ינתן מיד חינוך מחדש לאספני מפיות כפייתיים!

"הגב' פריסט עדיין מערערת על המחקרים העדכניים המראים ששיעור אספני המפיות הכפייתים באוכלוסיה נופל בהרבה מעשרת האחוזים האגדיים, עדיין לא מאמינה שאספני מפיות חשופים יותר לסכנת זיהום לוואי רדיואקטיבי שעשוי להיגרם מתוצרי נייר, ובניסיונה להפריך את הקשר החלקי בין חסך בסיפוק מיני החל מן הילדות לאספנות מפיות כפייתית היא מציעה הסבר חליפי שהוא פשוט שערורייה: אספן המפיות הכפייתי אינו מוצא די חברים בני גילו כדי לעסוק בעיסוקים חברתיים מועילים יותר, ולכן הוא פונה אל מפיות. במילים אחרות: הילד אשם, המפיות הן קורבן! יכולתי עוד להבליג על שימוש שטחי בכתוביות של מצגת כדי לתקוף הרצאה מדעית בת שעה, אבל כשפריסט מייחסת לי טענה בדבר "קונספירציה" ו"אילוץ" של החברה הפסיכיאטרית האמריקאית – המרכאות הן במקור כדי ליצור רושם של ציטוט ישיר מדבריי – היא אפילו לא טועה אלא, בפשטות, משקרת. הוא הדין בטענה כי אני מנסה לחשוף את "הפנים האמיתיות והאומללות של אספנות כפייתית של מפיות."שוב, המרכאות יוצרות רושם של ציטוט ישיר מדבריי, וגם הפעם זה שקר ביודעין. איני יודע מהיכן לקחה את המאמר (המאוד מעניין) "אבות לאספני מפיות כפייתיים: פרופיל קליני קבוצתי," אבל בטוח שלא ממני, ולכן טענתה שאני מצטט ממנו היא עוד שקר. וכך הלאה לאורך המאמר.
בנקודה אחת עליי להודות שצחקתי בקול במהלך קריאת המסמך העגום הזה. היה זה כשהגב' פריסט – בשם המתודולוגיה המדעית, כמובן – תקפה מחקר על יעילות טיפולי הרה-אוריינטציה בטענה שהמשתתפים במחקר היו אספני מפיות לא מרוצים. הבנתם את זה? כהן ודומיה יקבלו את תוצאות המחקרים רק כאשר אספני מפיות שמחים ושלמים עם עצמם ילכו לטיפול ובמהלכו יגלו שהם נעשו אספני פוסטרים, זיונים או מכוניות!

מה נשאר לנו מדברי גב' פריסט בסופו של יום? שאספנות מפיות היא כמו צבע העיניים וסוג הדם, דת או אהדה לקבוצת כדורגל, משהו שלעולם לא יוכל להשתנות, ושכל אספן צעיר כפייתי של מפיות המבקש להיות מסוגל לאסוף נשים, מכוניות או דולרים צריך לעבור טיפול אצל ג'ודית פריסט ודומיה, שיסבירו לו בפסקנות מוחצת שהוא יאסוף מפיות כל חייו. על הקביעה הזאת כבר קמו עוררים בין מיטב החוקרים והמטפלים. האחרון שבהם, דווקא אחד התומכים בתיאוריה המילקיארית (הטוענת שאיסוף מפיות, כמו דת, אהדה לקבוצת כדורגל או מפלגה פוליטית, נמצא ב"חלב שיונקים מהאמא") פרסי מוסברגר, אמר לאחרונה בפירוש: "עכשיו מוטל על מתנגדי הטיפול הרפראטיבי להביא הוכחות חזקות באותה מידה לתמיכה בעמדתם. לדעתי, הם טרם עשו כן." ציטוט זה מופיע בגיליון האחרון של "האיגוד הלאומי למחקר וטיפול באספנות מפיות כפייתית" (http://www.mapi.com/) וכאן המקום להעיר על איגוד מושמץ זה, שלאחרונה החל לפרסם באתרו גם תרגומים לעברית. יו"ר הארגון, ד"ר יקינולוסי, הוא אמנם קצין בריאות הנפש חובש כיפה סרוגה שגר בהתנחלות, ובין חבריו יש, כמו בכל ארגון, גם ימניים ואורתודוקסיםים, אולם רוב החברים בארגון הם פסיכולוגים ופסיכיאטרים מצביעי מרצ המונעים רק ע"י טובת הפונים אליהם.

לכן, במקום להתדיין עם הניתוח של הגברת פריסט למחקרים על טיפולי הרה-אוריינטציה, אסתפק בציון עובדה פשוטה: פסיכולוגים אחרים, לא פחות מלומדים ממנה, סבורים ששינוי האוריינטציה האספנית הוא אפשרי, ובהרצאתי אני מביא רשימה גדלה והולכת של מטפלים בישראל המציעים טיפולים כאלה לכל המבקש אותם. שיהיה ברור: אני מוכן למכור את כל מפיותי לטובת זכויותיהם של אספני מפיות השלמים עם עצמם, אבל באותה מידה חובתי היא להפריך את ההבלים שמפיצים כל אלה המנסים להלך אימים על אדם המחפש דרך אחרת."

פרופ' אדוניה מכבי, מומחה בטיפולי הוצאה מהראש של אספנות מפיות כפייתית, עונה לגב' פריסט התוקפת אותו.

(את כל מה שקראתם עד עכשיו, לא תקראו בשום מקום כי הם לא נכתבו ולא נאמרו מעולם, אבל תוכלו לקרוא את זה ולחשוב בעצמכם על ההבדלים. קיראו גם את תגובתי שם)

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

4 תגובות בנושא “ינתן מיד חינוך מחדש לאספני מפיות כפייתיים!

  1. מעניין, ולכן קראתי פעמיים.
    כמובן שיש הברקות, אבל בסך הכל זה לא מספיק טוב מבחינה פיוטית, לא מספיק זורם, ועבודה על ה"צורה" תעזור לך לגבש גם את ה"תוכן". תשתדל להתייחס לכל טקסט שאתה כותב כאילו אתה כותב שיר. למשל מספיק "להכין את הגיטרה", המילה "טלפתית" מיותרת, ב"תוכן" כב"צורה".

    אהבתי

    1. חשוב לי להדגיש שזאת לא גיטרה רגילה, אלא סוג מיוחד של גיטרה שכבר כתבתי עליו בפוסטים קודמים של ההסטוריה האלטרנטיבית (אתה מוזמן להציץ במילון). השאר לקחתי לעיוני. תודה.

      אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: