אל השאלה ואלת התשובה (על אמונתם של תושבי כוכב האלכסון היורד מראש הסוס)

בעתיד, כותב על כך עמי בן בסט, יטוסו אולי מיסיונרים מכדור הארץ להפיץ את דתותיהם בקרב שוכני החלל. ואולי הם יגלו, שגם לאלה יש סיפורים משלהם.
ואולי, כך כתבתי בתגובה, אנחנו אלה שנגלה שם את האבא והאמא, או לפחות הסבא והסבתא, לדתות שלנו. נגלה את אלה ששתלו את כל המיתולוגיות והסיפורים אצלינו, ונזכיר להם את מה שהם כבר מזמן הספיקו לשכוח.

בכוכב לכת אחד, באחת מן המערכות של האלכסון היורד מקצה ראש הסוס, מרחק 1600 שנה מכדור הארץ, האמינו יצורים דומים לנו שהיקום נברא משני כוחות: "כח השאלה", שמסומן אצלם בסימן הדומה במקצת לסימן השאלה אצלינו, אך דומה יותר לספרה 2, ו"כח התשובה" שמסומן אצלם בקו ישר, I.
בראשית התאחדו אל השאלה ואלת התשובה שבאו משני יקומים שונים לגמרי במהותם. יקום אחד נמצא כל העת בתנועה, בזרימה, והדברים שבו הם תמיד אוריריים-נוזלים, ענניים, שלא מגיעים לכדי מוצקות. זהו היקום של אל השאלה. היקום של אלת התשובה הוא הפוך לגמרי – הוא מוצק, הכל בו קבוע ומסודר. אהבתם של שני האלים יצרה את היקום שאנחנו חיים בו, שהיה בראשית ימיו יקום שבו הסתדרו הכל, יחד התקיימו הנוזלי והמוצק, הזורם והקבוע, הרגש והשכל, החלום והמציאות, בהרמוניה יפהפיה בה לא היה לאף אחד מחסור.
עד שקרה מה שקרה, ויש לכך גרסאות שונות, והאל והאלה הסתכסכו ביניהם. הם נפרדו, כל אחד הלך לקצה אחר של היקום, ומאז נעשו חייהם של היצורים עלי אדמות קשים מנשוא. חייהם קצרים ורוויי סבל, נגזר עליהם למות, הם לא מוצאים תשובות לשאלותיהם ולא יודעים מנוח לנפשם בעולם רווי אי צדק וחוסר הגיון, עולם מלא רשע ושרירות לב.
חכמי אחת הקהילות של שוכני הכוכב שבאלכסון היורד מראש הסוס קבעו שיום יבוא והאל של השאלות והאלה של התשובות יתפייסו, יחזרו ויתחברו, וכאות לחידוש אהבתם יוולד להם בן, שעל מצחו יהיו חרוטות בצבע סגול צורותיהן של שני האלים. בנם של האל והאלה יסתובב בשמים, עד אשר ימצאוהו "בני העולם אשר יצמיחו כנפיים". ככה ניבאו החכמים. כאשר ימצאו את האיש שעל מצחו חרוטים שני הסימנים, יהיה עליהם להמליך אותו על העולם, כלומר על הכוכב שבאלכסון היורד מקצה ראש הסוס. אז ייגאל היקום ויחזור למצבו הקדום, מצב גן עדן, יעלמו ממנו הרוע והפשע, היסורים וחוסר הסדר, וכל אחד ימצא את אשר יבקש..

את כל הסיפור הזה סיפר לי בקצרה המתורגמן כשיצאנו ל"רחוב הקניות" בכוכב שבו ממוקמת תחנת השידור ערפילי העבר, [1] כאשר יצורים לבנים נמוכים שצורתם צורת בני אדם קרחים התחילו פתאום להידבק אלינו, ללכת אחרינו ולהקיף אותנו. רק אז הבנתי, שהכל בגלל ה".21" החרוט לי על המצח, בפונט מיוחד שעיצב הגרפיקאי מרמת גן בעבור רשויות ההתוויה [2]. כך בדיוק נראים בכוכב ההוא סימניהם של האל והאלה, שיופיעו על מצחו של המשיח אותו ימצאו "בני העולם אשר יצמיחו כנפיים". פתאום שמתי לב שחלק מן היצורים האלה לובשים עליהם משהו שדומה לכנפיים. הם היו שליחי מסדר דתי אשר יצאו לחלל במיוחד במטרה אחת: למצוא את הגואל ולהביאו אל כוכבם, למלוך עליהם. כשראו אותי, עם הסימן על המצח, היו בטוחים שמצאו.
"בא לך לנסוע איתם לכוכב שלהם, להיות שם מלך?" שאל אותי המתורגמן.
אני ממש לא רציתי.

[1] ערפילי העבר.
[2] על איך הותוויתי, בסוף הפוסט.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: