר לגרילה קוסמית איזורית שמונהגת על ידי היצור 'הכחול'. אותו יצור מציע לחפא לחזור לכדור הארץ ולפעול שם לשיפור מצבו של המין האדמי, כדי להכשירו להצטרפות לכוחות 'הכחול' .

  31 באוגוסט 1977: חפא שב לכדור הארץ ומגייס את קבוצת התלמידים הראשונה שלו 'חבורת המחץ' ומטרתו ללמד אותם להתחבר ולחבר אחרים אל האינטרנט הטלפתי הקיים בחלל.

  נובמבר 1978: חפא נעצר על ידי גוף המתקרא 'משטרת הגנת החברה בכדור הארץ' ומוחזק בחדר אטום בו נחקר במשך ימים על פעילויותיו ועל קשריו בחלל, ועל אמונותיו, דעותיו ונאמנותו למדינה ול'מין האנושי'. לאחר שלא מצליחים החוקרים להוציא ממנו פרטים 'מפלילים' הוא משוחרר ומיד עם שחרורו מקבל מממשלת אקוודור מכתב ובו הודעה שהוריו ואחותו הוכרזו נעדרים באירוע שטפונות במהלך טיול באותו תאריך עצמו שבו נעלם מכדור הארץ.
  מאי 1979: חפא, שאינו מאמין לממשלת אקוודור נוסע לשם באופן עצמאי כדי לברר מה עלה בגורל משפחתו. מסתבר לו שהם נחטפו מבנין המשטרה אליו הגיעו כדי להודיע על היעלמותו, וככל הנראה נרצחו.
  1986: חפא מקים קבוצה שניה של חניכים ללימוד דברים "פילוסופיים ומעשיים על היקום". קבוצה זו, בניגוד לקודמתה, אינה מצפה לעזרתו של 'הכחול' או כל עזרה אחרת מבחוץ, ומטרתה לשמר את הידע החייזרי במקום כשלהוא על כדור הארץ.
  1993: חפא מקים קבוצה שלישית, "הקשת בענן" שמטרתה לנסות ליישם באופן פרטי שיגור באינטרנט הטלפתי של גופים פיסיים אל מחוץ לכדור הארץ. חפא וחברי קבוצתו רוכשים חברה קטנה לפיתוח ציוד אלקטרוני במטרה להשתמש בידע ובציוד שלה למימוש אפשרויות האינטרנט הטלפתי.
  2001: חפא נאלץ לסגור את החברה, רשמית בגלל אי יכולתה לעמוד בהחזר חובות. תלמידיו מאמינים שאולץ על ידי רשויות המלחמה בחייזרים לסגור את החברה או שחש איום על חייו ועל חיי המשתתפים האחרים אם ימשיכו לקיים את הפעילות. בשנים אלה הוא יורד למחתרת ופעילות הקבוצות שלו נפסקת.
  2005: חפא מקבל שדר מ'הכחול' שותפו החללי, אחרי 28 שנים של ניתוק. בעקבות שדר זה, הוא מתחיל לאסוף מחדש את תלמידיו מכל התקופות.

  8 ביוני 2008: חפא ואחד מחניכיו עוזבים את כדור הארץ כדי לחזות "באירוע קוסמי החוזר על עצמו בעיתויים נדירים מאז המפץ הגדול." החניך שב אחרי חודשים אחדים לכדור הארץ ומוסר שחפא החליט, בינתיים, להישאר בחלל.

  מחתרות חייזריות https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=424582827600418&id=418123714912996

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: