המשך אגדת אדמי הדבורה (2): אהבת תמקט וממטו

סיפור זה הוא ההמשך של זה:

תמקט היה באותן שנים מבוגר מאד, אך לא ניכרו בו סימני זיקנה. הידע שמצאו הוא ולוחמיו בחור השחור, האריך את חייהם ושמר על עלומיהם למשך מאות, אם לא אלפי שנים.
זה היה עיקר הידע אשר אותו נשבעו אנשי תמקט בשבועת "השמים לאלוהים" שלא להעביר לאדמיים אחרים, ביחוד לא החדשים שהצטרפו אליהם מעולמות האדונים, אדמים מוזרים שחלק מהם בראו האדונים כזכרים, וחלק כנקבות, ולפיכך נידונו בזמנים של אז, שלא להתרבות. חלק מהאדמים בני גזעו של תמקט לקחו להם אדמים אלה כעובדים ואף גייסו אותם למלחמות נגד האדונים. הם לא התייחסו אליהם כשווים להם למרות הדמיון החיצוני, וקראו להם "בני תמותה". הם גם לא היו רשאים לגור איתם בכוכבי הלכת המוריקים שבהם כבשו להם נחלות. מושבות עבדים הוקצו ל"בני התמותה" על ירחים מדבריים.
אדמי הדבורה נעשו כמו האדונים.
תמקט לא אהב את הניצול אשר ניצלו חבריו את האדמים החדשים, והעיר להם על כך מפעם לפעם. "אדמים אלה הם בדיוק כמונו" אמר לחבריו, והם, משום שכיבדו אותו על גבורתו בעבר, הביעו הסכמה מנומסת. אך מאחורי גבו גיחכו והמשיכו לנצל את האדמיים.
תמקט הלך בעצמו אל מושבות העבדים בירחים הצחיחים ואל המקומות שבהם העבידו אותם, כדי לשמור שחבריו ינהגו בהם לפחות יחס הגון.
ושם פגש את ממטו, אדמית ממין נקבה, שגרמה לו להרגיש רגש לא מוכר עולה מתוכו.
הוא רצה להישאר איתה במקום שהיא נמצאת, ושלא תיפרד ממנו לעולם.
אבל היא היתה ממעמד העבדים, ואסור היה לה להתבטל מהעבודה הרבה שעמיתיו של תמקט הטילו עליה.
תמקט קנה אותה מהם, ולקח אותה לכוכבו, לביתו בתור עובדת של משק הבית.
כל חבריו הישנים של תמקט גיחכו: "הנה, זה שהתנגד לכך שנעשה את בני התמותה עבדים, כעת הוא בעצמו לוקח מהם שפחה". והחריפים שבהם לחשו: "נראה שגם ממנו הסירו האדונים חלק. תראו, הוא נמשך אל השפחה ממש כמו שהם, העבדים, נמשכים אל החלק החסר שלהם".

אבל הם לא גיחכו, כאשר נודע להם שתמקט לימד את ממטו את הידע של החור השחור ואת סוד הארכת החיים, אשר בשבועת השמים לאלוהים הם נשבעו שלא לגלותו לאדמים החדשים, "בני התמותה".
תמקט הועמד למשפט על בגידה בשבועה ובבני מעמדו.

בגלל עברו כלוחם ומייסד שלטון האדמים בחלל, והכבוד הרב שרחשה לו כל הקהילה האדמית, לא יכלו להוציאו להורג. במקום מוות גזרו עליו גלות במקום אשר יבחר.
והוא בחר את המקום, אליו יצא עם אהובתו ממטו, כוכב לכת מרוחק מתחומם של בני האנוש של אותם ימים, ושם בגלות ייסד את בית הספר הראשון לתבונה גלקטית.


את הסיפור הזה שמעו חפא, חברו וחברתו בבית החולים הגלקטי בו הבריאו ממנהרות התולעת בטרם יישלחו חזרה לכדור הארץ. אחד מן האנשים אשר הביאו אותם לבית החולים, טילפת להם אותו.
בין השלושה פרץ ויכוח. חפא צידד בתמקט ובמעשהו, חברתו וחברו אמרו שזאת בגידה ומעשה רגשני וחסר תועלת.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: